Mizerové navždy (2020) odpad!

Tady je další krásný příklad jak může být všechno špatně. Hlavní hrdinové, kdysi tak vtipní svou mírnou trapností, dnes pouze trapní. Děj v tomto filmu mohli rovnou vynechat a možná by to bylo lepší. Scénař je velmi násilný a vypadalo to tak, že to nebavilo ani hlavní dvojici hrát. Neuvěřitelně ubohé a nedůstojné zakončení. Těžko pochopitelné jak Marcus a Mike mohli souhlasit, že se tohoto pseudoprojektu zůčastní.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Ale tady se to pěkně odbylo. Poslední díl mohl mít klidně o dvě hvězdy navíc. Prostor tam byl díky postavě Bruce Lee. Záporák a celý příběh kolem americké armády mi přišel trošku přitažený za vlasy. Škoda, takhle to osrat, ale je tam něco na co se stojí podívat a to je Donnie Yen a jeho Wing Chun. Choreografie a bojové scény jsou parádní a sice už vím, že je to taková pohádka, ale pořád mě baví se na to koukat.

Nezvaný host (2007)

Tady toto je skvělé na nic nehrající se poklidné drama okořeněné bubnem djembe. Chytlo za srdce a od té doby mám chuť si koupit buben a jít si někde zahrát.

Nejdelší den (1962)

Tento filmy má tolik svého kouzla. To kouzlo spočívá v patosu, který je vidět v průběhů celého filmu. Každopádně ten patos tam vůbec není na překážku. Celý snímek se tímto patosem zjemnil a dodal mu na poetičnosti, což u válečného filmu zní dost divně. Skvělé zahrané pozadí rozhodování z pozici generálu a vyššího velení wermachtu, které dodává celému filmu napětí a u některých scén jsem doslova ztrácel dech. Klidně bych si dokázal představit film o vylodění v Normandii jen z pozice například wermachtu a německa. Rozhodně tento film musím doporučit i přes jeho délku. Přirozeně mi během filmu se objevovali vzpomínky na Zachraňte vojína Ryana, ale srovnávat to nejde.

The Punisher (2017) (seriál)

Punisher v seríálu mi ukázal to nejlepší co hrdina nabízí.

Persona (1966)

Příliš intelektuální. K tomuto filmu bych potřeboval příručku s návodem a interpretací. Každopádně i tak se mi film líbil a měl atmosféru, kterou nemohu dostat z hlavy. Film byl součástí filmového festivalu 30-31.5 u mě doma. #AMI #POPCORN #PŘÍRUČKA K FILMU

Manon od pramene (1986)

Pokračování Jeana od Floretty pokračovalo plynule. Stojí za to se podívat na tyto filmy co nejrychleji po sobě. Emmanuelle Béart vidět tančit a hrát na harmoniku byl zážitek na který člověk jen tak nezapomene. První díl se mi líbil o něco více, ale těžko hodnotit, protože jako dohra a celek tomu vlastně nic nechybí. #pokračování filmového festivalu #AMI #skorousínamé

Jean od Floretty (1986)

Pěkně zpracovaná knižní adaptace Živé vody. A to jak je voda důležitá tento film ukazuje s velkou láskou a péči. Samotný příběh na mě působil velmi přirozeně. Film jsem viděl na filmovém festivalu, který jsem pořádal u sebe doma a myslím, že to byl také snímek jenž měl u diváku největší úspěch. #AMI #FILMOVÝ FESTIVAL #HOSPODAŘENÍ S VODOU #PROVANCE #ŽIVÁ VODA

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Odpočinkový film, ke kterému se určitě nebudu vracet, ale což na zavzpomínání dobré.

Okno do dvora (1954)

Ameriko ty jsi ke mě vklouzla. Čirý Hollywood. Překvapení v jednoduchosti a absolutní elaganci, kterou si tento film po celou dobu udržel. Nádhera. Toto je něco na co se podívám kdykoliv znovu, stejně jako na hlavního hrdinu, který to zahrál opravdu jako by se pro tu roli pozorujícího člověka narodil.