Obvyklí podezřelí (1995)

Takhle má vypadat parádní krimi-thriller! Bohužel, mezi své THE BEST to zařadit nemůžu, protože zhruba po 20 minutách jsem tipoval "černého petra". A ono bingo! Asi šestej smysl nebo co.. :)) Na prdel mě to neposadilo, možná tomu něco málo chybělo, ale za výkon Spaceyho a Byrneho, za styl vyprávění a hlavně za vyvrcholení děje bych dal tak 85%. Jen víc takových filmů.. :)

Špinavý trik (2013)

3,5* a 70% by si to možná zasloužilo, ale 4* asi ne. Dobrý momenty střídají ty slabší a chytrý šméčka zase naivní chyby. Film měl větší potenciál, škoda. Amy, Jennifer i Bale slušný.

Temný případ (2014) (seriál)

S01: Skvělá práce! Hlavní aktéři sem pasují jako prdel na hrnec. Jen tomu něco málo chybělo, nějaké překvapení. Vyvrcholení série v posledním díle trochu kazí můj dojem, škoda. Bohužel 5* dát nemůžu.. 85% S02: Opět parádní! Nejlepší díl série byl ten předposlední (7). Gradace v posledním díle už takovou šťávu neměla, nicméně nekazí to předchozí dojem tak, jak finále první série. 85% S03: V celkovém hodnocení zřejmě nejlepší série. 90%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První série byly boží. Jasně, bylo to nový, neokoukaný, to ještě byly nápady, hlášky.. S přibývajícími roky už to bylo horší. Ono je asi těžký něco vymýšlet v komediálním sitcomu furt dokola a stále znovu. Další sezony už jsem se držel jen z povinnosti. Občas se sice objevil slušnej díl, ale jinak kýč a v úplně posledních sezonách i celkem často trapný momenty. Nicméně dnes, po shlédnutí posledního dílu, jsem byl překvapen a dokonce i po letech spokojen. Bylo vidět, že některé díly (včetně toho posledního) měli producenti připraveny už delší dobu a taky stály za to! Ostatní jen splácali na poslední chvíli, protože televize vydělávala prachy. V ideální podobě by seriál končil v 5. sezoně. PS: Závěrečné titulky na konci poslední epizody mi připomenuly, jak jsem se bavil, když jsem poprvé sledoval první řadu. Sice se nikdy HIMYM nevyrovná předchůdcům FRIENDS, ale i tak jim dávám 5*. Ikdyž se přiznávám, že je to jen díky prvním řadám a úplně poslední epizodě.. :))

Hranice nemožného (2008) (seriál)

1. série - 80%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 70%, 5. série - 90%! Výborný, já jsem celkově se seriálem spokojen. Jen škoda, že měl malou sledovanost. Možná i konec seriálu mohl přijít s nějakým nečekaným zvratem. Ale i tak jsem se 5 řad bavil s rodinou Bishopů.. :) Navíc bylo pár dílů, které byly naprosto skvělé, například White Tulip.

Transcendence (2014)

Průser, průser, průser! Tento film jsem si zařadil mezi TOP 3 filmy, které chci bezpodmínečně letos vidět v kině (zbylé dva jsou Vlk z Wall Street a Interstellar). Sci-fi od malička zbožňuji a stejně tak jsem si oblíbil Christophera Nolana. Proto mi neušlo, že jeho dvorní kameraman si sám troufne režii takového filmu. Člověk si řekne, že od Nolana asi něco okoukal, ba možná posune žánr ještě dál. Ale bohužel ne, potenciál filmu ani zdaleka nenaplnil. A to to vypadalo tak dobře.. (SPOILER!) Chápu, že nějaký příběh musí načnout film. Mohou zde být i nějaké ty srdceryvné bláboly, ale všeho s mírou, popřípadě proložit nějakou akcí. V tomhle případě mě to chvílemi zvedalo ze sedadla. Navíc ten laskavý kybernetický Johnny Depp.. Myslím, že se Pfister až moc snažil vyrovnat některým režisérům. Svým způsobem i ten "otevřený" konec se zahradou mi připomněl i snímky jako Počátek od Nolana, nebo Prokletý ostrov od Scorseseho (a některé další). Ale to jsou trochu jiné kapacity. Kdy tito pánové dokáží vybudovat atmosféru, pohltit diváka, vrcholit příběh, mazat mu med kolem huby a nakonec mu zlomit vaz nepředvídatelným koncem. A přesně tohle odděluje zrno od plev. Zkušenosti se časem dají získat, ale ten geniální cit pro režii nejspíše ne. Wally se bude muset ještě hodně snažit, aby změnil můj názor. A nebo zůstat u toho, co mu jde nejlíp. Kamera.

Rebelka (2012)

"Osud máme ve svých rukách. Chce to jen mít odvahu, abyste na to přišli.." Další do sbírky skvělých animáků! Není na tom nic těžkého, jednoduchý příběh, zápletka. Ale co taková pohádka potřebuje, to je prozření a ponaučení. A to rozhodně Rebelce nechybí! Zlatej Pixar.. PS: A to jsem tak dlouho Rebelku odkládal. Chyba!

Nula od nuly pojde (2006)

Miluju, když od filmu nečekám nic a pak jsem příjemně překvapen! Já se bavil a to je u filmu hlavní. Velké plus je za délku, díky které jsem se nestačil nudit. Pecka! Jen škoda, že "Rosse" nenadaboval Daniel Rous..

Rivalové (2013)

Ron Howard je prostě machr přes příběhy. Bohužel, aby příběh měl grády, tak si ho trošku musí upravit. Je to prostě typický hollywoodský film, ale parádní! Takže nepřesnosti (s realitou) přehlížím. Pro pravdivá fakta máme přece dokumenty.. Nejlepším výkonem zazářil krysák Brühl. Jasných 5*

Jako za starejch časů (2012)

Tento film by si zasloužil nad 70%, aby byl v "červených" číslech. Já se bavil! Jak jinak, když je to Walken a Pacino.