Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Poláci točí aktuálně nejlepší filmy na světe a Hejter je důkaz. Krásně natočený odraz dnešní digitalní doby do podoby jednoho filmu. Podle mě mistrovské dílo.

Avatar: The Way of Water (2022)

Velmi pěkná vzpomínka na kinozážitek. Pár dní před projekcí The Way of Water jsem si pustíl Avatar 1 a musím se přiznat, že moc nadšený jsem nebyl. Nakonec jsem se i přes to rozhodl do kina na pokračování jít a byl to úžasný zážitek. Příběhově to bylo stejné léčo jako jednička, ale ta kinoatmosféra byla tak skvělá že to celé upgradovala do úplně jiné roviny film. Tam kde děj je jenom omáčka.

Dárek do cely č.7 (2019)

Taková pěkná vězeňská pohádka. Každopádně jsem čekal od tohoto filmu možná trošku více.

Na nože (2019)

Dobrý odpočinkový film na jedno zkouknutí.

Duna (2021)

Před kinem jsem přečetl knihu a ta mě vůbec nenadchla. Čekal jsem že film mi nabídne něco jiného a nestalo se tak. Nějak mě to minulo, tento příběh přese mě přešel jak mlžný opar.

Poslední souboj (2021)

To mi nesedlo jak chili papričky. Kdysi jsem je strávil, ale teď už je nezvládám ... Možná někdy příště.

Vlkochodci (2020)

Odvážně natočené malé velké umělecké dílko pro děti i dospělé.

Medvěd (2022) (seriál)

Hodnotím po první sérii. Paráda, nejlepší seriál, který jsem viděl za poslední dobu. Líbí se mi formát i časový rámec jedné epizody. Nevím jak dlouho ladili casting, ale ta chemie pecka. Těším se na další řadu. Doufám, že si to udrží ten vývar, který si uvařili v první sérii.

Zběsilost (1966)

Film je to velmi zvláštní i na Japonské poměry. Z konce filmu jsem byl dost rozladěný. Nečekal jsem happyend, ale toto...? Samurajské souboje byly úchvatné. Herecké výkony precizní. Celková atmosféra mrazivá stejně jako hlavní postava filmu.

Hirošima, má láska (1959)

Tak zvláštně vyprávěný film jsem už dlouho neviděl. Francouzskou japonský balet na filmovém plátně. Stojí za vícero shlédnutí.