Jája a Pája (1986) (seriál)

Tento seriál jsem jako dítě měl moc rád. Na mém pomyslném žebříčku loutkových seriálů byl hned za Pojarovou Zahradou a medvědy od Kolína.

Zahrada (1974) (seriál)

Můj nejoblíbenější animovaný seriál od dětství dodnes! Howg

Lovcova noc (1955)

Ďábel, jež káže o dobru a zlu, ale sám dokáže páchat jen zlo, je v tomto nadmíru zdařilém snímku ztělesněn Harry Powellem, potulným vraždícím kazatelem. Jako rychlý funící železný oř se přiřítí do poklidné říční zátoky, aby ji naplnil sazemi a smrtonosným dýmem, který dští z jeho úst a krví potřísněných rukou. Existují však i odvaha a dobro, které najdou dostatek síly zlu se postavit a nakonec i zvítězit. Bez obětí to však nejde. 90% hvězdiček

Ronin (1998)

Mám pocit, že jde o jednu z nejlepších akčních kriminálek, co kdy byly natočeny. Herecké výkony jsou bezchybné, kamera dokáže přesně dotvořit atmosféru, automobilové honičky zatím nejlepší, co jsem kdy viděl. 92% hvězdiček

Na východ od ráje (1955)

Kazan se zhostil tohoto příběhu touhy po lásce nadmíru dobře a Na východ od ráje se tak mohl stát nesmrtelným. 90% hvězdiček

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Dnes už absolutní klasika českých filmových parodií. Absolutní je zde i zpodobení zla (nádherný genius-padouch v podání Miloše Kopeckého) a dobra (skautík-detektiv-gentleman zahraný Michalem Dočolomanským).

Mzda strachu (1953)

Nervy drásající napjatá atmosféra a charakterové prokreslení postav dělá z tohoto snímku naprostý skvost kinematografie. Já měl při koukání snad ještě větší strach než ti hrdinové! 98% hvězdiček

Profesor (1986)

Naprostá špička v žánru "mafiánských fílmů". A navíc i možá nejlepší Tornatoreho počin. Zajímavé na filmu je i to, že ho produkoval Silvio Berlusconi, který byl sám několikrát obviněn z korupce, krácení daní a spolčení s mafií. Díky svému angažmá ve vysoké politice se mu ale daří odsouzení uniknout.

Dave (1993)

Moc příjemný a pozitivní film o prezidentském dvojníkovi, který se na chvíli opravdu stal prezidentem. Kevin Klein v hlavní roli předvedl vynikající práci a jako jeho zlý protivník mu skvěle sekunduje Frank Langella.