• Western

Conquest of Space (1955)

WE CAN STILL REACH DESTINATION AS PLANNED WHICH MAY BE MARS OR HELL!!! Teda musím říct, že na rok vzniku je film plný překvapení. Jsou tam samosebou nesmyslné věci, ale například umělá gravitace díky kolu, výživa v tabletkách nebo skafandry se jim povedli. Z generála se stal dobrej magor a jako vždy za to mohlo přílišné čtení písma svatého. Bože na nebesích. Jeho nejlepší kamarád seržant Mahoney byl taky vylízanej a ještě k tomu douchebag, ale naštěstí zbytek posádky byl v klidu. S tou bych klidně letěl vakuem 30.000 mil za hodinu a pil čaj.

Longstreet (1971) (seriál)

LIKE EVERYONE ELSE, YOU WANT TO LEARN THE WAY TO WIN, BUT NEVER TO ACCEPT THE WAY OF LOSE. TO ACCEPT DEFEAT TO LEARN TO DIE IS TO BE LIBERATED FROM IT. SO WHEN TOMORROW COMES, YOU MUST FREE YOUR AMBITIOUS MIND AND LEARN THE ART OF DYING!! Díval jsem se jen na epizody, ve kterých účinkuje nesmrtelný Bruce Lee. Tedy 4 díly a musím říct, že nechápu proč hlavní postava musí být slepá. Asiat v hlavní roli by se divákům nelíbil, ale hlavní hrdina detektivky s bílou holí ano? Věřím, že díly bez Bruce jsou dost nudné a proto hodnotím 3 hvězdami, pro klasický šedý průměr starých detektivkových záležitostí.

Ostrov zvaný Země (1955)

IT'S ONLY NEUTRON. WE CALL HIM THAT BECAUSE HE'S SO POSITIVE!! Jaderný fyzik, doktor Cal Meacham byl totálně nejvíc sympaťák a nevynikal jen ve svém oboru, ale také v astronomii, protože ihned poznal, že planeta Metaluna není v naší sluneční soustavě. Ruth z něj byla celá nesvá. To poznám, protože když byla zavřená v přeměňovacím tubusu, tak se na něj tak laškoidně usmála, zatím co se jí plíce plnily neidifikovatelným plynem. Pan Exeter s vysokým čelem, milovník své domovské planety Metaluna, byl xenofób a tvory s mnohem vyvinutějším mozkovým centrem, nechal vykonávat podřadné práce a častoval je jmény jako mutanti nebo hmyz. Nedivím se, že se je jeden z nich snažil zabít. Ruth mu to tedy sice dost usnadňovala, když se víc válela po zemi místo toho, aby prchala. Těžko této podivné planetě věřit. Vždyť nás chtěli infiltrovat bez našeho souhlasu. Možná je dobře, že Zagoni zvítězily! Long live to Zagon people! Long live to Zagon empire! OUR TRUE SIZE IS THE SIZE OF OUR GOD! Tak pravil Cal.

It! The Terror from Beyond Space (1958)

EVERY BONE IN HIS BODY MUST BE BROKEN. BUT I'M NOT SURE THAT'S WHAT KILLED HIM!! Absolutní extáze. To jsou jediná slova pro tento science fiction horor. Už první setkání s monstrem ve skladišti mě dostalo na samotnou hranu mé statečnosti, za ní už je jen křik a útěk. Astronauti jsou však stateční, a tak si klidně podminují loď granáty, kouří na palubě cigarety a střílí na všechny strany svými colty 1911. Toto monstrum je však 'unstoppable', a tak se od něj kluky ráže .45 odrážejí, jako kdyby po něm naši hrdinové házeli tic tac. Radiace, ani vysoké napětí nepomáhá. Epické finále s bazukou a trojúhelníková milostná linka, je jen ten nejšťavnatější plátek citrónu, na tomhle ginu s tonicem. ANOTHER NAME FOR MARS IS DEATH!!!

Obluda z 20,000 sáhů (1953)

I FEEL LIKE I'M LEAVING A WORLD OF UNTOLD TOMORROWS FOR A WORLD OF COUNTLESS YESTERDAYS!!! Absolutně brilantní tým atomových vědců, někde uprostřed zásob pitné vody pro celou civilizaci, odpaluje radioaktivní atomovou bombu a probudí zde ležícího a spícího praještěra, pana Rhedosauruse. Tomu říkám úvod do filmu. Film obsahuje několik napínavých scén, jako ponoření ve zvonu do hlubin temna a jeskyní, při kterém se popíjí kafe a prehistorický tvor za oknem se nepovažuje za důvod k vytažení zvonu na hladinu a pak například scénu, kterou bych osobně nazval "horror on roller coaster of death", kde kluci mají jen jeden pokus na vystřelení náboje, s radioaktivními izotopy, protože další radioaktivní izotopy jsou až na druhé straně Oak Ridge. Fuckin' hell! Jo a ten slepec s hodinkama na ruce? Fascinující.

Nevěstin otec (1950)

I SUDDENLY REALIZED WHAT I WAS DOING. I WAS GIVING UP KAY. SOMETHING INSIDE ME BEGAN TO HURTI Spencer Tracy a jeho starostliví otec byl naprosto famózní. Zamiloval jsem se do jeho tónu vyprávění, jejich nádherného amerického domu a fantastického připravování svatby. Scéna s noční můrou byla hrůzostrašná a vyděsila mě k smrti. Kam se hrabe kruh a jemu podobné horory.

Border River (1954)

YOU KNOW SO MUCH ABOUT LIFE! YEAH, AT LEAST I KNOW WHERE I'M GOING! Gringo Mattson je neuvěřitelně oddaný konfederační voják a za ukradené peníze, i když válka je už téměř u konce, chce nakoupit další zbraně a prodlužovat utrpení miliónům lidí, mrzačením jejich končetin, vypalováním domů a zabíjením. U toho všeho dokáže ještě balit generálovu seňoritu. Wou. Nejlepší dvě scény: Mattson vletí s Artexem do tekutého písku a Mattson skočí na generála z jedoucího koně. Toť vše.

On ve strašidelném domě (1920)

I'VE LOST ANOTHER ONE OF THE ONLY GIRLS I EVER LOVED!!! Harold je prostě sympaťák a jeho sebevražedné pokusy stojí za to. Finále v domě plném "duchů", kde se všichni bojí všech také tak. Harold na chvíli ukáže i svou statečnost, akorát pod tou peřinou do které mlátí tyčkou je jeho nevěsta. Chybička se vloudila. FAREWELL CRUEL WORLD!!

On na divokém západě (1920)

Trošku slabší Lloydovka, ale najdou se tam úsměvné scény a mnoho vtipů se používá v komediích do dnes. Hned úvod s tancem odkud chudáka Harolda vyhodí, protože se moc rozjíždí byl výbornej a nejlepší část byla asi nahánění se s KKK.

Vládce severu (1973)

YOU HAD THE JUICE, KID, BUT NOT THE HEART AND THEY GO TOGETHER!!! Až na tu naprosto zkurvenou hudbu a toho vymaštěnýho kluka k filmu nemám výhrad. Ernest neskutečnej maniak a jeho naleštěný kladiva a čepy na tuláky jen dolaďují jeho šílený výraz. Lee tak též naprosto skvělej a jeho triky s opaskem, mazání kolejí nebo destička pro sezení na tyči dokazují, že je mezi tuláky právem numero uno. Závěrečná rvačka na vagóně, již nemohla být více chlapskou záležitostí. Kladivo, sekera, řetěz a polena. Jako dva gladiátoři v aréně, jen chyběli ti tygři.. SO LONG, KID!