Mayday (2023)

Ani chvilku jsem se nenudila, film skvěle utíkal, oddychový akčňák, pokud bychom se tedy nestali jeho skutečnými protagonisty, lokace skvělá, Butler jako pilot v kondici, což znamená že ne zase vyhublý, ale kus chlapa, co si přát více na nedělní odpoledne?

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Docela hodně jsem se na tuto sérii těšila, ale asi to bylo příliš troufalé. Herecké obsazení bylo jako z jiného světa, nesedělo mi. Philip, štramák až do smrti, a tohle? Charles, jako mladý vybrán skvěle, teď najednou úplně, ale úplně typově vybrán zcela mimo, což mne ukrutně rušilo. Jako perlička Diana. Debicki, to je chodící reklama na anorexii, až se mi udělalo špatně při pohledu na její trčící lopatky že zad. Diana sice občas koukala od spodu, ale tady se nikdy nikomu nepodívá do očí a nedokáže odehrát zpříma, děs. Replika Já chci být princezna lidských srdcí, ta mne odbourává, protože pokud je skutečně pravda to, co nám tvůrci předložili, byla to neuvěřitelně labilní, jen průměrně inteligentní osoba, kde se potom jedna nemůže divit, že Charles stále miloval tu dámu sice neatraktivního vzhledu, leč s mozkem v hlavě. Tudíž bych ocenila ztvárnění Majora, ten byl skvělý, no a Margaret. Scéna setkání po letech s celoživotní láskou, skvěle obsazená Daltonem, který i ve svém věku neztratil šarm, ta pohladila. Celkově kvůli castingu vidím tuto sérii jako nejslabší, ale i přesto bylo na co se dívat.

Bledé modré oko (2022)

Čtvrtou hvězdičku jsem dala za posledních dvacet minut, kdy film získal spád. Vadilo mi časté šero filmu, mohla být kratší stopáž.

Black Adam (2022)

Ale ale, to se dští síry a ohně. Přece všichni věděli, že je to oddychovka a nemohli v tom hledat skrytá moudra, to by se nikdy nemohli dívat na žádný komiks, tam zkrátka v žádném moudro není. Tak to shrnu dle sebe, výborný vizuál, Dwayne je zkrátka Dwayne a i pokud hraje zápornou či kladnou roli, v těch jeho očích jsou schované jiskřičky které vám řeknou, až tak mi to nebašti! Pierce Brosnan tomu dodal trochu váhy a pořád mu to sekne. Tudíž s dobrou muzikou, a ta tam byla, docela dobrý relax.

Eiffel (2021)

Pro mne to bylo zajímavé a rozhodně jsem netušila, jaký měl pan Eiffel osobní život. Jedno s druhým, dnes řečeno, velký stres. A přece potkal lásku, tu s velkým L, a dokončil přes překážky svoji věž. Hezké.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Dějová slátanina s hezkou hudbou, toť vše. Vlastně jsem se na film dívala jen kvůli Madsovi, který jediný za něco stál, zbytek bylo čiré zoufalství, jsem velmi ráda, že nejsem fanoušek Pottera.

Irský zázrak (2022)

Já zkrátka vím, proč tyhle zeměpisné šířky bytostně nesnáším. Tmářství, pokrytectví, fanatismus i černé svědomí, na oltář toho všeho dáme vlastní dcerku. Tma, ošklivo, ponuro, venkov na úrovni počátku středověku. Vítejte v Irsku! Jinak skvělá Florence Pugh v roli zdravotní sestry a nepěkná hudba, co spíše evokovala vyvolávání duchů. Jenže oni byli živí.

Snivokraj (2022)

Nádherný námět. Sny a co je v nich. Naše já, nebo jen fantazie? Skvělá hudba, škoda že tvůrci malinko nebrali trikovou stránku, bylo jí ažaž. Momoa se v roli praštěného Flipa snažil, co to dalo, nabubřelost, velikášství, ale pod tím utajené dobré srdce. Nebylo jen jeho, bylo Filipa.

Samaritán (2022)

Prostě to berte s nadhledem a nechte se unést do toho špinavého, městského světa plného grázlíků všeho věku a možná potkáte za rohem jednoho postaršího nemluvného týpka, jak si to v kulichu a bundě s kapucí ťape do práce. Jenže nic není, jak se zdá. Inu, proč ne, za mně Sly docela dobrej! Jsou totiž daleko horší filmové výpotky z oblasti komiksových hrdinů, kteří chtějí zachránit celý svět. Tomuhle stačil jeden malý kluk.

Senke nad Balkanom - Season 2 (2019) (série)

Ve druhé sérii se musíte připravit na více postav a na první tři díly se opravdu dívat bez vyrušování, neboť politikaření se nese v základech věcí příštích a snaží se semlít i naše dva inspektory. Složitá situace na Balkáně, do které se míchá nově vzniklá velmoc, Sovětský svaz. Mafiánské intriky, láska i zklamání mezi občas nějakou mrtvolu. Dobří herci, exteriéry a samozřejmě songy s jejich texty. Otevřený konec a Bjelogrličův slib, že se bude natáčet třetí řada