Ďáblova dílna (2007)

Zajímavé téma, dobré zpracování, slušné herecké výkony dávají dohromady lehce nadprůměrný film. Ze svěřeného tématu se dalo vytěžit více a proto nechápu proč zrovna tento film tak úspěšně atakoval Oscara.

Umění lhát (2009)

První polovina filmu je díky námětu opravdu zábavná a překvapující. Co se ale začne dít s postupem času je jen nudná transformace do lehce podprůměrné romantiky, která tak nějak nefunguje. Jestli to je Gervaisem či Garnerovou nevím, ale rozhodně Gervais není hercem romantických filmů. Tedy alespoň ne pro mne.

Dokonalý únik (2009)

Hezky si s námi scénáristé pohráli jen co je pravda, v polovině příběhu jsem byl opravdu překvapený. Herecké výkony nejsou bůhvíjaké, ale přesto prostředí a relativně napínavá atmosféra dělají svoje, Twohy to prostě umí...

Krvavý potok (2009)

Slibný začátek, zmatený prostředek filmu a totálně nechutný závěr téhle hororové taškařice. Když jsem se podíval, kdo se pod to podepsal, tak se nestačím divit - Joel. To je sešup:-) Každopádně námět není na průměrné béčko špatný, herecké výkony jsou nulové, ale nijak urážející, ale tak nějak to nikam nevede a nefunguje to dohromady. Brrrr, nikdy více.

Alexander Veliký (2004)

Dobrý film, trochu dlouhý, zpočátku vynikající tempo ztrácí v polovině a na konci se člověk už slušně nudí. Přesto to ve mě něco zanechalo a rozhodně mám pocit, že jsem tam na tom putování a dobývání s Alexandrem byl. A to byl asi účel.

Dračí srdce (1996)

Velmi příjemná americká pohádka s přesvědčivým Quaidem a pěkně animovaným drakem. Jen ten závěr mohl být veselejší :-(

Saw 5 (2008)

Nejsem hororový fanda, ani fanda této série. Proto jen odpočinkové nedělní odpoledne odhalilo u tohoto filmu, že se nic podstatného nemění - scénář zamotaný jen co to jde, herci sotva průměrní a nechutností je stále úměrně tomu co asi otrlý divák této série očekává. Hmmm, proč těch dílů potom nemít 99 když na to lidí chodí?

Muži, co zírají na kozy (2009)

Zajímavá podívaná založená na výborném promyšleném scénaři, úměrně vcítěnými herci (Clooney a McGregor, trochu hůře pak Spacey) a dobře promyšleným závěrem. Jen to tolik nechytlo jak bych si na **** představoval, nevím čím to je.

Den poté (2004)

Poctivá katastrofická podívaná s dobrým duem Quaid Gyllenhaal, pěknými triky, trochu moc emotivním americkým prostředím. Vcelku to ale dobře funguje pro nenáročné filmové večery.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Velké zklamání, určitě zajímavý námět navíc zfilmovaný brity, to se rozhodně nemělo potkat s tímto výsledkem. Trapné nudné scény, nechutnost a dohromady vůbec nic zajímavého. Škoda...