• Krátkometrážní

Pochodně (1960)

Áno, je to agitka. A napriek tomu, že takéto staré filmy vůbec nemusím, ma to naozaj zaujalo. A určite to nebolo iba preto, že sa tam vyskytovala továreň na zápalky. To bola iba príčina, prečo som to pozeral. Herecké výkony naozaj kvalitné, plejáda hercov zaujímavá. A tí, ktorí si myslia, že bez socialisticko/komunistického hnutia by sme sa v histórii zaobišli, by mali pouvažovať koĺko hodín v práci by strávili dnes, počas terajšej "demokracie", keby vôbec neexistovalo. To však neznamená, že im tie ich marxisticko-leninské kecy žeriem.

Hvězda severu (1982)

Fanúšikovia železnice - vyhnite sa zďaleka tomuto filmu. Je to len kecanie a kecanie a kecanie... Vlak je len kulisa v názve. Bohužiaľ aj ako kriminálka to stojí za veľké kulové a tak po druhýkrát hodnotím film, ktorý som nedopozeral. To sa proste nedalo. :-(

LOVEní (2019)

Geislerová je škaredá, Prachař drevený. Herci, ktorí za niečo stoja (Malý, Pisaŕík, Goščíková), majú málo priestoru. Dej predvídateľný. A tak jediným oživením je kupodivu hnusná tlustá Evelyn (neverím, že som to napísal). No ale celkom som sa bavil, takže dávam neuveriteľné tri hviezdy. To je asi dvakrát toľko, ako si film zaslúži. A dúfam, pre jeho dobro, že už sa k nemu nebudem musieť nikdy vrátiť, lebo by som musel niečo z toho ubrať.

Lůžkový vlak hrůzy (1990)

Nebyť prsníka (naozaj v jednotnom čísle) od Judie, nedal by som ani dve*. A to je teda slabá vizitka pre film. Príšerná hudba, dementné správanie postáv, logika v prdeli... už nemám chuť pokračovať v písaní. Obitus sorry (Howard je OK), ale som rád, že mi doma nezaberá miesto VHS alebo DVD s týmto filmom.

Strážce návěstí (1976) (TV film)

Ďakujem Bohu, že sa autori nerozhodli roztiahnuť príbeh na 100 minút. Aj tých 38 bolo totiž až-až. Keby z toho urobili 15 minút, bolo by to akurát. No a pokiaľ sa príbeh takto ťahá, nemôžem ísť vyššie. A tiež nerozumiem, že v Anglicku sa chodí na červenú...? To fuckt?

Tygři železnice (2016)

Čínska rozprávka so zaujímavým pozadím, chabým scenárom a peknými CGI efektami. JC je iba do počtu, bojových umení pomenej, zato vlakov až, až. No že by som tým bol nejako extra nadšený sa nedá povedať. Najviac sa mi páčila tá súprava CRH na začiatku a na konci, ktorá sa tam ale iba mihne.

Jackie & Ryan (2014) odpad!

Totálne zbytočný film. Bohužiaľ ani za vlaky nemôžem pridať hviezdičku. Bolo ich tam málo.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Nevadí, že neviete ako sa to stalo, kde to je, ako dlho to už trvá, ani to, že nepoznáte mená a súvislosti. Overgård nerobí paniku, používa rozum (asi preto, že nie je Amík) a pomalými krokmi sa prebojúva k (vôbec nie istej) záchrane. Minimalistický film s piatimi ľuďmi, z ktorých dvaja sa len motajú v diaľke (a nie sú ani v titulkoch), jeden umrie bez slova, štvrtá povie za celý film jedno jediné a keby MM neprehovoril, vôbec by to nevadilo. Na konci mi už vadilo množstvo tých bielych sračiek, predsa len mám radšej leto, ale bez nich by to asi nešlo. Aj preto má pán herec u mňa neskonalý obdiv. Keby to bolo podľa skutočnosti ako 127, dal by som plný počet. (Projekcia ČSFD, Bory Mall, BA)

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

Graficky, herecky slušné, ale tých zbytočných minút tam bolo zbytočne veľa. Na konci som už zaspával. O tom, že kto nepozná predlohu, netuší "vo co go", tu už popísané bolo dosť. A kde ste vlastne videli ten horor? Takže držím palce autorom v ďalších projektoch, ktoré budú dúfam, už len lepšie a lepšie, až k piatim hviezdičkám.

Jáma (2013) (studentský film)

Prižmúrim všetky moje 4 oči a dám 3. Ale nabudúce sa treba viacej snažiť a vymyslieť aj koniec.