• Western

The Golden Blade (1953)

THIS, TORN FROM MY MURDER.. SHALL ONE DAY LEAD YOU TO VENGEANCE!!! Pohádka s muskulatůrou Rock Hudnosa a magickým mečem, který slouží jen jednomu pánu. Moc hezky se na to dívalo a i princezna mi tam nepřišla úplně vymaštěná. Škoda, že mocného meče se víc nevyužilo. Uměl bych si představit, jak ním Rock půlí meče nepřátel jako děcka v sirotčinci poslední čtvrtku chleba. Stopáž přívětivá a jediné slabší místečko bych viděl v tripové scéně zdrogovaného Haruma.

Vysoko v horách (1939)

HIS EXCELLENCY, GOVERNOR PENN, WILL SEE YOU TOMORROW. THANK YOU!! ..a následně na to John Wayne vrazil se svejma kumpánama dovnitř. Jo jsou tam ty drsný věci co na tom máme rádi, ale je tam ještě hodně toho naivismu a nedotaženosti. Neříkám, že je to špatný film, ale Johnny natočil spousty a spousty lepších. Mladá a krásná Janie je tu spíš na obtíž. Jen bere Smithovy vítr z plachet. Naštěstí se k ní chovají odtažitě po celý film a řeší hlavně chlapácký věci, jako chlast, zabíjení a chlast a pak ještě jednou zabíjení.

McLintock! (1963)

YOU KNOW, IF WE HAD ANY MORAL CHARACTER, WE WOULDN'T BE STANDING HERE COVERED WITH MUD DRINKIN', WHEN WE SHOULD BE WASHING! Hodně povedená oddechovka. Slabé hodnocení si vysvětluji nevolí oblíbenců Duka u kterého jsou všichni zvyklí na jiný standart. Vždyť si ani z koltu nevystřelí. Za to z Maureen asi tisíckrát a je to roztomilé. Dokonce jsem se u toho jednou i rozchechtal a to u scénky, kde mladý Douglas začne skákat po pódiu jako píča, Johnny se chce napít piva, ale když to uvidí, tak chce whiskey, která zrovna došla a starej Douglas strčí do kurátora, kterej se sleje celej pivem. Prostě strašná bžunda :D Hodně se pije a rozdává pěstmi a celé je to takové milé.

Rychle a zběsile 7 (2015)

YOU WILL NEVER BE ALONE AGAIN! I VOW WHEREVER YOU GO, I GO. YOU RIDE, I RIDE! YOU FIGHT, I FIGHT! AND IF YOU EVER DIE ON ME, DOMINIC TORETTO, I'M GONNA DIE WITH YOU!! První půlka ještě dobrý, ale pak film ztratil jiskru. Akce se odehrává hlavně v noci a je tu málo LettyxDom. Závěr s Paulem je ovšem srdce rvoucí. Celý film má tu pochmurnou náladu a člověk se pořád soustředí na Briana a říká si co je on a co ne. Jistej jsem si byl jen fightem s Tony Jaa a koncem. Jinak klobouk dolů. Zamaskováno to bylo dobře.

Rychle a zběsile 6 (2013)

IF IVORY'S DEAD HE MADE A MISTAKE. IF YOU MAKE A MISTAKE, YOU PAY THE PRICE! THAT'S A GREAT EULOGY, SHAW. YOU GONNA GIVE THE SAME SPEECH FOR THE REST OF US WHEN WE GO OUT?! Už když jsem byl před 15 lety v kině, na prvním The Fast and the Furious, tak mi Brian, Dom a hlavně Letty ♥ přirostli k srdci. Přiznávám však, že asi prvních 15-20 minut jsem se do filmu dostával, protože jsem fanoušek starších filmů a v poslední době jsem se díval jen na ně. Proto je pro mě přechod na tenhle druh filmu složitější. Tady cokoliv, jakákoliv postava řekne musí být "cool", každý gesto musí bejt drsňácký a protože jsme korektní společnost, tak nesmí dnes ve filmu chybět, černoch, asiat, žena, etc.. Jasně, že bych mohl vyjmenovat asi trilion hloupostí a nereálností, které se zde nachází, ale tenhle film je postaven na efektu a musí se brát jako fikce. Pokud k tomuhle filmu někdo přistupuje jinak, tak bude vždycky zklamán a kdo tomu dává odpad, tak by se na tenhle druh filmu neměl v prvé řadě vůbec dívat a vyhledávat ho. Já taky už čekal, že na konci Rock skočí mezi kola dopravního letadla, zastaví ho a pak z nich vyleze s hláškou "piece of cake". Protože by mě to ani nepřekvapilo. Ale hlavně Letty ♥ i když už nám trošku stárne.

Streets of Laredo (1949)

RANNIE, I'M DOING THIS FOR WAHOO!! Holden odvedl svůj klasickej díl práce a film staví hlavně na přátelství mezi hlavními třemi postavami. Začátek a konec filmu jsou vynikající, ale prostřední část s "ranger thing" mě zas tak nezaujala. Naštěstí je tam ještě Charley Calico. Zrůdná bestie vysávající z lidí jejich těžce vydřené peníze. Jednou si přiváže rangera ke kůlu, pojezdí mu záda hráběma a hned mu ve dveřích stojí Jim s koltem a následuje parádní fight s nožem. Úplný konec filmu, kde Jim a Lorn sedí naproti sobě v saloonu je však nejlepší. To je TO, proč tak miluju tyhle filmy.

Ambush at Tomahawk Gap (1953)

IT'S TEN MINUTES TO NINE. YES, SIR, RIGHT ON THE DOT. YOU KNOW I'VE BENN WAITING FOR.. SHUT UP! TEN MINUTES TO BEN YOU'LL ALL BE OUT OF TWIN FORKS, DRUNK OR SOBER! Mno já nevím. Je to sice klasický western z 50s jaký mám rád, ale tenhle nemá hrdinu a to mi asi strašně vadilo. Nebylo komu fandit, tahle sebranka bastardů, kteří nebyli dost drsný na to aby se pozabíjeli nebo aspoň někoho pověsili mi nesedla. Sice chválím konec, kdy se vrátí do města, ale emoce ze mě nevymáčkli. Jediná fajn byla Navajo girl.

The Conqueror (1956)

THERE ARE MOMENTS FOR WISDOM AND MOMENTS WHEN I LISTEN TO MY BLOOD!! Nechápu, že film má tak špatné hodnocení. Mě teda bavil od začátku až do konce úplně na plno. Už úvodní bojová scéna je natočena naprosto precizně a party Mongolů po bitvě jakbysmet. Všichni sedí kolem ohně, matka Chána zpívá nějakou mongolskou sračku a Temujin pije víno nevalné chuti z měchu nějakého zvířete. Naštěstí se tahle mrtvá párty rozjede. To Van Cleef to roztančí. Škoda, že asi v polovině filmu skoná. A Duke? Duke je prostě Duke a proto si opět zaháže věcmi, vytrousí drsné hlášky: WE'LL CHASE THEM LIKE RATS ACROSS THE TUNDRA! a pomiluje Susan Haywardovou. Jen ten konec se mi zdál nějakej urychlenej.

The Barbarian and the Geisha (1958)

WE WERE SENT OUT HERE TO ESTABLISH DIPLOMATIC RELATIONS WITH JAPAN! SO FAR, WE HAVE LET IN A CHOLERA SHIP, STARTED AN EPIDEMIC.. BURNED DOWN HALF THE TOWN AND BEEN TAKEN INTO CUSTODY! A WONDERFUL RECORD. LET'S DRINK TO IT! Docela neznámí film a ani se nedivím. Námět neurazí, ale ani ničím neohromí. Vlastně jediný důvod proč jsem na film podíval a dá se říct, že si ho i užil je John "diplomatic" Wayne. A co by to bylo za film, kdyby si Johnny do někoho nepraštil. Mno zrovna si vybral to největší japonský hovado z osady a ukázal mu co je to pravej americkej hák. Trošku jsem se bál, že se hodně bude řešit romantická linka, ale ta tu naštěstí měla až druhou kolej. John tu trošku musí šetřit drsnejma hláškama, ale i tak se najdou: HE DENIES ANY TREATY IS IN FORCE WHEREBY YOU HAVE THE RIGHT TO LAND! TELL HIM I AM LANDING!

Krvavá cesta (1955)

WE EVER GET BACK TO HONG KONG.. YOU CAN STEP BACK UP TO YOUR WORLD, WHERE YOU BELONG.. AND I'LL GET BACK DOWN TO MINE!! Waynovka jak má být. Johnny zase neskutečně drsnej a jako v každém svém filmu, i tady si něčím hodí. Tady je to sice jen rýže, ale o to víc opovrženě jí hodí na "communist party" Fengovi. Nechápu proč tu rudou pakáž co vše sabotovala, hned v první zákrutě od vesnice nepodřezali a nehodili do řeky. Film obsahuje několik scén, z kterých se ježí chlupy (útok gunboautu, pokus o znásilnění, který Johnny vyřeší vykucháním vnitřností bajonetem..), ale i adorable scény (mini děcka chytající ryby, mini děcka vylívající čaj zpátky do kbelíku, příjezd do Hong Kongu..). Jestli byl někdo sympaťák kromě Duka? Rozhodně strojník "doutník" Tack. Jasný čtyři hvězdy nad rudým čínským nebem!