Ao lua ha dong (2006)

Silné drama o životě ve Vietnamu od padesátých do sedmdesátých let o krásné služce Dan a její lásce k hrbáči, později částečně vyprávěný očima jedné z dcer. Nádherně zpracovaný snímek, bez patosu a násilně vyvolávaného soucitu. Prostě tak život šel a ty bílé hedvábné šaty, jediný majetek jejího snoubence, měly být svatební. Ale nebyly, přesto ovlivnily život celé rodiny. Co jsou proti tomu obrovské majetky, když nemáte lásku ke své rodině. Rozhodně doporučuji.

Taras Bulba (2009)

Nebylo to nejhorší, Taras byl Bogdanem Stupkovem pojat skvěle. Ukrajina utlačovaná Poláky, hlavním motivem bylo vymýcení pravoslaví a nastolení křesťansko-katolické víry a to ne zrovna humánními prostředky.Logicky se zvedla vlna odporu zorganizována kozáky. Jedním z vůdců byl i Taras Bulba se svými dvěma syny. Ale nebylo to vůbec jednoduché a zaplatil daň nejvyšší. Film je rozmáchlý, se slušnou kamerou a jak jinak, mnoha koňmi. Tři hvězdičky a basta.

Noční běžec (2015)

Špičkové obsazení filmu z prostředí mafiánských obchodů. Mělo to spád, ale mně prostě Liam na tyhle role moc nesedí. Takže u mně průměr, i když koukatelný.

Dočasný domov (2013)

Velmi citlivé zpracování o dětech, které se staly oběťmi domácího násilí, některé se sebepoškozují a někteří pobyt v ústavu prostě z mnoha důvodů nedávají. Ale i jejich vychovatelé mají za sebou svoji smutnou minulost.Doporučuji.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mohlo to být horší, ale i lepší, no...každopádně Keanu i Jennifer nezklamali, v téhle verzi o tom, jak mohou na počínání lidstva jako celku na planetě Zemi nahlížet velmi vzdálené vyspělé civilizace. Zase taková hitparáda by to nebyla, že.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Když se sejde absolutně skvělá sekernice Emma Thompson a usilovný Tom Hanks, musí to být filmový zážitek. Ta sekernice je autorka a majitelka práv Mary Poppins, a ten pan usilovný není nikdo jiný než Walt Disney. Oba mají své důvody, proč takovými být. Tam nás navede retrospektiva. Nesmím zapomenout na kouzelného Paula Giamattiho s kulatými brýlemi, coby řidiče .A pak je tu Colin Farrell, ten fenomální otec malé budoucí autorky, jeho láska ke svým dcerám, ale i vzrůstající závislost na alkoholu na americkém venkově, kde život není peříčko a práce bankovního úředníka též ne. Ať si to připustíme či ne, chování našich rodičů nás ovlivňuje celý život. Život těchhle všech lidiček, byť se týká filmového byznysu, byl natočen s chutí a láskou a přesně tak všemi zúčastněnými zahrán. Takové pohlazení po duši...to není málo.

Starlet (2012)

Všimli jste si, jak Besedka Johnson musela být krásná žena? Pořád je, i ve věku kolem devadesátky...a prodala v bazaru termosku, kterou si koupila jedna mladá, vysoká blondýna s psíkem jménem Starlet. A doma shodou okolností zjistí, že jsou v ní ruličky bankovek, dávno zapomenuté. Co teď ? Nu...viděla jsem film o staré dámě a šlapce, příležitostně natáčející porno. Viděla jsem film o svědomí, soucitu, vypočítavosti. Bez ohledu na to, kým jsme. A parádní herecký výkon obou žen.