• Western

Burai barase! (1969)

Když jsem si tento film pustil, tak jsem si myslel, že se jedná o film Kill! s Tacuja Nakadai z roku 1968. Když se však Tacuja stále neobjevoval, tak mi tak nějak došlo, že se jedná o jiný filmový počin a nutno podotknout, že naprosto výtečný. Jedná se o yakuza řezničinu se sympatickým hlavním hrdinou Goro-sanem. Tento film je závěrečným snímkem hexalogie, která jak se zdá je u nás celkem neznámá. Teď jen sehnat prvních pět dílů.

Zatôichi abare tako (1964)

Zatím nejlepší Zatoichi. Má emoce a skvěle zvládnuté závěrečné zúčtování. Hra světel a stínů, která je završena seknutým koncem. Cela tato série doposud drží vysoký standard, tento snímek z ní však vybočuje. Jsem zvědav, jestli se další Zaitochi filmy dokáží dostat až na takovou parádu, jako v tomto případě.

Kozure Ôkami: Jigoku e ikuzo! Daigoro (1974)

WE, FATHER AND SON, BOTH LIVE AT THE CROSSROADS TO HELL! WE EXIST AT THE GATEWAY TO THE NETHERWORLD! Pro mě nejlepší díl. Kamera je zde zvládnutá na jedničku, tak jako ve všech předchozích dílech a bere divákovi dech. Zároveň je tento závěrečný kousek pro Itta nejdrsnější zkouška, což lze vyčíst na jeho tváři. Možná jsem čekal trošku víc od trojce assassinů. Nakonec se z nich vyklubali pěkní amatéři.

The Big Shot (1942)

There is too much fresh air up here. They ought to mix it up about four parts cigarette smoke and one part air. Then maybe a guy could breathe. Excelentní práce pana Humphrey Bogarta. Nemám co vytknout, protože nevím, jak by mohl být film tohoto žánru z tohoto období ještě lepším.

Cobra Kai (2018) (seriál)

STRIKE FIRST, STRIKE HARD AND NO MERCY! Cobra Kai never dies!

Vzpoura na lodi Bounty (1935)

AS LONG AS I HAVE A DECK UNDER ME, I'LL SEARCH FOR THAT MAN!!! Tak jsem konečně viděl i tuto třetí verzi Bounty a musím říct, že se jedná o nejdrsnější z nich. Kapitán Bligh je tu opravdovej masochista a potvrzuje to hned úvodním bičováním mrtvého muže. Nedá se na něj říct nic dobrého, snad jen to, že po vsazení do člunu se z něj stal správný kapitán, alespoň na těch 50 dní bloumání po moři. Clark Gable jako vždy ohromný a aspirant Byam mě mile překvapil. YOUR WATCH, MR. CHRISTIAN. AND I MUST COUNT THE COCONUTS!

Gymkata (1985)

IT'S NOT OVER YET, SO PUT YOUR HARDWARE BACK IN YOUR PANTS! Lokace kdesi v Rumunsku byly sice slabší a kostýmy bohužel taky, ale jinak naprosto parádnická podívaná. Kdo by taky mohl být smutný u filmu, kde působí Tadashi Yamashita. Škoda jen, že neměl více prostoru. Hrdina Jonathan rozdává kopy po kterých praskají lebky, ale některé jeho kreace působily namyšleným dojmem. Snažil se předvádět, místo toho, aby protivníka jednoduše zneškodnil. To nevím, jestli by prošlo u mistra Yamashity. A princezna Rubali? Kvítek medový. Asi jsem se zamiloval. O té si nechám dnes v noci zdál. Dál už číst nemusíte, protože zbytek komentáře bude balada na nekonečnou krásu princezny Rubali. Ach, ty její ladné pohyby, úsměvy a gesta. Její půvab. Musím si někde sehnat její plakát a dát si ho na zeď, abych se mohl každé ráno probouzet a první co mé oči spatří bude ona. Možná si nechám vyrobit princeznu Rubalu v životní velikosti z kartonu, nebo si jí potisknu na povlečení a trička. Ó princezno Rubalo. Škoda jen, že bydlí v takové prdeli.

Warlock (1959)

I TOLD HIM HE WAS NOTHING WITHOUT ME, MAYBE I'M NOTHING WITHOUT HIM! Natřískaný western se skvělým ansáblem, stylovými ohozy a vyostřenými přestřelkami. I na emoce došlo a to z tohoto filmu činí velice koukatelnou záležitost.

Bojové nasazení (1986)

I WISH I WAS BACK IN NEW JERSEY, MAN, WATCHING THE FLINSTONES! Po dlouhé době jsem si sám pro sebe pustil film a panečku naprosto vynikající. Clint Eastwood a jeho role tvrďáků se nikdy neomrzí. V tomhle je navíc drsný krát dva. Film je našlapaný hláškami a celkově výbornou atmosférou. Jediná vada na kráse u mě zůstává závěrečná akce. Její ztvárnění ve mě nezanechalo nejlepší dojem. Kluci od maríny tam totiž běhají jako slepice po dvoře a všichni Kubánci v sobě musí mít flašku rumu, protože to není možné, aby se do někoho z nich netrefili. I přes tento drobný nedostatek jsem se u filmu ani na chvilku nenudil.

Černobyl (2019) (seriál)

WE'RE ASKING FOR YOUR PERMISSION TO KILL THREE MEN! Hodně silné vyprávění o Černobylské havárii, které svou atmosférou vtáhne do děje a nepustí. Pohled do otevřeného jádra reaktoru připomínal bránu do pekla. Radiací popálené těla, která se doslova rozpadaly v Moskevské nemocnici, byla děsivá. Sovětský režim byl nekompromisní a chyby se prostě nepřipouštěly. Tím se umocnil dopad na zdravý tisíců lidí. Cheaters and Liars!