Power Rangers Wild Force (2002) (seriál)

Ja to spolu s povôdnými Mighty Morphin považujem za najlepších Power Rangers. Je to trošku odlišné, viac mystické a fantazijné(aspoň niečo). Je to 40x to isté, ale je to klasika.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jéé!!! Žral som to keď som bol decko a chodilo to v sobotu ráno na Polsate. Dodnes sa mi pri spomenutí Power Rangers vybaví "Sila rudeho zmoka!" Z filmového hľadiska je to príšernosť s otrasnými efektmi, ale nostalgia je silná zbraň.

Plán 9 (1959) odpad!

"Inšpektor Clay je mŕtvy. Zavraždený. A niekto je za to zodpovedný!" Som vďačný že čt2 tento film odvysielala. Vidieť tak kryštalicky čistý amaterizmus sa len tak nepodarí. Síce mám rád Burtonovho Eda Wooda a pri sledovaní Planu 9 som sa bavil výborne, ale dať čo i len jeden bod by bol zločin proti prírode.

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Dokonalé a oveľa šialenejšie než niekedy až príliš uhladení ostatní Looney Tunes(nehovoriac o Tomovi a Jerrym).

Ďáblův advokát (1997)

Márnivosť je môj najobľúbenejší hriech...Al Pacino je pán herec a dokázal by zahrať aj telefónny zoznam, lenže keď dostane látku a scenár ako tu, spraví z toho niečo výnimočné. Charlize Theron a predovšetkým Keanu Reeves sa fakt snažia, ale Pacinov herecký koncert odsúva všetko ostatné na vedľajšiu koľaj.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Divoké, úchylné, strelené-Rob Zombie vzal 80 minút animácie a naplnil ju vrchovato násilím, kozami, nazi zombíkmi, popkultúrou a všetkými bláznivinami čo ho napadli. Výsledkom je štýlová, megasvižná zábava, ktorej aspoň u mňa nie je čo vytknúť.

Záhada Blair Witch (1999)

Jeden z najlepších hororov. A tiež asi jediný, pri ktorom som sa skutočne takmer celú dobu bál. Ten film je natoľko sugestívny, že som fakt uveril že je to podľa skutočnej udalosti a každé zapraskanie vetvy a najmenší šuchot mi vyvolali mrazenie v chrbte...Jediné šťastie je, že som to pozeral s kamarátom a cez deň, inak by som asi začal byť v tme paranoidný.

Wasabi (2001)

Perfektná akčná komédia s francúzskym šarmom, bláznivými japonskými kulisami a cool dvojkou Hubert-Momo.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Podľa tunajších hodnotení som čakal odpad, ale nakoniec to až tak čierne nebolo. Tak poporiadku...nápad na zápletku s návratom ku koreňom bol fajn, len to trošku dotiahnuť, smial som sa dosť, soundtrack štandardne prcičkovsky dobrý, aj panici boli celkom sympatickí(samozrejme na pôvodné postavy nemajú) a kočky tiež pekné ako vždy(hlavne Louisa Lytton). Bohužiaľ, stále je to o polovicu horšie ako pôvodné diely...Jedničke a dvojke som dal 4*, takže toto nemôže obísť lepšie ako s dvomi.

Big Lebowski (1998)

Kult ako remeň. Herecké výkony perfektné či už Bridges alebo Buscemi, ale u mňa vedie John Goodman-ako Walter Sobchak je dokonalý. Réžia výborná, scenár skvelý, zápletka správne šialená. Ale tento film má neskutočnú výhodu predovšetkým v postavách. Každá je skvelá, či už Dude("Jeffrey...Volajte ma Dude"), Donny("Drž hubu, Donny!"), Maud("Moje umenie je charakterizované ako silne vaginálne.") alebo všetky tie absurdné epizódne postavy Jesusom počínajúc a úchylnými Nemcami končiac. Nad všetkým ale vedie Walter. Jak ja mám toho chlapa rád...A jak ja mám rád tento film...