Vincentův svět (2004) (seriál)

Svět z prostředí Hollywoodu je něco, kde jsem vždy chtěl být a nemůžu. Je jedno, že příběh čtyř maníků s agentem je vymyšlený, točí se to kolem reálných osob, filmů a snad je to i založené na skutečném jednání ve filmovém světě. Užívám si nejen kvalitu seriálu, ale také vidím tam, kde jsem vždy chtěl být a je to parádní jízda.

Sexy párty 2 (2006)

Bohužel strašná sračka, která hanobí jméno svému předchůdci a hanobí také samotného Badalamdabada, kterému to ucho šlo lépe než pán učitel. Silně nesympatické postavy, trapný děj, logické chyby, nemožný nejen paintball... prostě zklamání téměř na všech frontách. Aspoň vtip a kozy to trošku zachránily.

Hellboy (2004)

I když se píše tok 2004 a speciální efekty zdaleka nedosahovali úrovně těch dnešních, tak stále shledávám film pod taktovkou del Tora za hodně zpackaný. Spousta chyb i v v ději mě spíš vytáčí, než aby mě ten zbytek bavil jako dnešní komiksovky. Marvel to měl těžké, ale vzhledem na takhle zajetou konkurenci se není čemu divit. 65%

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Dnes jsem se vracel do dětství i s Asterixem a pamatoval jsem si to dobře - že je to moc krásně a vtipně natočené, ale z děje jsem si už teda moc nepamatoval a to je dobře. Rád jsem se k tomu vrátil a zas jednou vrátím. Takové pohádky se dnes vidí jen málo.

Návrat do budoucnosti (1985)

Z dětství jsem si již pomalu nepamatoval, o čem to bylo. A tenhle film si opravdu zaslouží svůj obdiv, má totiž moc hezký příběh. Dokonce při zpracování hrátek s časem nenacházím chyby, které bez problému nalezneme i v mnohem vyspělejších filmech. Snad jen úvodní sekvence z budoucnosti, mi přijde, že herci, kteří ztvárňují Martyho rodinu neumí hrát hňupy, ani český dabing tomu moc nepřispívá, později už kupodivu vše v pořádku (spořádaná rodina jim jde).

Dokonalá partie (2005)

Je to dobrou náladou nebo jsem vážně jeden z mála, komu se to tak líbilo? Ze začátku nijak atypická romantická komedie se změní v celkem zajímavou a v tomto žánru originální zápletku, k tomu hlavní dva herci si myslím hrají na výbornou a celkově celé osazenstvo je mi dostatečně sympatické.

Transcendence (2014)

Stejně jako samotná umělá inteligence se film postupně vyvíjí. Od prostého romantického filmu, přes technologickou bombu a pár akčních scén, drama či ponaučení až se to vrátí zase k romantickému vyvrcholení. Hned na začátku jsem se bál, protože minimálně český dabing příliš nelichotil vyprávějícímu Paulovi, ale nakonec vše zapadlo - herci odehráli své lepší role a díky velmi kvalitnímu námětu (co když to tak jednou bude?) a pár emotivních zážitcích tomu plnou dám. Jen mi přijde, že to mohlo být ještě lepší.

Mladí muži za pultem (1994)

Asi moc nechápu uměleckou stránku tohoto díla, ale prostě nemůžu dát komedii 5 hvězd za pár kvalitních vtipů, když z větší části se tam řeší úplné kraviny. Je jasné, že co je hodnoceno kladně, tak určitě myšlenka, zpracování a opravdu neobvyklé situace, ale i tak se podle mě první díl Smithovi prostě nepovedl.

Země policajtů (1997)

Film je to velice zvláštní - zaujal mě nejvíce hereckými výkony a hlavně sestavou, kterou se podařilo poskládat, také musím uznat, že zpracování není na špatné úrovni, co je ale úplně špatně, tak určitě děj. Ten jak kdyby poskládali až měli jisté vše ostatní, nebo jen vycházeli z nějakého nejprve dobře vyhlížejícího námětu, prostě celou dobu zírám a nechápu, až do konce.

Road Trip: Pivní pong (2009)

V předešlém díle ten zkušenější herec tu druhou holku alespoň opíchal. Protože když pícháte ženskou v jiném státě, tak se to vlastně nepočítá, protože je to přece v jiném státě. A nebo když si péro namažate burákovým máslem a necháte si ho psem... Eh, no prostě takové nezapomenutelné hlášky tu nenajdete. Sice je zde spousta krásných i nahých holek, ale to k celkovému dojmu moc nepřidá a přitom od chvíle, co se konečně setká s francouzskou, je tam špatně úplně vše.