• Pohádka

Norské dřevo (2010)

Depresívnejší film som asi nevidel. Nechutne dlhé scény často aj bez pohybu alebo zvuku. S knihou to porovnať ani nebudem, pretože sa to nedá.

Croodsovi (2013)

Po dlhej dobe som konečne videl animák v kine a musím priznať, že som sa veľmi príjemne pobavil a nasmial. A samozrejme vyzdvihujem skvelú hudbu. 85%. Tlááák

Qyx a Qyxová (1993) (seriál)

Ako malý som tento seriál doslova žral - vtedy to bolo pre mňa poučné. Dnes, keď mám možnosť, si to pozriem s obrovským nadšením, pretože je to fakt smiešne. Stále neviem čím boli tvorcovia nabudení, pretože niečo takéto na Slovensku nemá obdoby. A samozrejme skvelý Noga a Tlučková!

Vianočné oblátky (1977) (TV film)

Vianočná televízna klasika, na ktorú sa len tak nezabúda. Martin Ťapák nám skvelým spôsobom pripomína naše zvyky a tradície a k tomu mu pomáhajú aj slovenské herecké hviezdy - najmä smiešny ujo Matejka!! :)

Gigliho ária (1966) (TV film)

Nezabudnuteľná dvojica!!

Chlapi nepláčou (2000)

Oddychovka, ktorá pobaví. Pre mňa prvá poľská komédia a som až milo prekvapený ako sa dá skoro všetkému porozumieť.. Niektoré dialógy sú fakt kruté a ak sa budú takéto filmy nakrúcať, rád si ich pozriem.. 65%

Skins (2007) (seriál)

Skvelá hudba, perfektní herci. Už úvodné minúty pilotného dielu mi napovedali, že tento britský seriál bude určite stát za pozretie. Nie je to totiž trápna americká produkcia, dialógy sú na úrovni, vzťahy jednotlichých teenegerov sú veľmi dobre vykreslené a problémy s ktorými sa musia potýkať majú svoju vážnosť. Prvé dve série sú fakt skvelé, no s nástupom novej generácie, šťava seriálu upadá. /1.séria - 100%, 2.séria - 95%, 3.séria - 60%, 4.séria - 85% /

Jak vycvičit draka (2010)

Bezkonkurenčne najlepší animák, nechýba akcia,humor, emócie. Aspoň na tu hodinu a pol som sa vrátil do detských čias a áno mami, na Vianoce chcem draka!! :D

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Dlhá cesta domov - Je asi najťažšie pre herca zahrať človeka potuženého alkoholom. To čo predvietol Lukáš Latiňák bola úplná dokonalosť, tá chôdza, oči, tá reč!! Niet čo vytknúť. Treba vyzdvihnuť aj ženskú režisérsku stoličku a aj nápad potrestať chlapov práve krádežov auta.

Souboj Titánů (2010)

Originál je predsa len originál. Celkom ma prekvapilo ako dokážu filmári zničiť krásu modelky Natalie Vodianovej v podaní Medúzi. Od polky filmu som už len čakal kedy bude koniec, ktorý teda potom vôbec nebol podľa mojich predstáv, takže moje hodnotenie je spolu za vyzuálne spracovanie 2* plus Gemma Arterton 1*