• Hudební

O rodičích a dětech (2007)

Film, který si pamatuji z doby jeho premiéry, a na který jsem se opět rád podíval. A znovu mě bavil. Hluboké příběhy, které mají svou vnitřní sílu. Už dlouho jsem neviděl podobný film, dnes se točí jen samé romantické komedie nebo hardcore těžké filmy o ničem.

Broad Peak (2022)

Postrádal jsem trochu živější zpracování. I když je příběh zajímavý a exteriéry také, film působí unaveně, dlouze a sterilně. A to je opravdu škoda.

Duše jako kaviár (2004)

Film se mi líbil v době jeho vzniku. Teď jsem na něj narazil znovu a nic ze svých kvalit neztratil. Ty příběhy jsou silné a stále mě dokážou oslovit. Navíc se sešlo docela sympatické obsazení mladých herců. Rád jsem se podíval znovu.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Svěží, vtipné, docela nepohádkové. Příběh je velmi plytký, většinu času se tam nic neděje, a humor není tak silný, aby to prázdno vyvážil. Ale i tak se u toho dá strávit příjemný čas. Ale na první Bambitku to zkrátka nemá. 3-

Pinocchio (2022)

Pěkně udělaná další verze Pinocchia. Je to určené dětem, takže mě o pár let staršímu to tolik nedalo. Navíc tuhle dřevěnou postavičku jsem nikdy neměl moc rád. Ale kromě pasáže v cirkusu a poněkud dlouhém úvodu se mi to jinak líbilo. Efekty moc pěkné, vyprávění srozumitelné, žádný odpad. Snad se to dětem líbí...

Vyšehrad: Fylm (2022)

Seriál jsem si docela užíval, legrace mě bavila. Ale přece jen je to už několik roků zpátky a za tu dobu se objevilo pár dalších i podobných záležitostí (např. Lajna, která mě bavila víc). V případě filmu tedy musím jít s hodnocením lehce dolů. Legrace byla, samozřejmě občas za hranicí trapnosti. Tam, kde nebyla legrace, ale byla silná nuda. Není důvod se k tomuto fylmu vracet.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Seriál jsem si docela užíval, legrace je tam dost, i když se to někdy dostává za hranu trapnosti a snesitelnosti. Ale tu má každý nastavenou jinde. Nicméně originální počin, ale podruhé to vidět nemusím.

Samaritán (2022)

Hodně jednoduchý příběh a celkem lehký prostinký filmeček na jedno kouknutí. Nic zajímavého, ale ani nic, co by nějak moc vadilo.

Betlémské světlo (2022)

Autorské dvojice Svěrákových si velmi vážím, a tak jsem s netrpělivostí očekával jejich nový film. Ovšem zpracování mě docela překvapilo, a to nepříjemně. Několik povídek rozsekaných na kousky, jejichž protagonisté škemrají u hlavní postavy spisovatele, který vlastně ani skoro nemá co hrát. Nebylo to úplně špatné, dneska vzniká většina mnohem horších filmů. Ale asi jsem opravdu čekal něco trochu jiného. A asi jsem neměl poslouchat stejnojmennou knížku povídek namluvenou samotným autorem. Příště sáhnu raději po ní, než po tomto filmu. Ale šanci mu ještě jednou dám... 3+

610 metrů nad zemí (2022)

V začátku parádní podívaná, ze které se mi dělalo docela mdlo, jelikož nemám rád výšky (ale také lezu, abych ten strach překonával). Bohužel pak se rojilo čím dál víc nepravděpodobných věcí, které by kromě Ramba žádný zkušený lezec neudělal (a možná ani ten nezkušený). Úplně to shodili autoři ke konci tím, že vlastně polovina filmu se ani nestala. To už bylo bohužel jen k smíchu. Ale jinak parádně nasnímáno, to ano.