Invaze (2002) (TV film)

Vím, že to bude znít blbě a dokonce se za to i trochu stydím, ale mě se Invaze (jinak kromě samotného námětu i směsice filmů Věc a Černočerná tma) jistým způsobem líbila. Nevím, co je v tomto filmu horší, jestli levné počítačové triky, odfláklý scénář - dementní dialogy, herecké výkony anebo samotná režie Seana S. Cunninghama, ale vím, že mě to přišlo všechno tak nenuceně zábavně podané, až jsem několikrát dostal záchvat smíchu. A to z velké části i díky kultovnímu statusu Bruce Campbella (nee, to není člověk, to je při nejmenším polobůh), který jako vždycky hází hlášky po celém okolí. Za celkovou naivitu a trapnost přecházejí do zábavné taškařice, dávám, objektivní hodnocení zkreslující, tři hvězdy.

Jackass: Film (2002)

Johny Knoxville a jeho partička psychopatů, ano to je to slovo, psychopatů... No jen aby se dožili padesátky :) Jinak tenhle hnus je ... ehm ... docela dobrý.

Král Škorpión (2002)

Hrozné. Ve filmu je strašně moc Rockových "vtipných" průpovídek, které nejsou vtipné. Což mě nenechalo klidným a s klidným svědomím jsem si řekl, že se na ten film víckrát nepodívám.

Krvavá stopa (2002)

Poctivý thriller, který má celkem slušnou atmosféru a povedenou zápletku. Ačkoliv je možné, že oko zkušeného filmového odborníka prohlédne pointu už dříve, mě se to nepovedlo. Eastwood totiž chytře podává matoucí indicie, takže jsem si pořád myslel, že jádro pudla se schovává někde jinde a celý případ bude o hodně víc složitější, než jakým po zpětném pohledu ve skutečnosti je. Pokud se v mích očích dá mluvit o negativech, tak je to zejména několik zbytečných scén (např.: McCaleb vykonává sexuální potřebu s osobou opačného pohlaví), jež mohly skončit s klidným svědomím v odpadkovém koši, protože tady působí jako rušivý element. Podobně jsou na tom lehce postřehnutelné záskoky kaskadéra hlavní herecké hvězdy. Jinak jsem byl s Krvavou stopou spokojený. 70%

Kurýr (2002)

Slušná akční podívaná, která je obohacena o charismatického Stathama, který se snaží, ale jeho herectví v tomhle filmu mě nepřesvědčilo na víc jak 3 *

Proroctví z temnot (2002)

Tenhle film má hodně dobrý námět, má docela slušnou atmosféru, ale největším mínusem aspoň teda podle mě je, že i přes velkou snahu režiséra, který postupem času odhaluje víc a víc tajemství, začíná Proroctví z temnot nudit. Závěr byl povedený a začátek filmu taky, prakticky hned v úvodní desetiminutovce se něco děje. Richard Gere mi vůbec nevadil, což je taky podstatné plus, protože on je vlastně jediný kdo mě u filmu dokázal udržet po celé dvě hodiny. 70%

Prostě sexy (2002)

Teď když sem to podruhé (díky TV Nova) shlédl, tak musím uznat, že je to fakt hovadina. Jednu hvězdičku dávám jen mému melounkovi...

Protiúder (2002)

Docela slušný filmek Arnoldovi upadající herecké kariéry. Námět filmu je dobrý... Ale možná tomu chybělo trošku víc akce a zlomených vazů. Před deseti rokama kdyby někdo vyvraždil ve filmu Arniemu rodinu, tak to budou jatka, v tomto případě jde jen o vesnickou zabiječku. Konec byl dobře promyšlený. Celkově solidní 3*.

Resident Evil (2002)

Rozhodně zajimavé převedení počítačové hry na plátno kin. Efekty jsou dobré, až na některé momenty. Scénář je takový ... no na to, že je to podle hry bych řekl, je dobrý. Dál bych to hodnotil tak, že tento film docela oživil zombie žánr. Pak vznikly takové filmy jako Úsvit mrtych a Země mrtvých. No rozhodně Resident Evil je svým způsobem pecka a Paul W. S. Anderson dosáhl úspěchu, který překračuje jeho režisérské umění. 70%

Sloužit Sáře (2002)

první hvězda je za Matthewa Perryho, druhá za to, že to bylo celkově i vtipné a třetí hvězda je za Bruce Campbella.