Tváří v tvář (1997)

Před deseti lety to byl hit a já jsem Tváří v tvář měl hodně rád. Dnes, s odstupem času když se na to podívám, si uvědomuju, že film nepřináší nic nového... některé kecy hlavních herců jsou tak děravé jako Wooovi spodky. Tento film se momentálně pro mě stává jakousi přehlídkou výbuchů a střílení, s tím že tam hrají herci které mám rád (Cage a Travolta). Nemluvě o tom, že takováto výměna tváří a změna postavy celé osoby působí neuvěřitelně béčkově a je to udělané tak, že dnes se tomu jen a jen směji. 60%

Poslední skaut (1991)

Tony Scott natočil unikátní přehlídku výborných hlášek na pozadí kriminálního thrilleru, jenž patří mezi žánrové klenoty filmografie. Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí, kdy perfektně zvládá životem unaveného detektiva, jemuž osud dopřeje bandu zabijáků a zkorumpovaného manažera jednoho fotbalového týmu.

Komando (1985)

Jednoduchý námět přitakává přímočarosti děje a nechává vyniknout hláškujícího Schwarzeneggera, který s klidem zlikviduje žoldáckou skupinu co mu unesla dceru pod výhrůžkou, že ji zabijí pokud nesejme jakéhosi prezidenta…no prostě akční béčko podle mého gusta.

Slimáci (1988)

Tak tohle si pamatuju moc dobře.... Skvělé béčko, docela mi to někdy přišlo i nechutné, a to já velice rád.

Dětská hra (1988)

Tak na tomhle jsem vyrostl :) Ty kecy Chuckyho jsou nezapomenutelné, i když teď si zrovna nemůžu na žádnou vzpomenout :) 70% čistě z nostalgie.

Horizont události (1997)

Mě tohle nijak nenadchlo, že bych to musel vidět ještě jednou??? Možná tak za 10 let... Moc se mi to nelíbilo, ale věřím že pro některé to je dobrý film, já k němu bohužel nenašel cestu.

Noc oživlých mrtvol (1990)

V dnešní době málovídané remake, které lze označit za povedené. Základní dějová linie se nezměnila, větší důraz je zde kladen na efekty a gore srandičky, které v roce 1968 byly pochopitelně úplně na jiné úrovni, než jakými Savini exceloval tady. 85%

Invaze zlodějů těl (1978)

Mrazivý, atmosférický a působivý film u kterého jsem se jako malé děcko hodně bál... teď z něho takový strach nemám, ale rád jsem si vychutnal tu tíživou atmosféru, kde nemůžete věřit nikomu a jen prcháte a prcháte. Výborně zakončené a ke všemu hudební doprovod působí taky dobře, takže jsem si odnesl pěkný zážitek z filmu.90%

Jurský park (1993)

Ano i mě zachvátila před lety horečka se jménem Jurský park, tenkrát se snad neprodávalo nic na čem by nebylo logo onoho filmu:-) Ještě mám určitě doma nějaké to pexeso. Jinak film má na tu dobu výborné triky, které by samozřejmě dnes již ve filmové kategorii č. A neuspěli. Jenže v tu dobu prostě člověk jen žasl. Dnes po několikátém shlédnutí jen hledám chyby. Spielberg našel perfektní herce do svého filmu - Sam Neill, Jeff Goldblum a ostatní jsou perfektní a docela přesvědčiví, hlavně děti dokázali dobře zahrát strach. Samozřejmě i hudba je výborná a ústřední melodii dnes pozná snad každý. Nechám se unést a dávám 90% za první dojmy.