Horší než smrt (2007)

Námět dobrý na dvacetiminutovou grotesku, ale ne na celovečrní film, ani takhle krátký. Expozice je neúměrně dlouhá, až do půlky je film úplně o ničem, když se konečně rozjede zápletka, následuje vydařená druhá půle, ale to utrpení poloviny první už neodčiní. Český název filmu nedává smysl, ale nemůžeme chtít po distributorech zázraky.

Funny Games USA (2007)

Pokud pominu zbytečnost tohoto filmu, za což strhávám jednu hvězdu, je to stejný masakr jako původní film. Odkazuji na svůj tamější komentář. Když už tedy dělat remaky, tak co nejpodobnější originálu, jako v tomto případě.

Requiem pro panenku (1991)

Opravdu tenhle úžasný ultradepresivní masakr natočil stejný Filip Renč, který dnes točí ty filmy o rafťácích a další romány pro ženy??!

Mlha (2007)

Po 110 minut z celkových 120 je to sice kvalitní, ale zase ne výjimečný horor s half-lifovskými příšerkami, a říkal jsem si, že na Darabonta je to docela podstandard. Pak ale přišlo posledních 10 minut a mě sklapla čelist - úchvatný (a mírně černohumorný) konec je ten nej nej nej za dlouhou dobu, a dojem z filmu velice vylepšil. Z hororových filmů podle Kinga rozhodně ten nejlepší. A za DCD další velké významné plus.

Na vlastní nebezpečí (2007)

"akční thriller", ROFL. A ta akce tam byla jako kde? Jeden vodopád a dva průjezdy menšími peřejemi. Na rozpočet se nikdo vymlouvat nemůže, když třeba v Maďarsku by dokázali za stejné peníze mnohem víc. Tady je problém už ve scénáři, či spíše v jeho neexistenci. Je tam načrtnuta nějaká prostá zápletka, která je natažená na 90 minut díky spoustě vycpávkových (i když docela pěkných) záběrů na plující raft a spoustě otravných "promítačkových" flashbacků, v závěru jedno "šokující odhalení" (které jsem dokonce i já uhodl předem, i když většinou tak geniální nebývám) a pak najednou konec. Herci hrají hrozně. U Rumunů to vypadá jako nadsázka, ale úplně stejně špatně hrají i všichni Češi. Stačí, když se podíváte na trailer, ty nejlepší záběry uvidíte v něm. Včetně záběru na sexy Rumunku v mokrém tričku, který byl evidentně udělán hlavně pro trailer. Ve filmu je sice taky, ale nedává tam žádný smysl, prostě je vlepen na náhodné místo filmu.

Detektor (2008) (pořad) odpad!

Jednu hvězdičku by si to za občasné vtipné momenty možná zasloužilo, ale zde je třeba být nekompromisní. Třeba jsem dosud netušil, že Tesla prováděl i po své smrti pokusy s teleportováním bitevních křižníků (a úspěšné!). Ale třeba to nebyl Tesla, ale jeho klon, Tesla přece vynalezl klonovací stroj, jak nám ukázal film Dokonalý trik. Výstižně to shrnuje jeden komentář, který jsem četl v novinách: "Největší záhadou je, jak se tento cimrmanologicky laděný pořad, ovšem bohužel bez Cimrmana a bez vtipu, na veřejnoprávní obrazovku dostal." - doufám, že se této záhadě bude jeden díl věnovat. Jinak vše podstatné už řekl Subjektiv a já ho podepisuji. Otázka na závěr: Co se stane, když pověsíme železné závaží nad hlavu Hynka Chmelaře? (odpovědi do pošty)

24 hodin ze života jedné ženy (2002)

Tohle bylo poprvé, co se u mě projevil tzv. "Lokutův syndrom" a díval jsem se v TV na film, který jsem vůbec neznal a který mě vůbec nezajímal, a to jen proto, že k němu dělal hudbu můj oblíbený skladatel (v tomto případě Michael Nyman). Po skončení filmu si říkám, že to bylo i naposled. Příště si seženu rovnou soundtrack.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Z kdysi vynikajících hororových monster (a filmů) je dnes pouťová atrakce a všechny lidské postavy mají hned od začátku na čele vytetováno "KOŘIST". Přesto je film o něco málo lepší než jednička, a to proto, že je trochu brutálnější, umírají i postavy, do kterých byste to neřekli, a prostředí obyčejného městečka je v těchto sériích neokoukané.

Americký gangster (2007)

V žánru jistě špička, film skvěle vystihuje atmosféru New Yorku 70. let, v čele se slavnou čtvrtí Harlem, což je takový stát ve státě (když jsem tam před lety byl, připadal jsem si dost nesvůj a jako exot, protože tam nebyl snad žádný běloch). Bohužel je film hlavně ve své první polovině dost rozvláčný, a dost dlouho trvalo, než mě do sebe vtáhnul (ale konec už stál za to). btw. skuteční členové tehdejší protidrogové jednotky údajně zažalovali producenty filmu, protože jsou v něm prezentováni jako zkorumpované bezcharakterní svině (potrefená husa?)