Schindlerův seznam (1993)

Můj oblíbenec Liam Neeson v jedné z jeho zatím nejlepších rolích, výtečný Rlph Fiennes a Ben Kingsley...zkrátka úžasné! Neskutečně silný film. Nápad s černobílou vyšel Spielbergovi skvěle. Žádný film mě tak emocionálně ještě nesmetl. 6/5

Braindead - Živí mrtví (1992)

Neskutečný zážitek, smršt originálních nápadů, krve a humoru. Kung-fu kněz, puding a ta scéna s dítětem! Viděno jednou a nemám dost.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultovní záležitost. Film, který v sobě má tolik vtipných hlášek, které se nezapomenou, až je to k nevíře! Scéna v restauraci mě vždycky rozesměje. Bohužel ke konci se humor založený především na buranském chování hl. hrdiny a jeho kamarádů dosti vytrácí. Především scéna v bordelu mi přišla zbytečně zdlouhavá a nudná. 3/5

Tichá bolest (1990)

Je neuvěřitelné, jak může hlas jedné osoby nabýt nesmrtelnosti. Rudolf Hrušínský je Pán herec a právě on je pilířem celého filmu. Propojení jednotlivých časových rovin funguje dobře a zážitek z filmu to rozhodně nekazí. Film má několik velmi silných scén. Například odvedení tatínka, závěrečný návrat, ale dominantní scéna pro mě byla návštěva v kriminále. Když při vstupu Hrušínský pošeptá vnukovi, aby se nezminoval otci o smrti maminky. To byl pro mě asi nejsilnější moment filmu. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy narazil na film, který by měl tak vystihující název...

Moře lásky (1989)

Průměrná záležitost, která zaujme pouze Al Pacinem a vedlejší rolí Johna Goodmana. Neustálá nejistota hlavního hrdiny s postavou Ellen Barkin působí ke konci vážně uměle. Ovšem první scéna s replikou pistole mě vážně pobavila.

Sedmý kontinent (1989)

Perverzní studie chladnosti, odcizenosti v rodině, kde hrají důležitější roli předměty každodenní potřeby, na které se během filmu díváme v detailních close-upech, než prázdné, nic neříkající obličeje jejich uživatelů. Nihilistický monument, obzvlášt v churavých podzimních dnech opravdu tísnivá podívaná, po které by si to "chtěl jít hodit" i největší optimista.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Slabší. Výrazně slabší než Jacksonův Braindead. Možná je mé hodnocení tak malé, protože jsem viděl původně Braindead a teprve potom Bad Taste. Tak či tak, Bad Taste má silné momenty, které se zaryjí do paměti (Derek a motorovka, oběd ze zvratků), ale Braindead jsem si užil rozhodně víc. Každopádně P. Jackson jako Robert/Derek exceloval!

Moucha (1986)

Parádně vygradovaná Cronenbergova úchylárna s přesným Goldblumem. Už jen pro ty pestré a kreativní masky se tento film vyplatí vidět. Oscarové ocenění tentokrát naprosto oprávněné.