Stalo se (2008)

Po Evil Dead druhý film, ve kterém je záporák strom.

Kytara (2008)

Provařený námět, ale dlouhou dobu to bylo v rámci možností docela zábavné, až na blbé kýčovité flashbacky. Ale konec je fakt OLOL. Až někdy onemocníte rakovinou, přestěhujte se do jinýho bytu a bude to v cajku (nádor to tam nepozná a půjde o dům dál)

René (2008)

Fock of René Plášil.

Fermatův pokoj (2007)

Až na stoleté hádanky velmi kvalitní minimalistický thriller.

Úhel pohledu (2008)

První zhruba třetina filmu byla zajímavá a napínavá, a byl jsem zvědavý, jak to dopadne, ale postupně se z toho stane dost nepřehledný guláš, na scéně se objeví asi pět Univerzálních Snědých Teroristů (TM), kteří se mi pletli, s výjimkou jednoho, který se mi nepletl pouze proto, že to byl žena, no a ti všichni začnou sledovat nějaké své vlastní zájmy a zabíjet se mezi sebou, přičtěte k tomu hromadu amerických klišé o bodyguardech skákajících kulkám do cesty a Hrdinných Amerických Občanech (TM), přesněji řečeno jednom občanovi Forestu Whitakerovi, který se po celý film chová jako úplný idiot, neustále zachraňuje cizí děti nebo pronásleduje tajné agenty a točí si je kamerou, on si vlastně točí kamerou úplně všechno a tváří se u toho jako idiot, ale to už se opakuju, prostě na filmu je dobrá jen ta první třetina a pak dobře natočená automobilová honička, jinak nic, a jestli jste si všimli, že je tento komentář celkově dost nekvalitní, tak máte úplnou pravdu, je celý tvořen jen jednou větou, a schválně jsem ho ušil horkou jehlou, protože takhle nějak si představuji, že vznikal scénář tohoto filmu.

Vlákna (1984) (TV film)

Apokalypsa. Kdyby se v současnosti natočil vysokorozpočtový remake, nejlépe v režii Paula Greengrasse, mohla by to být filmová extáze. Ale to by muel být nukleární strašák ve společnosti více aktuální, a k tomu už snad (doufejme) nedojde. Ale i tenhle čtvrt století starý televizní film je i přes omezený rozpočet velice působivý, a věrně popisuje nukleární apokalypsu a její následky, které vrátí moderní civilizaci zpátky do středověku. Snad jen pro roli Ruthiny dcery si mohli tvůrci vybrat nějaké děvče, které nemá plomby:)

Nejúžasnější videa světa (1999) (pořad)

Viděl jsem na Primě jeden díl, a i když videa jako taková nejsou úplně špatná, pořad je dost debilní - každé video je dřeněno a opakováno do zblbnutí, a jste nuceni poslouchat hrozné a patetické komentáře. Skutečně nechápu, proč se na něco takového dívat v TV, když dávno máme ty internety a youtůby.

Horší než smrt (2007)

Námět dobrý na dvacetiminutovou grotesku, ale ne na celovečrní film, ani takhle krátký. Expozice je neúměrně dlouhá, až do půlky je film úplně o ničem, když se konečně rozjede zápletka, následuje vydařená druhá půle, ale to utrpení poloviny první už neodčiní. Český název filmu nedává smysl, ale nemůžeme chtít po distributorech zázraky.

Funny Games USA (2007)

Pokud pominu zbytečnost tohoto filmu, za což strhávám jednu hvězdu, je to stejný masakr jako původní film. Odkazuji na svůj tamější komentář. Když už tedy dělat remaky, tak co nejpodobnější originálu, jako v tomto případě.