Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Je zajímavé, že na svou dobu efektově velmi nabušený film s parádním příběhem, dobrými herci a takovou atmosférou, si nedokáže udržet smysl pro detail. Vždyť už tehdy byli schopní režiséři a dramaturgové. Jak k tomu pak přijdou fanoušci sci-fi a akčních filmů, když vidí, jak vycvičení vojáci padají jak třešně ze stromu a princezna, která ani neumí držet zbraň jich sejme nejmíň 5?

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Ještě že jsem to viděl už tehdy jako naivní dítě. Tentokrát jsou efekty na ještě vyšší úrovni, ti co to předtím neuměli se konečně naučili držet zbraň a hraje se i na detaily. Děj je dobrý, ale má spoustu much. A princezna Leia? Normální k*rva je to. To jsem teda zvědav jak to dopadne, ale momentálně je stejně zmatená jak Stewartka ve Stmívání, jenže tam jsem to aspoň žral. Pak nějak nechápu mou dřívější oblíbenost R2D2, protože teď mě ten jeho častý skřek doslova sere. Jen v rámci uplynutí tolika let a že se mi to tehdy tak líbilo tomu nechám aspoň 4 hvězdy.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Asi bych se měl v takovém pokročilém věku přestat dívat na pohádky, které to v zárodku bohužel myslí vážně :D. Neuvěřitelné blbé kecy robotů i hlavních postav mě v tomhle díle už opravdu iritovaly :(. Už ani ten děj nepřišel převratný. Stále tu hodnotím efekty, které v té době neměly obdoby, kde se na to hrabe nějaký Avatar. Medvídci byli chvilkami srandovní. A taky protože jsem to jako malé dítě strašně žral, ale jinak bych to nechal u 3 hvězd, ne-li 2. ... Enšpígl vždy k věci :D ... Tsunami_X: Zrovna ta hláška byla strašná.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Přeefektovaná hromada sraček. Děj dobrý, ale miliarda blbých teplých keců. Hraje si to na to, jak jsou všichni ti z prvního řádu strašně zlí a už od minimálně předešlého dílu je strašně přirovnávají k nacistickému Německu, ale na druhou stranu se tam přitom nestane nic strašného, nikomu neubližují a všichni ti záporáci jsou neskutečně hloupí. Nutně zde nevyžaduji násilí, ale nemůže si to hrát na něco temného a nakonec být pohádkou pro děti. Občas vtipné, nějaké příšerky dokonce roztomilé víc než ti medvídci z původní trilogie. Kompletně nechápu do očí bijící rasovou korektnost a za každou cenu tam zařadit co nejtupější a nejškaredší postavu, aby se nerdi a podobná spodina necítili tolik na světě zbyteční, protože přece i oni toho tolik dokážou. Hovno! Musím ale poděkovat za vzkříšení Snejpa a ten závěrečný souboj, protože to je vy Star Shit blbečci tak brutálně zkopírovaný Harry Potter, že se Voldíkovi v čarodějnickém nebi škytalo. ... Hvězda za Marka, Benicia a Domhnalla. ... GA Cinema

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vizuální masakr umocněný 3Dčkem nijak nevyvrátí fakt, že je to vlastně strašná blbost příšerně vyžírající předešlé díly. Most sice celkem překvapil, ale takový usmrkanec je velice špatnou náhradou za "děsivého" Dartha Vadera.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Já chápu, že jste na to všichni museli jít, protože jste milovali ty první tři filmy. Já také. Ale těd už to dávno nedosahuje té kvality. Sice se tentokrát kupodivu vyhnuli absolutním klišé typu další napodobenina hvězdy smrti, s červeným tlačítkem, u kterého je nápis "nemačkat nebo to tu celé vybouchne", letka plná různobarevných buzerantů, kteří se ještě tepleji oslovují, doplnění dalších absurdních postav různých ras a tělesných abnormalit (hlavně abychom byli korektní) a dokonce nad mé očekávání tomu suchému černochovi nedali šanci ke sbalení Rey. Protože ano, sympatizoval jsem od začátku se Snapem a protože a to především milé děti, taková nula prostě nemá šanci sbalit největší kundu z aktuálního Star Shit vesmíru (ta pravá je samozřejmě o 30 let mladší princezna Leia), a kdyby se to přece jen tomu hnupovi povedlo a to jen protože tam opravdu už moc dalšího na výběr i z mužského pokolení není, tak jen díky tomu, že by ji 30 světelných let uháněl a ona by z nudy polevila a co by se pak stalo? Taková über žena, kterou provází síla by si z něj v reálném světě udělala otroka, vodítko, roubík apod. Já tím jenom chci říct, že jsem rád, že to konečně skončilo (první půlka nudná a natažená, stejně jako celá sága, 3 hvězdy jen za úplný závěr) a na další SW už do kina opravdu nelezu! ... MKUH 3D

Stavitel chrámu (1919)

Tu čtvrtou tam přikládám asi jen za hudební doprovod zde u nás na LFŠ, který tomu dal ten správný nádech a vlastně by za to tvůrci ani neměli tolik být ceněni. Pravděpodobně jsem neviděl starší film a asi bych ani neviděl, nebýt toto dílo jako předehra k dalšímu filmu. Ta Alena byla ale škaredá baba. Ale zápletka dobrá :). .. LFŠ 2018 MN

Stážista (2015)

Hezký film, takový hodný strýček De Niro :). Bohužel chvilkami trošku vyhrocené, ale ti dva to zachránili.

Stážisti (2013)

Zbytečnost tohoto filmu násobí jeho délka a závěrečná snůška keců o životních pravdách nebo kréda Googlu. Hvězda za tu krásnou ženskou (sprosté slova se tu nehodí) v růžovém prádelku a Profesora X.

Stmívání (2008)

Pro mě je tohle jeden z nejlepších filmů vůbec. Mám rád upírskou tématiku, zbožňuji tvorbu Catherine Hardwicke, mám rád Roberta Pattinsona, začínám mít rád Kristen Stewart, líbí se mi Muse a Paramore, Carter Burwell předvedl úžasný soundtrack a hlavně to Stephenie Mayer tak dokonale napsala. Tohle je jen výčet lidí co se na Stmívání podílelo a jednoznačně splnily účel, v mém případě dokonce nad očekávání. Také jsem nechápal co na tom filmu může být tak úžasné, když většinou jsou z něj hotové právě holky, očekával jsem nějakou kravinu, ale pak jsem pochopil. Myslím si, že spolupráce žen jako Stephenie a Catherine dospěla takové úrovně, že ženy opravdu při slovech Edwarda tají jako led na slunci. O umu Catherine jsem byl přesvědčen už po filmu Třináctka a Stephenie ji dohnala právě u tohoto díla, věřím tomu, že kniha bude ještě lepší, proto se zavazuji, že si ji jednou přečtu:). Naprosto nechápu nízké hodnocení především z řad kluků(nebo snad mužů), kteří asi nevěří v reálný vztah ubohé puberťačky s dokonalým upírem. Nevěří tomu vztahu s upírem, nebo tak dokonalému partnerovi? Podle mého trochu fantazie neuškodí. Tihle hodnotící jsou buď už opravdu tak strašně staří, že nechápou dnešní mládež a nebo nikdy nezažili ani malinkou část tohoto filmu. Zkusili jste si někdy představit, že by jste byli náctiletou holkou? Herci podle mého plně pochopili situaci a hrají své zmatené role tak jak se od nich očekává a jak by to ve skutečnosti vypadalo. Pravda, že konec je trochu rychlý, ale natočit 4 hodinový film(Pán prstenů 3) se nepodaří každý den. Jsem kluk docela postavený nad věcí, ale přiznávám, že tenhle romanťák mě naprosto dostal na kolena! ... 14.3.2012, 30.5.2013