Prokletý ostrov (2010)

Starý železo si s námi pěkně pohrálo, jen co je pravda. Výborně natočený film, který mohl sklouznout k průměrným hororům se záhadnou tématikou (do posledních okamžiků jsem tomuto zařazení věřil). DiCaprio zase ukazuje, že má čuch na role, Ruffalo je klasický ba co víc tentokrát příjemně umírněný a Kingsley a Sydow jsou v očích hlavního hrdiny přesně tak démoničtí jak mají být. Na tohle by stálo za to jít do kina:-(

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Víc než jednu * za docela slušnou animaci a nápad se starou Prahou se tomuto filmu dát nedá. Strašný scénář, nechutné scény a trapné rozhovory, to vše zdobí tuhle tragédii. Pryč od toho i v televizi!!!

Sherlock Holmes (2009)

Fajn film, trochu jsem měl z Ritchieho a jeho Holmese strach, ale nakonec se ukázalo, že trocha svěžího vzduchu této legendě vůbec neškodí. Downey a Law jsou dobře sehraní, některé akční scény výborně a originálně natočené a celkově to není vůbec špatná zábava. Hezký průměr...

Morganovi (2009)

Slaboučké slaboučké, tragický scénář bez vtipných scén, totálně prkená Parkerová a Grant, který vypadá jakoby přemýšlel v čem že to vlastně hraje a proč to vůbec nefunguje. Na druhou stranu to není vyloženě trapné, jen prostě bez šťávy.

Vášeň a cit (2007)

Trošku nudná romantika s ne zrovna utěšenými hereckými výkony hlavních představitelů. Možná jsem moc kritický po vysoko nastavené laťce Pýchy a předsudku...

Under the Mountain (2009)

Jsem asi 46. kdo tento film na čsfd hodnotí a nikomu dalšímu to již nepřeji. Je to opravdu ztráta času, špatný příběh, podprůměrné herecké výkony, televizní zpracování a blbý konec. Prostě ne, nekoukejte na to...

Duel Frost/Nixon (2008)

Vynikající dechberoucí politické drama. Od první půlhodinovky jsem seděl přišpendlen k televizi a napjatý jsem zůstal do posledních okamžiků filmu. Výborné herecké výkony Langella, Sheena a dalších. Opravdu jsem skoro věřil, že jsem u toho!

Lhář, lhář (1997)

Doby Jimových nejlepších let, lehká komedie, která stojí a padá s vtipností scén s Carreym a dobrým či průměrným dabingem. Tentokrát to Dejdarovi docela vyšlo, ale stejně se to s originálem nedá srovnat. Přesto si tento film většinou v televizi nenechám ujít.

Trosečník (2000)

Vynikající film založený na výtečně důvěryhodným Hanksovi v nenásilném a neheroickém podání, které zaslouží obdiv. I proto je divákovi na konci Hankse upřímně líto. Kam se poděl tento Zemeckis???

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Spolu se "Škola základ života" klasika české komedie, na kterou se dá dívat pořád do kola. Skvadra nejlepších herců pod vedením zkušeného Friče předvádí to nejlepší, co předválečná kinematografie odkázala dalším generacím.