Dokonalý trik (2006)

Jeden z mojich nejoblíbenějších filmů. Výborný a do detailu propracovaný scénář, který mě dokázal překvapit i po několikáté repríze snímku. Na poprvé jsem tento film moc nepobral, ale s dalším a dalším zhlédnutím snímku jsem byl vždy překvapen, co všechno mi minule uniklo. Christian Bale je jako kouzelník super. Ostatně, všechny hlavní herecké výkony jsou pozoruhodné. Tady není opravdu mnoho co vytknout. 100%

Kat (2004)

Ehm ach. Komiks jsem nečetl a je to možná dobře, protože se mi film víc než líbil. Jsou tam dost odlehčené scény, což ve výsledku hodnotím kladně, protože tenhle film se nedá brát vážně. Dialogy jsou někde až moc umělé a hrdinské, což působí někdy hrdinsky cool. Slušný akčňák, který má Travoltu a Janea ... a proto dávám 4 hvězdy.

Četa (1986)

No i když jako já nějak zvlášť po válečných filmech neprahnu - není to tolik můj šálek čaje. Tak přesto musím říct že Četa se mi jeví jako jeden z nejlepších válečných filmů, nebudu říkat že nejlepších, protože tomuto žánru fakt neholduju. Charlie Sheen, ale pro mě navždy zůstane Topperem Harleyem, i když jako roli Taylora tady zvládl skvěle a Willem Dafoe taky exceluje. Vlastně celý film exceluje. Skvěle natočené. Třikrát díky Olivere Stone.

Síla úderu (2006)

Po pár měsících je tu další novinka od Stevena. No i když novinka je silné slovo, ono není v podstatě nic nového. Akorát se vymění herci a režisér, obmění se děj a nový film se Stevenem je na světě. I když tahle parodie na Seagala je poňekud trapná, ostatně jako každá nová. Steven opět jen kecá, chodí, sem tam máchne rukama a někdy dokonce, a teď čtěte dobře - i kope. To je co? Fakt mazec síla. Opět sem se pobavil přebalem na videokazety a DVD - Steven o 15 kilo lehčí, druhá brada nikde a o 15 roku mladší. Dávám jednu hvězdu s odřenýma ušima (není to známka jako ve škole). Stevene dej už pokoj, vždyť už nejsi nejmladší a ta kytara ti jde určitě líp.

Cliffhanger (1993)

Dost dobrý Stalloneův film, jeden z nejlepších. Je to dobrá akční akce. A navíc děj, který se odehrává na horách působí docela originálně. Navíc ješte působivá hudba a o skvělý zážitek je postaráno. Vždy se na Cliffhangera rád podívám.

Voják (2006)

To je ale šílený film, který je poctou filmům z 80. a 90. let. Kdy filmové plátno ovládali svalovci jako Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone. Teď něco k ději: John Cena jako propuštěný mariňák chce žít poklidný život se svou ženou, bohužel se střetnou na benzínce se zlodějskou bandou Roberta Patricka. Ti mu unesou ženu, a tak se musí mariňák vrátit zpět do akce a zachránit svou ženu. Děj jakoby ušitý na tělo Arniemu, bohužel Arnie je už starší pán a tak ho napodobil John Cena. Který je sice bouchač, ale je na tom s herectvím podobně jako byl Arnie. Docela slušná akce ve stylu Komanda. Výbuchy jsou pěkné. Ale je dobře, že tento film si na nic nehraje a už od začátku se jedná o béčko jak vyšité. A navíc vtipný Robert Patrick - to se jen tak nevidí. Proto bych se přiklonil k průměrnému béčkovému filmu.

Svědectví (1994) (seriál)

Klobouk dolů. Opravdu povedený seriál. První díl je asi nejlepší, protože vykresluje svět po apokalypse v podobě zamoření chřipky. Ale i další díly jsou dobré, ty ukazují hlavní hrdiny, jak na straně dobra, tak i na straně zla, jak se snaží postavit na vlastní nohy. Škoda, že není takových dobrých seriálových adaptací od Kinga více... ostatně si myslím, že by některým filmům slušela spíše seriálová verze.

Pravdivé lži (1994)

Skvělé skloubení komedie a akčního filmu. Hlavně v hláškách je tento film hodně silný. Schwarzenegger dokazuje, že pod Cameronem je mu dobře. Tradičně přitažlivá Jamie Lee Curtisová je třešničkou na dortu, stejně jako Tom Arnold nebo Bill Paxton.