Rudá mašina (2014)

Dost slušná propaganda, ale takto má vypadat pořádnej dokument! Více rovin, jeden děj. Hokej vs. politika, SSSR vs. západ, studená válka, Tichonov vs. Sborná, legendární pětka, Tichonov vs. Fetisov, Kasatonov vs. Fetisov, NHL vs. hráči z Ruska a v neposlední řadě návrat "zběhů" do matičky Rusy.. Pohrdali Tichonovem, ale teď jsou z nich podobní generálové (čti mafiáni)!

Pád (2013) (seriál)

1. série - 85% 2. série - 90%

Divoké historky (2014)

"Letadlo", "Těhotná žena" a zvláště "Defekt Audiny", to jsou laskominy! "Mafoš v bistru" a "Odstřelovač" jsou o něco horší, ale furt dobrý příběhy. Poslední a nejdelší "Svatba" je asi nejslabší a mohla být klidně vynechána. I tak, nadprůměr. 85%

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Seriál je překvapivě lepší, než animovaný film. Není to až taková skákačka. Ideální stopáž, 20 minut jeden díl. Jako příjemné zpestření beru hláškující klony a droidy. :)) 1. série = 80%, 2. série = 80%, 3. série = 85%

Predestination (2014)

Originální snímek o cestování časem, založený na paradoxu. Ano, možná je zde paradoxu přespříliš, ale rozhodně to není ta hlavní vada na kráse, která mě nutí řadit film "jen" do lepšího průměru. Dalo by se říci, že je to vlastně Nolanovská verze Loopera. Jen to nedělal Nolan a není to tak dokonalé.. Ikdyž ten styl vyprávění příběhu sedí přesně. Rozstříhání děje, rozházení, předložené náhodné indicie, které však dávají význam a zapadají do sebe až ve vrstveném vygradovaném závěru, který má za následek WOW (WTF) efekt. Ano, takhle to mám rád! Bohužel, v tomto případě tento postup není tak precizní. Některé indicie mi až moc brzy napověděly, jak to je se slepicí, vejcem a kohoutem. (Možná, že když jsem si v průběhu filmu šel do lednice pro lahváč, navštívilo mě mé já z budoucnosti a vyzradilo mi záplatku!) ... Ale abych jen nekritizoval, za něco dávám i palec nahoru. Určitě za hudbu! A Sarah Snook možná nebude úplně marná.. :) Ve výsledku hodnotím 65-70%, ale na 4* to není. PS: Bratři Spierigové mají potenciál, jen to chce některé věci vyladit. Kvůli zápletce tohoto filmu mám jen strach, aby se některý z bratrů nestal sestrou. To by byl teprve PARADOX! Nebo spíše DEJA VU!? To už tu přece jednou bylo.. :))

Zmizelá (2014)

Scénář nadprůměr! Hádám, že knižní předloha bude ještě lepší. Režie skvělá! Stále zastávám názor, že režisérem se člověk musí narodit. A Fincher je jedním z obdarovaných.. Ale bože, ta Rosamunda! Ta je čím dál lepší. Že by přišla i nominace? :) K dokonalosti mi bohužel pár věcí chybělo. Ale Finčomrde, stále čekám, že ti minimálně jednou z rukávu vypadne podobná lahůdka jako byl snímek Se7en.. :)))

Fair Play (2014)

Nemám co vytknout, až na tu novou čtyřsedačkovou lanovku na začátku filmu.. :) Skvělá hudba! Což je až nečekané u českého filmu.

Mé druhé já (2007)

A zas, zas a zas! SPOILER! Celej film vše funguje skvěle, Jodie střílí šmejdy a ještě si povídá s detektivem. Prostě paráda, bomba! Jen těch posledních 5 minut.. Hlavně, když se do toho všeho přisr*l Terrence a vše vyřešil. Škoda.

Vejška (2014)

O třídu výš než předchozí díl. Takže ve výsledku jsem fakt mile překvapen. Herecké výkony stojí na 3 lidech. Hlavní je Mádl, pak Kraus a jen chvílemi je využit potenciál paní Bydžovské.

Interstellar (2014)

Po delší době bych také mohl něco smysluplného (bez větších spoilerů) sesmolit. Docela chápu nevyrovnané hodnocení uživatelů ČSFD. Někteří za 5, někteří za 3. Inu každému takovýto snímek nesedne. Navíc i proto, že jde o blockbuster, hodně lidí asi očekávalo něco jiného, než co mohli poté vidět. Moje očekávání byla správná a dostal jsem přesně to, na co jsem se (něco málo přes rok) těšil. Jakožto výhradní fanoušek vědecko-fantastického cestování vesmírem a zároveň obdivovatel Nolanovy tvorby jsem spokojen. Ano, není to Nolanovo nejlepší dítko. Nepohrál si se mnou tak, jako u Dokonalého triku, nebo u Počátku. Nicméně i přes některé nedostatky mu to promíjím. Nebyl to úplný filmový orgasmus, ale i tak jsem byl uchvácen a pobaven (i přes delší stopáž). Tentokrát výjimečně musím nesouhlasit s POMEM, Nolan má prostě jedinečný talent vyprávět, vrstvit a gradovat příběh. Zimmer s hudbou také nezklamal. Jak by také mohl. Nakonec snad jen jedna výtka. Ač ho mám v oblibě, tak už by Michael Caine nemusel být v každém Nolanově filmu.. :))