Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (746)

plakát

Wednesday (2022) (seriál) 

Podzim, déšť, viktoriánský styling, dekadentní charakteristika s pesimistickými náladami, pocity zmaru, morbiditou, mysticismem a hlavně ultra sarkas-cynismem. Ideální dílo pro listopadové dny a Netflix tímto seriálem úplně nepomáhá slabším uživatelům této streamovací služby uvažujícím o kombinaci sebevraždy a ukončení předplatného. Obojí by bylo ale škoda, neboť Wednesday je v jádru energickou terapií a inspirací na odhodlání čelit dospívání v nesourodých rodinách, otravnému školnímu kolektivu, vlezlosti ctitelů, odlišnosti spolubydlících a minulosti. Děj i když je často vizualizován do starodávnosti a fantastična je soudobý a se spoustou narážek na sociální sítě a popkulturu. Seriál má několik vrstev a lze ho brát jako drsnější variantu Harryho Pottera, parodii na teen movies, strašidelné pátrání po stranger things a nebo jako výše zmíněnou sondu mezi duševno dospívajících. Seriál je precizně obsazen přesně padnoucími obličeji s hereckým nadáním pro kreatury a krom Jenny Ortegy a její poker face gotické lolity stojí za zmínku ještě hispánský ošklivák Luis Guzmán, zestárlá vysokánská Gwendoline 'Brienne z Tarthu' Christie, ještě víc zestárlejší Catherine Zeta-Jones a stále mládnoucí Christina Ricci. Je tu však ještě jedna postava, která si krade sympatie a radost diváka a tou je zcela geniálně napsaná a zahraná role bláznivě roztomilé Enid Sinclair, herečkou Emmou Myers. Wednesday má předpoklad stát se oblíbeným dílkem mezi dívkami, být kultovním dílem mezi emo holkama, co si občas říznou do předloktí a spávají v rakvi a pravděpodobně na sezónu 2023 bude kostým Wednesday nejčastější cosplay mezi cosplayerkama. Wednesday disponuje ještě jednou zásadní složkou a tou jsou dialogy, hlášky. Samozřejmě chladně cynické, plné nepěkného černého humoru a bez špetky milosrdenství. "Kdykoli se mi udělá nevolno při pohledu na duhu nebo uslyším popovou píseň, ze které mi krvácí uši, budu na tebe myslet." 

plakát

Ambulance (2022) 

Budu dělat, že tenhle film nenatočil můj oblíbený režisér, abych se nemusel stydět. Dlouho jsem neslyšel tak stupidní dialogy a neviděl nudnější děj. Že tohle někdy napíšu k filmu Michaela Baye bych nevěřil. Kamera, klasické těkavé postupy snímání, téměř nonstop akce, střelba, zbraně, auťáky, gangsteři, fellowship - to všechno tam je, ale je mi to u prdele, protože je to dlouhá nezáživná otravná ptákovina, kde jsou všichni na přesdržku.

plakát

West Side Story (2021) 

Spielberg si půjčuje nejslavnější muzikálové dílo, aby ukázal, kdo je nejlepší univerzální režisér v dějinách kinematografie. Jeho West Side Story vypadá jako kdyby se točila v padesátých letech pomocí dnešní techniky. Technicky, stylizačně, vizuálně opulentní, detailisticky propracovaný film, jenž jeho každičký záběr lze zarámovat a bude to okouzlující umělecký obraz.

Poslední hodnocení (3 018)

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

02.12.2022

Luděk Staněk se zlobí (2022) (pořad)

29.11.2022

Wednesday (2022) (seriál)

24.11.2022

Joker Show (2022) (pořad)

odpad! 22.11.2022

Ztracená kulka 2 (2022)

21.11.2022

Švýcarský Robinson (1960)

20.11.2022

Blondýna, Kutil a Zabiják (2022) (pořad)

odpad! 19.11.2022

Ambulance (2022)

14.11.2022

28 týdnů poté (2007)

06.11.2022

Reklama

Poslední deníček (61)

MOJE SPECIALIZACE A KATEGORIE FILMOVÝCH ŽÁNRŮ A OBLASTÍ NA KTERÉ SE FUNDOVANĚ ZAMĚŘUJI:

AKČNÍ FILM:
• Zlatá éra 80s & 90s akčního filmu (svaly, hlášky, kulomety)
• Hongkongská (asijská) škola akčního filmu (John Woo, heroic bloodshed, pomsta, přestřelky, stylizace, kamera, střih)
• Filmy s bojovým uměním (HK kung-fu, čínské historické eposy, samurai & ninja)
• Moderní vystajlované akční filmy s důrazem na vizualitu, estetiku, guns fetish, zpomalené záběry, bullet time, macho hero, epičnost.
• Filmy o zradě a pomstě, drsní mstitelé. Survival (přežití v drsné přírodě, nejlépe na sněhu), "zmrtvýchvstání" hrdiny, překonání lidských hranic, boj o život.
• Western 60s až současnost
• Military, speciální jednotky, commando, sniper
• Jason Statham a jeho styl
• Arnold Schwarzenegger - můj idol mládí a tudíž komplexní fanouškovská posedlost jeho filmy, životem a vše s ním souvisejícím
• Akční hrdinky - ženy v akčním filmu, women power, bojovnice

ANIMOVANÝ FILM: 
• Disney & Pixar
• Počítačová animace

REALITY SHOW - TV ZHOVADILOSTI - ÚLETY A BIZÁRY: 
• Snažím se zmapovat současnou televizní zábavu a to zejména reality show, kde dochází ke střetům, emocím, lásce, nenávisti, odporu, intrikám, zbabělosti a kde se ztrapňují "obyčejní" jedinci v různých situacích při pachtění se za finanční výhrou a být slavný. Ať už jde o talentové soutěže, různé sociální experimenty, seznamky, kuchařské klání, prezentace divnolidí a pokleslou zábavu.  ...bylo to tak blbý, až je to geniální 

ČESKOSLOVENSKÝ FILM 1930 - 1948:
• Úžasná doba roztomile naivních a uhlazených filmů s noblesními herci a okouzlujícími herečkami s rozkošnou mluvou a dikcí. S jednotvárnými zápletkami sloužící k nadčasovému oblažení v nelehkých časech. Děkuji za tuhle krásnou a nezkaženou filmovou éru.

ČESKOSLOVENSKÝ FILM 1970 - 1989:
• Socialistické filmy pro děti a mládež, hledání zapadlejších filmů běžně se nevyskytujících v nabídkách televizních programů, filmy poplatné době a zachycující život v socialismu.