shantim

Martin Musilek

okres Děčín

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29
    • 18.5.2010  00:22

Velmi povedený ponorkový snímek, který byl jistě i filmovou inspirací pro Petersonův opus Ponorka. 83% hvězdiček

• 16.5.2010  11:44

Vynikající snímek, na kterém mi vadil jen ten sladký happyend. I když se dá předem tušit, že pro mužského hlavního hrdinu možná o žádný happyend nakonec možná ani nepůjde. Vždyť kdo může být šťastný s naprosto naivní, nestálou, sociálně zakomplexovanou a neskutečně náladovou ženou? Takže největší iluze tohoto filmu je vlastně skrytá právě v poslední scéně. 88% hvězdiček

• 16.5.2010  11:32

Tento filmový skvost nelze ohodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Atmosféra je neskutečně hutná, charakterové vykreslení postav bezchybné a herecké výkony dokonalé. Boyerem zahraná postava záporňáka Gregoryho vzbuzuje naprostou hrůzu a Ingrid Bergmanová je ve své roli křehké Pauly naprosto odzbrojující. 97% hvězdiček

• 16.5.2010  11:18
    O zvířatech a lidech (TV seriál) (1994)

Ztráta času. 38% hvězdiček

• 16.5.2010  11:15

Nejde sice o žádnou perlu detektivek a i v porovnání se zbylými filmy s majorem Kalašem jde o slabší počin, ale stále slušná podívaná to je. 59% hvězdiček

• 14.5.2010  21:46

Svět jako začarovaný kruh, ve kterém není jasno, kdo je zločinec a kdo vážený občan. Všichni totiž hrají stejnou spikleneckou hru a kdo nechce přijmout jejich pravidla, musí z kola ven. Itálie se s problémem zločinnosti, korupce a naprosto nekompretentních politiků, kteří pracují ve službách zločineckých organizací, potýká dodnes. Začarovaný kruh, zpodobněný v tomto filmu je prostě jen odrazem dnešní skutečnosti. A to i navzdory čtyřiceti letům od vzniku filmu. 90% hvězdiček

• 14.5.2010  10:34
    Likvidátor (1996)

Mnoho scén jako z Terminátora a vůbec naprosto neoriginální scénář. 56% hvězdiček

• 12.5.2010  11:00
    Chalupa na horách Kavčích (TV pořad) (1989)

Tak tenhle pořad je ale síla. Trapné příhody, které tu tehdejší celebrity vyprávějí, nejsou vůbec zábavné. A největší šok jsem prožil při prezentaci sčerstvovače na rohlíky. 8% hvězdiček dávám za některé písničky.

• 8.5.2010  19:09

Dobrá komedie, která ani chvíli nenudí. Škoda jen toho dabingu od Krampola. Musel jsem si na něj skoro hodinu zvykat a stejně se mi nelíbil. Ještě se mrknu na originál bez dabingu a pak možná i zvýším hodnocení. Zatím tedy 70% hvězdiček.

• 7.5.2010  18:07

Je to docela vtipné, jenomže úplně ulítné a to ne správně ulítné. Zelenka asi zcvoknul. A ty Issové kalhoty, tak to je teprv síla! Tahle už snad roční předvolební kampaňodoba je síla!

• 7.5.2010  17:38

Tuctový thriller hodnoty 60% hvězdiček.

• 7.5.2010  17:36

Tento film je buďto pro přitroublé feministky, přitroublé puberťačky, vykulené puberťáky nebo na nic. Ale těch 45% hvězdiček si zaslouží alespoň za dobré herecké výkony.

• 7.5.2010  17:24

Giuseppe Ferrara se nezapře. Prakticky všechny jeho snímky jsou velmi silně politicky angažované a jejich témata jsou vždy spojena s vážnými společenskými problémy. Tedy hlavně těmi v Itálii. Snímek Sasso in bocca se zabývá fenoménem mafie, organizovaného zločinu a politiky. Film není žádnou kriminálkou nebo thrillerem, ale naprosto bravurní dramatickou sondou do beznadějného světa ovládaného zločinci a politiky. 81% hvězdiček

• 7.5.2010  17:17
    Nesvatbovi (2005)

Nebýt nesympatického Vince Vaughna, tak dám o hvězdičku více. Jinak jde o dobrou a místy velmi zábavnou komedii se sice konvenčním, ale stále dostatečně sympatickým Owenem Wilsonem v hlavní roli. 70% hvězdiček

• 7.5.2010  17:12

Neil Jordan točí samé tak trochu úchylné filmy, kde se nebojí ukázat skrytou tvář lidského bytí. Nejinak je tomu i u snímku Interview s upírem, ve kterém je zpodobena lidská touha po krvi, smilstvu a absolutní svobodě v až absurdní rovině. 85% hvězdiček

• 7.5.2010  16:55
    Spáči (1996)

Jde o docela slušný snímek zabývající se zneužíváním dětí v církevních školách. Nejde však o nějaké mimořádné dílo a největší devizou jsou herecké výkony Bacona a DeNira. 70% hvězdiček

• 7.5.2010  16:48
    Byt (1960)

Výborná komedie s Jackem Lemmonem a Shirley MacLaineovou v režii geniálního Billyho Wildera. 90% hvězdiček

• 7.5.2010  16:41

Zdařilá italská košilatá komedie, ve které nelze jinak než obdivovat krásu Laury Antonelliové a bavit se sice jednoduchým, ale povedeným příběhem. 73% hvězdiček

• 7.5.2010  16:37

Výborný snímek zabývající se rasovými předsudky a stereotypy v chování v Americe šedesátých let. Atmosféra filmu je hustá jak mlha kolem rybníku brčál a napětí nemá konce. 89% hvězdiček

• 7.5.2010  16:33

Dobré napětí, stylistika sedmdesátých let, výborná hudba a krve tak akorát. 76% hvězdiček

• 7.5.2010  16:30
    Moonraker (1979)

Moonraker je sice z těch horších bondovek, ale zábavný je stále ještě dost. Nejhorší je snad scéna z vesmírné lejzrové střílečky, která podle mě do tohoto filmu vůbec nepatří. Proto dávám jen 71% hvězdiček.

• 7.5.2010  16:24
    Astronaut (2006)

Je to tak trochu kýčovitý hollywoodský film o splněném přání, ale neuráží a jeho sledování je povzbuzujícím zážitkem. 71% hvězdiček

• 30.4.2010  10:20

Výkon Cate Blanchet je sice výborný. Stejně tak i ostatní herci, kostyméři, osvětlovači a kameraman odvedli výbornou práci. Ale natočili nudný kýč, který dokáže jen tak tak vyplnit necelé dvě nudné hodiny v autobusu z Brna do Prahy. 66% hvězdiček

• 30.4.2010  10:16

Nejsem v cílové skupině tohoto filmu, takže mě jeho sdělení zcela minulo. Myslet si však o něm (a napsat), že je to škvár, mohu. 24% hvězdiček

• 30.4.2010  10:14
    Prázdniny (2006)

Film má podobnou atmosféru jako například Láska nebeská, tedy pohodovou a nekonfliktní a z celého filmu pak čiší velmi pozitivní energie. Láska nebeská to však není. Herci jsou sympatičtí a jejich výkony velmi dobré a dokreslující hudba nakažlivě pozitivní. 68% hvězdiček

• 13.4.2010  15:39

Průměrný snímek s nadprůměrně hrajícím Giovannim Ribisim. 66% hvězdiček

• 13.4.2010  15:38

Pořád dobrá zábava jako u "jedničky"!

• 13.4.2010  15:36
    Katyň (2007)