Na odstřel (2009)

Obrovský zážitek a pocit uspokojení filmového fanouška jakým jsem já mi nedovolí nic jiného, než dát plný počet. Není to sice čistých sto procent, ale tady prostě nemůžu jinak - nadmíru dobře odvedené herecké výkony v čele s charismatickým Crowem, vyhrocující a postupně mozaiku doplňující scénář, bezchybná režie a hutná atmosféra mě donutily sledovat tento politický thriller s takovou urputností, že jsem dokonce přestal vnímat čas a jen hltal nová pojítka vedoucí k rozuzlení jednoho na první pohled obyčejného novinářského příběhu. A takový příběh má v letošní okurkové sezóně cenu zlata.

Krvavý Valentýn (2009)

Ne ne a znova ne. Hlavní postavy svým vzezřením připomínají přestarší teenagery, kteří si hrají na šerify, horníky, prodavače, atd. Což o to, že některým se to bude asi líbit (je tam krev, gore, tma, prsa a zabiják), když uvěřitelnost a atmosféra pokulhávají na mezích neškodného televizního horůrku. Na druhou stranu ale musím říct, že scénář ač je jednoduchý a s ničím si hlavu neláme dostává tento film do průměru. Závěrečný úsek, kvůli kterému tento horor považuji za vydařenější než remake Pátek 13, mě docela potěšil. 50% díky scénaristovu trefnému probuzení usínajícího Jina těsně před koncem filmu a Tomu Atkinsovi, který byl pro mne nejsvětlejším bodem a zárověn jakýmsi pojítkem mezi elitní érou amerického hororu (80. léta) a tou dnešní žumpičkou.

Narozen 4. července (1989)

Tom Cruise je v tomto filmu pro mě obrovským překvapením. Ne, že bych ho neměl rád, ale přece jen jeho filmy až zase tak moc nevyhledávám... Tímto filmem se možná na něho v blízké budoucnosti zaměřím. Jinak Narozen 4. července je i přes svoji délkou zajímavým filmem, který nutí k zamyšlení nad smyslem válek. 85%

Aparecidos (2007)

Povedený horor, jak jinak než ze Španělska. Čím dál víc hustnoucí atmosféra se probíjí přemrštěnou délkou stopáže tak, že jsem se nestačil ani nějak moc nudit i navzdory mnou prokouknuté hlavní pointě, která jakoby vypadla z filmu (bacha spoiler) Dotek medůzy. Nu což, jen více takových kousků a pokud možno ze Španělska!!! 75%

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Viděl jsem tří hodinovou verzi a musím se přiznat, že jsem u toho dvakrát usnul, takže napotřetí jsem se už s úspěchem dostal až ke konečným titulkům . Na vině byl podle mě značně pomalejší rozjezd, co na tom, že postavy jsou docela dobře vykresleny, když je to ze začátku nuda...Což oproti knižní předloze v žádném případě nemusí platit(sám jsem se ještě k tomuto dílu nedostal, ale z vlastní zkušenosti vím, že Stephen umí postavy vykreslovat tak, že se do příběhu člověk zakousne a nepustí - to prostě jen tak na plátno nedostanete. Samozřejmě až na výjimky typu Franka Darabonta či Řbitova zvířátek, atd.). No ale zpět k filmu. Až jsem se překousal tou částí, v které se nic moc neděje a konečně dostali daleko větší prostor upíři, byl jsem ve svém blahu a až do konce jsem už nedovolil svým víčkám přiklopit mé oční bulvy. Vezmu-li v potaz, že se jedná o televizní zpracování a točil ho Tobe Hooper, výsledek mohl být i lepší, ale zase na druhou je třeba říct, že o propadák se nejedná a připomenout si kolik režisérů si na Kingovi vylámalo zuby. Slabších 70%.

Superman se vrací (2006)

Obrovský rozpočet neznamená hned úspěšný snímek. Zvlášť když ty peníze nejsou tak dobře vidět jako v ostatních filmech. Originálního Supermana s Revesem jen tak asi nikdo rychle nepřekoná... a možná je to i dobře.50%

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Stupidita, která dokáže mnohem lépe znechutit než potěšit, či dokonce nadchnout - nejeden fanoušek hororu ostrouhá. 20%

Ztracení chlapci (1987)

Oddechový horůrek u kterého bych vyzdvihnul hudbu. Co mě naopak vadilo, byli ti dva hošani co se snažili hrát na Van Helsinga... Jinak nic nového pod sluncem, ale na svoji dobu je to pokoukáníčko 60%

Stáhni mě do pekla (2009)

Humor a určitá dávka napětí jsou Raimim kombinované už od dob Evil Dead 2 a Stáhni mě do pekla jen pokračují ve vyjetých kolejích. Škoda jen toho předvídatelného konce, jinak dávám plný počet. Hodně se mi líbili všechny ty typické Raimiho prvky - kamera, auto, atd. Navíc je zde nepopiratelná podobnost s Evil Dead, a to já rád. 80%

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Jednička byla opravdu dobrá, ale tento díl ne a ne chytit ten správný drajv. Hodně nudné, zběsilá kamera na obtíž. Jedna hvězda za Stathama, který mi místy připadal i směšný a trapný. Tvůrci jen bohužel obměnili děj z jedničky, což mi nestačí.