Čas pomsty (1993)

Z toho filmu na mě čišela nostalgie, a i když scénář mírně pokulhával, tak Dolphovi to ještě seklo, a honička červeného Ferrari s černým Lambem n silnicích v polopoušti nebyla vůbec k zahození a určitě ocením práci kamery.

Tohle je Sparta! (2008)

Tohle bylo jen pro pobavení a tvůrcům nebylo nic svaté. A funguje to!:-) :-) :-)

Přestupný rok (2010)

Tak ano, budou to tři hvězdy:-) Za sympatickou Amy a modrookého Matthewa, který byl moc fajn už ve filmu O mé rodině a jiné zvířeně. Také holt popustím někdy uzdu romantice....

O mé rodině a jiné zvířeně (2005) (TV film)

Kdyby to šlo, prosila bych zfilmovat od Durrella skoro všechno. Jeho kouzelné vyprávění,láska ke všemu živému a smysl pro humor, to byla živá voda odmala, stačilo kdekoliv otevřít a číst, a někdy se moc smát a někdy propadnout nostalgii po touze, která vás nutí s nimi být na Korfu, kde se ráno probouzí tygřitě pruhovaný zlatý den a v noci šumí teplé moře a na nočním nebi je rozlitá Mléčná dráha.....tolik věcí se do filmu nevešlo! Ale i snaha se cení a zvláštní -v Anglii mírně zadlužená ,rodinka, jejíž členové jsou všichni povahově úplně jiní, dost si jdou na nervy, ale když o něco jde, semknou se jako jeden muž, a kde poslední slovo má -teoreticky, málokdy prakticky, maminka malá vzrůstem, ale plna energie se o všechny své nezdárné ratolesti postarat -a taky je dobře nakrmit, tak ti všichni, včetně psů, se stěhují do různých vil na ostrově. A každá je svou polohou opřede svým kouzlem. Proti výběru obsazení jsem neměla žádnou výtku a film se vcelku úspěšně snažil diváky přenést do nádherné přírody ostrova, mezi obyčejné korfany v těsné předválečné době. A za tu snahu, za tu mozaiku krásných střípků prázdnin malého Geralda, který nám vše vypráví, za tu dám čtyři hvězdy.

Cizinka (2010)

Být tureckou ženou, jsem po smrti. To je mírně nadnesené, leč hodně pravděpodobné, protože po shlédnutí tohoto snímku si říkám- Bože (já nevěřící), ještěže že žiju tady! ( občas bych se nejradši odstěhovala). Krásná Umay se od svého muže, který ji bil,vrátí z Turecka za svou rodinou do Německa i se svým synkem. Rodina je nadšená -do chvíle, než zjistí ,že opustila muže. Situace se velmi vyhrotí a inteligentní a pracovitá žena ji musí řešit, pakliže chce zachovat bezpečí své i synkovo. A má ještě dva bratry a mladší sestru, která se musí vdávat. Cože, vdávat? Ale ne, vždyť je z pošpiněné rodiny, to zadarmo nebude...Staleté předsudky do dnešních dnů, neuvěřitelné rodinné pouto všech za cenu zlomených srdcí a tragédií, to všechno jsou podmínky žen z Východu, nejen z Turecka. Snad tento film alespoň trochu ukázal, jak to u imigrantů chodí. Skvělá režie, úžasná hudba, herecké výkony a obrovský mix pocitů -to vše je tenhle film za pět hvězd.

Písečný muž (2011)

Bylo to tak blbý, až jsem se místy bavila:-) námět je velmi neotřelý -v hlavní roli kromě ústřední postavy je písek -a to nikdy není jen tak:-)

Zapomenuté místo (2003)

Nádherný film z amerického, bohem zapadnutého venkova-či spíše jednoho domu v polopoušti, jehož hlavní hrdinkou je bystrá jedenáctiletá dívenka, jejímiž ústy se dozvídáme o životě její rodiny, která je vlastně úplně soběstačná, jenže přeci jen stát napočítal něco málo v daňovém odvodu a poslal za nimi svého daňového úředníka. A zrovna, když se táta topí v depresi a nechce ji řešit. Shrnuto -nádherný film o všem, co může lidi v životě potkat, jak se mohou měnit a scéna s kojotem mě hrozně moc dojala. Herecké výkony úplně všech byly parádní, nelze vyzdvihnout jen jeden...nádherná kamera tohle dílko úžasným způsobem dotvořila. A tak se dívejte, třeba se dozvíte něco nového o sobě samých.

Rande v Římě (2010)

Rádoby vtipná, uječená, nesympatickými hlavními představiteli obsazená komedie, u které dávám jednu hvězdičku jen za římské reálie a pevně doufám, že až zase někdy přijede americký štáb do Říma zneužít nádherné památky k nějaké slátanině, Italové je poženou.. presto!

R´ha (2012) (amatérský film)

Co takhle dostat do rukou slušný scénář a slušnou sumu....to bylo sci -fi! Já bych se tedy velmi těšila na filmový debut Kaleba Lechowskiho!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak jsem se těšila do našeho nově zrekonstruovaného kina:-) kino v novém, diváci při starém. Lezou, žvýkají popcorn, zkrátka ruší, což by mě kleplo. Každopádně ač se první polovina jevila poněkud nudněji a pavouci byli hnusní, ta druhá nabrala spád. Vůdce trpaslíků Thorin se mi jevil velmi charismaticky :-)Nová postava, Elfka Tauriel, dokonale zapadla do děje a vnesla mu eleganci, lásku a odvahu. Drak byl úžasný a podzemní prostory impozantní, jen škoda-alespoň pro mě -Manu Bennet, takhle zamaskován do Azoga:-) tudíž budu netrpělivě vyhlížet další díl, protože teď jsem vypla mozek a film si užila.