Atrakce švédského zájezdu (1989)

Tak jsem se na tuto balkánskou satiru podíval po třiceti letech znovu a opravuji hodnocení z jedné na tři hvězdy. Velmi připomíná komedie Kusturicovy, navíc má dnes již příjemnou retro atmosféru. Pozn.pro voyeury - film obsahuje cameo Simony Chytrové NUDE.

Vyšinutí (2012)

Vyšinutý musel být především scénárista a režisér v jedné osobě. Některé scény připomínaly kompozicí Babovřesky 2. Patrně štáb napadnul strunovec.

Realita (2014)

Nerrrozumim, Pepiku... aneb hoďka a půl s otevřenou pusou. Na závěr chyběl jen dědeček Hříbeček s hláškou: "Ivane, Ivane, nic jsi nepochopil...!"

Záhada Hitlerovy smrti (2017) (TV film)

Malá podsaditá soudružka - strážkyně pokladu ruského archívu, maskovaná v příšerné blond paruce a brýlích, mě bude strašit v konspiračních snech.

Výjimeční přátelé (2019)

Jako má naše vlast Wericha, má Amerika Mistra Rogerse, který z obrazovky bleje moudra nezletilým a zletilým pracujícím.Toma Hankse mám rád, ale jako pan Rogers mě od poloviny filmu lezl neskutečně na nervy. Dokoukal jsem jen pomocí pevné vůle, přeskakování zpívaných scén a těšení se na konec. Snad tento film osloví duševně nevyrovnané diváky, já jeho cílovka nejsem.

Přes prsty (2019)

Jediný důvod, proč jsem si pustil českou romantickou komedii se sportovní tématikou je jméno autora a režiséra Petra Kolečka. Někdy se ovšem i Petr Kolečko utne. Jedna hvězda s odřenýma ušima za občasný záblesk humoru v dialozích. Jinak veliké zklamání. Dokonce ani sexy holky tu nejsou vůbec sexy.

Judy (2019)

Strhující dramatická podívaná to zrovna nebyla, bez Renée zapomenutelná. Renée se zcela proměnila v Judy /včetně dokonalého zpěvu!/ a díky ní stojí film za vidění.

Daleko od Reykjavíku (2019)

Pomalu plynoucí typicky severský snímek z ponuré zimní islandské venkovské krajiny. Problém bych viděl jinde - distributor ve snaze nalákat co nejvíce diváků na nekomerční podívanou sestříhal VŠECHNY dramatické momenty včetně konce do reklamního traileru a masově ho nasadil do reklamních bloků. Já ho tak viděl minimálně 3x. Při sledování filmu jsem pak říkal, aha, teď přijde tahle scéna, teď tahle a konec bude jasný. Byl. Navíc snímek, který se v překladu jmenuje Mléčná válka v Dalsmynni nepochopitelně s pokusem o vtip přejmenoval na Daleko od Reykjavíku. Islandský distributor chystá odvetu - uvede v TV český seriál Most! pod názvem Daleko od Prahy.

Peče celá země (2020) (pořad)

Jen z dívání na ty božské zákusky přiberu pokaždé alespoň tři kila! Celkový dojem kazí pouze neuvěřitelně trapná dabingová a seriálová hvězdička Bebarová, která se nikdy neměla dostat na místo moderátorky.