Evangelium sv. Matouše (1964)

Proč se musí film skládat jen z dlouhých výměn naštvaných pohledů a scén, kdy se z Ježiše stane řvoucí italský diktátor a běda tomu, kdo ho nenásleduje.

Nedotknutelní (2011)

Vtipné, působivé, pěkné. Doporučuji.

Nespoutaný Django (2012)

Parádní western, který už od začátku dokáže místy i dobře pobavit. Hlavně to je Christoph Waltz, který dokázal svou roli zahrát naprosto perfektně. Dokonce jsem si všiml někdy geniálně řešené kamery. Akorát se mi nelíbilo těch pár scén, a to zejména ke konci, kdy se z filmu stávala spíš nějaká Bondovka s ohnivými výbuchy. Pominu-li toto, vše ostatní působí velmi dobře.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kdo čekal Pána prstenů, nedočkal se. Kdo čekal dobrodružnou výpravu s Gandalfem, tak ano. Hobbit má mnohem více efektů a počítačově udělaných scén, než Pán prstenů. Souboje se skřety apod. mi často připadaly jako vystřižené z počítačové hry. Krev uvidíte možná tak u někoho na tváři, ale to spíše výjimečně. Vtipy ve filmu se ne všude hodily. Když se objevovaly u Bilba doma, když byla ještě velmi uvolněná atmosféra, tak OK, tam se ten humor hodil. Když přišla vážná scéna, při které nepřátelé chtěli někoho zabít, a najednou přišla nějaká "vtipná" hláška, tak jsem teda trnul, protože když Gandalf v Pánu prstenů bojoval s Balrogem, tak na sebe taky nesypali joky, tak proč sakra něco podobného v Hobbitovi? Příběh je sice na knize postaven, ale je přidáno mnoho zápletek, motivů a scén, které v příběhu vůbec nejsou. Glum je dost nevýznamným. Oproti Pánu prstenů je jen nezajímavá vedlejší postava. Škoda. Hobbit je celkově pohádkovější, ale ani některé maličkosti popsané výše mi nezkazily celkový dojem. Návrat do Středozemě se mi líbil, příběh mě vtáhl a těším se na další díl...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Narozdíl od všech ostatních dílů celé série Pirátů z Karibiku se mi tento první díl docela líbil. Mělo to atmosféru, vtip a také dva jedinečné herce Johnnyho Deppa a Geoffreyho Rushe.

Na vlásku (2010)

Animák, který je bezpochyby jedním z těch, u kterých se dobře pobavíte. Současně je tu i několik zajímavých scén a film po celou dobu neztrácí tempo. Postavy jsou docela sympatické a animace je OK. Zkrátka fajn animák...

Zánik domu Usherů (1960)

Film se napsané povídky příliš nedrží. Především je ve filmu mnoho věcí "navíc", které tam vůbec nepatří. Působí to pak jako vata na zaplácnutí času, kdy jsem musel již zcela znuděný sledovat, jak na sebe herci němě hledí nebo zcela nepochopitelně chodí po domě tam a zpátky. V díle Edgara Allana Poea je mnoho věcí na tzv. domyšlení, což film nenabízí a celkově mě docela zklamal.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Oproti prvnímu dílu, který se táhl neskonale pomalým tempem, mě druhá část sedmého dílu Harryho Pottera velice potěšila. Těšil jsem se na závěrečnou bitvu a ohromující zakončení celé série, a také jsem se ho dočkal.