Amélie z Montmartru (2001)

Nesmírně příjemný a pozitivní film. Po Delikatesách a Městu ztracených dětí další skvělý počin Jeuneta. Dá se vidět několikrát a nikdy nenudí.

Paříž, Texas (1984)

Mně pomalejší tempo ve filmech naprosto sedí, takže i tenhle film jsem si naplno vychutnal. Určitě jeden z nejlepších Wendersových počinů.

Un Americano a Roma (1954)

Jde o jeden z nejslavnějších filmů s Albertem Sordim, ve kterém ztvárnil postavu mladíka oblouzněného Amerikou a jejím životním stylem. Kdykoliv si člověk zadá například na Googlu jméno Alberto Sordi v sekci obrázky, mezi prvními bude právě snímek z jedné scény, kde Nando (A. Sordi) do sebe cpe špagety a má při tom naprosto šťastný a krásně vykulený výraz. To je právě zásadní scéna, kde Nando pochopí, že Amerika není přesně to, co si myslí, že Amerika je. A místo nesmyslného pojídaní jakoby americké stravy (sendvič, jaký by vyrobili jen pejsek s kočičkou místo dortu) se pustí do zbaštění maminkou připravených špaget a červeného vína. Podobných scén je ve filmu více a rozhodně stojí za to se na něj podívat. 91% hvězdiček

Zámek ve Švédsku (1963)

Vynikající, lehce absurdní text, skvělá výprava a výborní herci. 78 procent hvězdiček

Klícka (1971) (TV film)

kdyby měl režisér k dispozici větší možnosti, byla by z tohoto dílka skvělá komedie do kin po minimálně celé Evropě. trochu mi to připomíná Střechu v komorním a zlehčeném formátu.

Mafie vraždí jenom v létě (2013)

závěr byl příšerně přepjatý a film hodně shodil. váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale masopustní maska Andreottiho pomohla ke čtyřem. celkem dávám tedy pěkných 74 % hvězdiček.

Jesse Stone: Radikální změna (2007) (TV film)

zajímavý příběh a výborná podmanivá atmosféra. dále musím ocenit použití úžasné Brahmsovy hudby, konkrétně Intermezzo ni A major, op. 118, č. 2. 71 % hvězdiček

Policistka (1974)

O hvězdičku navíc za krásnou Mariangelu Melato. 75% hvězdiček