Lupička (1987)

Nenáročné, oddychové a scéna s Whoopi ve skříni byla fajn :-)

Sarajevo 1914 (2014) (TV film)

Nečekejte akci. Je to snímek o pocitech doktora práv, který dostane za úkol vyšetřování atentátu v Sarajevu na následníka trůnu. Ta úzkost, překvapení, zodpovědnost i nastupující láska. To rozkrytí pozadí, ta záminka k rozpoutání první světové války, kdy zcela zblblí a naivní studenti atentát provedli. Trochu to připomíná převrat u nás v 89, kdy snad nikdo normálně uvažující nemohl zbaštit to, že tohle připravili studenti Ale uvěřili, že... Ale zpět. Slušné dílko i Juraj Kukura z doby, o které se toho zase tolik netočí.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Dospívání uzavřeného kluka, jehož máma je rozvedená a s jejím novým přítelem jedou strávit prázdniny k jeho příbuzným u moře. Hm...no jo, život je těžkej, připadáte si úplně sami a nikdo vás nemá rád.Možná ano, možná ne. Ale plyne dál a nacházíte nové vjemy kolem sebe, třeba ve vodním zábavním parku, kde pracuje mírně trhlý mladý muž, který vás opřede svým kouzlem pošuka. Sam Rockwell jako vždy fajn, jen prostě nemám ráda Toni Collette, ale tady zavřu oči. Vidím to na tři hvězdičky.

Poslední Mohykán (1992)

Kompaktní celek, v jehož závěru budete těžce rozebráni a hudba vám bude doznívat v uších...

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Tak hořkosladký příběh z Divokého západu už jsem dlouho neviděla. Tak neuvěřitelné perly co tam uslyšíte, to je skvost, a modré oči Paula Newmana, to je zkrátka zážitek. Absolutní prosazování samozvaného rádoby soudce, mladičká Victoria Principal -ještě je si podobná, plastiky byly v nedohlednu, a krásná tečka Ava Gardner na závěr. Prostě skvělé.

Boj o Řím: Část druhá (1969)

Vcelku souhlasím s tahitem i Karlosem80, kdo má rád epické historické filmy okořeněné láskou a bitvami, nemůže být zklamán, nad drobnými nedostatky přivřete oči a ponořte se do pátého století v Itálii a jen si to užijte.

Boj o Řím: Část první (1968)

Musím vzít v potaz dobu natočení. Ovšem je to látka, co se velmi volně mého milovaného Říma týká a historické intriky že světa tehdejších mocných vládců. A tak se dostáváme do doby, kdy Řím byl po třicet let ovládán Góty, zamotáme císaře byzantského, jeho trpasličího generála vojsk, svár o moc dvou sester královen, jednu lásku římanky a Góta, to vše pod dohledem jednoho římského patricije, který svoje město miloval tak, že v jeho záchranu neváhal intrikovat tak, až to poznamenalo celý jeho osud. Velká výprava, slušné exteriéry i interiéry, mně se to líbilo.

Stalin (1992) (TV film)

Souhlasím s Limou, Stalin zde byl uveden jako vcelku hodný člověk, nešťastný v soukromém životě, milující svoji manželku a dcerku, schopný politik. Jeho kruté vlastnosti byly znázorněny spíše vždy tak mimoděk. Možná ale tím spíš si uvědomíte na konci celou zrůdnost, když i největší hajzl Berija, jeho přítel a vykonavatel smrtících rozsudků, se před ním plazí a zároveň jím do morku kostí pohrdá. Slušná Ormondová, zkraje velmi zamilovaná. Exteriéry i interiéry super, film doprovází mnoho vážné hudby, slyšela jsem Prokofjeva, krom jiného.Když to shrnu Stalinovo ztvárnění Robertem Duvallem bylo špičkové.Taktéž Lenin byl velmi věrohodný. Rozhodně film doporučuji.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Rozhodně to nebylo nejhorší, leč také ne nejlepší, ovšem výpravnost filmu a dobré oko kamery mnohé zachránily. Letger byl tradičně dobrý a téma války v Súdánu pro britskou korunu taktéž. A je zde dobře vidět prvopočátek důvodů imigrační vlny do Evropy, bývalé koloniální státy jsou smlouvami sešněrovány dodnes. Tak tedy tři hvězdy.

Ao lua ha dong (2006)

Silné drama o životě ve Vietnamu od padesátých do sedmdesátých let o krásné služce Dan a její lásce k hrbáči, později částečně vyprávěný očima jedné z dcer. Nádherně zpracovaný snímek, bez patosu a násilně vyvolávaného soucitu. Prostě tak život šel a ty bílé hedvábné šaty, jediný majetek jejího snoubence, měly být svatební. Ale nebyly, přesto ovlivnily život celé rodiny. Co jsou proti tomu obrovské majetky, když nemáte lásku ke své rodině. Rozhodně doporučuji.