Princ Egyptský (1998)

Kvalitní animák pro všechny věkové kategorie. Vypíchl bych rád i výtečnou hudbu.

Železný obr (1999)

Jeden z mých oblíbených animáků. Brad Bird srší fantazíí a tento film je tím důkazem.

Mary a Max (2009)

Opět se jedná o výstřední příběh, výstředních lidí s naprosto běžnými problémy. Hledání přátel, lásky a seberovnováhy. Konec je dost sentimentální a smutný, ale to jen přidává na celkově realistické atmosféře.

Harvie Krumpet (2003)

Výborný kratas, překypující černým humorem a nápady. Adam Elliot má jedinečný talent na tvoření výstředních postav a situací!

Princezna Mononoke (1997)

Vyjímečný animák jak obsahově tak audiovizuálně a dle mého názoru asi zatím nejlepší dílo od H. Miyazakiho.

Na sv. Valentýna (2010)

Na Sv. Valentýna je chvílemi zdlouhavý, romantický film a jak už to u amerických romantických filmů bývá, pořádně naivní. Veterán americké, romantické scény Garry Marshall přesto velké množství dějových linek zvládl ukočírovat poměrně dobře. Film svojí kvalitou mozaikové romantické filmy jako Láska Nebeská nebo Paříži miluji tě ohrozit nemůže, ale i tak se jedná o příjemnou, oddychovou podívanou, která neurazí. 3/5

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Zatím rozhodně autorův nejzajímavější snímek. Škoda, že se autor nepokusil vystupnovat závěr filmu ( scénu s posledním klukem).

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultovní záležitost. Film, který v sobě má tolik vtipných hlášek, které se nezapomenou, až je to k nevíře! Scéna v restauraci mě vždycky rozesměje. Bohužel ke konci se humor založený především na buranském chování hl. hrdiny a jeho kamarádů dosti vytrácí. Především scéna v bordelu mi přišla zbytečně zdlouhavá a nudná. 3/5

Valčík s Bašírem (2008)

Tohle mě dostalo! Když jsem si tento film pouštěl, ani jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu, ale vzpomínání Ariho Folmana skrze animaci se mi vážně zalíbilo. Celou dobu máte pocit, že se na celkové dění filmu díváte s odstupem, ikdyž se jedná o reálné vzpomínání reálného člověka... Film se pomalu krátí a jediné, co se ve vás snaží probudit nějaký příval emocí, je nádherná skladba "haunted ocean" od Maxe Richtera. A pak to přijde! V závěru filmu vás Ari Folman zasáhne jako blesk skutečnými záběry BBC a tenká bariéra se prolomí. Budete upřeně sledovat utrpení lidí, kteří už nejsou tak animovaní a nezdají se být tak vzdálení realitě. Jsou reální a já po posledním záběru směřujícím na hlavu holčičky zůstal jako přimražený sedět v křesle a to je dobře. 5/5