Air: Zrození legendy (2023)

Nedělní odpočinkový film na pohodu. Pěkné, ale poprvé a naposledy.

Predátor: Kořist (2022)

Vypadá to spíše jako nějaký vtip, než skutečný film o Predatorovi. Občas jsem měl dojem, že se zrovna dívám na nějakou parodii na Predátora a Indiány zároveň.

Kafarnaum (2018)

Silné a smutné. Výkon malé herce a hrdiny je neuvěřitelný. To se musí vidět. Náhled na odlišnou kulturu bez barevných brýlí je šo king ve všech směrech.

Svědek obžaloby (1957)

Nic jiného než žasnout se u tohoto filmu nedá. Opakovaně kdykoliv toto si dám znovu.

Muréna (2021)

Překvapení v kině naslepo. Velmi silný zážitek, který mi nedovolil si v kině ani odskočit.

Elvis (2022)

Elvis v kině je pecka. První třetina filmu měla strhující tempo. Pak to tak nějak v klidu do konce pobublávalo. Představitel Elvise mi z traileru nesedl, ale po shlédnutí snímku si už nedokážu místo něj představit nikoho jiného.

Třináct životů (2022)

Výborné. Díky Aragornovi jsem věděl hned že to dobře dopadne. O příběhu jsem věděl před filmem jenom kusé internetové zprávy z dob událostí a proto tento film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Zajímavé jak několika hodinový ponor se dá sestříhat do několika minutových záběru a máte přitom pocit jakoby jste tam sami byli několik hodin.

Zátopek (2021)

Bylo to dobré, strohé, přesné. Co více si přát. O Zátopkovi jsem se dozvěděl vše co jsem vědět chtěl.

Není čas zemřít (2021)

Motal jsem se v tom, protože jsem si toho moc nepamatoval z předchozích dílů. I tak to bylo motání příjemné. Důstojné zakončení snad příště přinese něco úplně nového. Pamatuji si prvního Bonda s Craigem na kterého jsem měl bůhví proč nějakou averzi. Nyní mi po něm bude asi trošku smutno. Byl to dobrý Bond, možná i nejlepší.

Leviatan (2014)

Přidávám komentář o týden později a musím uznat, že tento film ve mě zanechal opravdu velké dojmy. Film ve mě nezanechal nic pozitivního, ale ty dojmy jsou opravdu silné. Rusko chladné, nelítostné, zrádné a samozřejmě vodka, ta zde teče proudem a nechává za sebou vyprahlou spoušť. Takže se musím přiznat, tento film se mi vlastně docela líbil, ale znovu si jej asi nikdy pouštět nebudu.