Ulice Cloverfield 10 (2016)

Béčkový horor se slušnou atmosférou, ale pro mě příliš mnoha nelogičnostmi či alespoň podivnostmi ve scénáři. Na první pohled to vypadá jako míchanice vytvořená ze směsi Misery nechce zemřít, Sexmise a Hvězdných válek okořeněná trochou Vetřelce a špetkou Invaze. Jenže něco tomu prostě chybí... Jako by těch posledních 15 minut filmu bylo dotočeno později a k "úvodu" přilípnuto. Tak nějak to tam trochu drhne a skřípe. Ale přes všechny výhrady film rozhodně stojí za vidění. Už jen kvůli velice dobře zahrané ústřední trojici, které bezesporu dominuje John Goodman...

X-Men: Apokalypsa (2016)

Hm... veliká rozpačitost. Povedené triky a efekty nedokážou vyvážit prázdnotu scénáře a dramaturgie. Jako by autoři ani herci nevěděli, co chtějí divákům nabídnout. Další Hunger Games? Dalšího Indiana Jonese? Další Mumii? Další co...? Mladí mutanti, konkrétně třeba jejich výcvik, by jistě nabídli mnoho zajímavých situací. Místo toho bohapustně žvaní a do akce se pouštějí, na to jak je film dlouhý (ba dokonce přímo zdlouhavý), příliš málo. Z těch 143 minut si dneska pamatuju dvě, opakuji dvě, scény, které mne zaujaly: výměna těl na samotném začátku, a pak okamžik po výbuchu, kdy Quicksilver zachraňoval další studenty. Naprosto ulítlá byla naopak scéna z východního Berlína a taky jsem nepochopil, proč Magneto, a nejen on, mluvil chvíli anglicky a chvíli polsky, i když se konkrétní děj měl odehrávat právě v Polsku...Tragická je Jennifer Lawrence. To jí v těch Hunger Games přilípli na obličej masku s jedním debilním výarazem, kterého se nemůže už zbavit?

Ant-Man (2015)

Klasické komiksové schéma s občas vtipnými momenty i hláškami. Žádné velké překvapení, ale ani průšvih.

Čarodějnice (2015) odpad!

Dámy prominou, ale takovou s..... už jsem hodně dlouho neviděl. Požitek ze sledování byl o to mocnější, že shlédnutá verze byla doplněna čínskými titulky. Fakt zážitek století, starej Brůna se sekerou, hysterická rachomejtle, tři (vlastně čtyři) dementní potomci a "divnej vrchní"...Vychutnej si svého kozla až do dna! Amen!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015) odpad!

Tak o tomto více než dvouhodinovém spektáklu nejvíce vypovídají dvě věci - v kině se lidé bezostyšně smáli, přitom žádná ze scén nebyla určitě myšlena jako scéna komediální, a houfně opouštěli sál... Bezradnost tvůrců vedla pouze k nudě k uzoufání. Nic, nic a ještě jednou nic. Jennifer Lawrence "hrála" všehovšudy tři různé polohy (zasněný pohled do dáli, naštvaný bojovník a "ksicht bez emocí"), které střídala podle nějakého neznámého klíče. Ostatní herci se rovněž nevytáhli, ale ani nemohli, protože jim v tom bránil naprosto prostoduchý a neinvenční scénář. Zkrátka Panem byl spíš Penam... Čtenáři prominou, ale celou sérii a tento závěrečný díl "tuplem" vystihují pouhá dvě slůvka - strašná sračka.

Insidious 3: Počátek (2015)

Hm, tak trojka už rozhodně neměla být natočená. Zatímco první dva díly byly povedené, trojka, jejíž děj těm dvěma dřívějším filmům předchází, je hodně špatný. Místy se tomu chce člověk snad až smát. Inu, nevkročíš dvakrát do stejné řeky. A potřetí už rozhodně ne. Místo napětí pustá a předvídatelná nuda...

Jurský svět (2015)

Technicky dobrá slabota. Variace na pětkrát vyvařené téma. Neměl jsem žádná očekávání a ta se naprosto potvrdila. Ta jedna hvězda za animaci a za Chrise Pratta...

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Lekací horor jak má být. Atmosféra správně ponurá, perníčky správně sjeté, krampus a jeho banda dobře zlí (mohli být ještě "hnusnější" co se týče masek)...rodinka odpovídajícně neschopná a krampusem po právu trestaná! Konec vykadatelný několika způsoby. Osobně bych sice film zakončil pádem synka do pekla, ale budíž i režisérem zvolený konec nakonec není až tak happy-endový...Rád se na to za rok o Vánocích zase podívám :-)

Marťan (2015)

Protože jsem nečetl knížku, nemůžu hodnotit, jak moc se od ní film liší . Ale proboha, proč tam je vůbec ta část s Číňany? Vždyť by to šlo i bez ní - prostě by se podařil start "dopravní sondy"... A navíc by se zkrátila celková doba filmu. Vizuálně to je povedené, herci jsou vybraní dobře, některé hlášky jsou taky kvalitní, ale je to celé strašně předvídatelné, povrchní a také tak trochu sterilní. Prostě me to nedokázalo vtáhnout do děje. Místo vcítění se do role Robinsona na daleké planetě jsem zkrátka jen sledoval Matta Damona, jak ve slušivém skafandru či bez něj pochází či popojíždí z jednoho místa plného rudého písku na druhé....A té kobercové lepenky na mě bylo taky příliš! Mám zkrátka pocit, že Hanksův Trosečník s "přítelem Wilsonem" hraje jinou ligu.

Mimoni (2015)

Že bych nad tím nadšením hýkal, to ne. Ale fakt je, že je to vtipné, koukatelné, s několika vyloženě "top" vtípky, které asi ne všichni postřehnou... Navíc to má skvěle vybranou muziku. Osobně bych však ocenil, kdyby ty reminiscence s největšími padouchy dějin byly malinko delší a naopak samotný příběh o něco kratší. A rozhodně se ti lidé, kteří nevychovaně odešli během titulků (jak je v našich kinech bohužel častým jevem), ošidili o závěrečnou scénu :-) Takže radím, neodcházet!