Hodný, zlý a ošklivý (1966)

No tak nevím, Zlý mi nepřijde jako největší záporák, to spíš ten škaredý a jako ne že by to zrovna byla největší barbína, ale za škaredého bych asi zvolil úplně jiného nýmanda (prý chyba v českém názvu). A ten Hodný zase tak hodný není, nebo co to mělo znamenat na tom začátku, pak i říkají, že je chytrý a to v úvodu fakt také nebyl... ale to jsou jen počáteční docela fatální díry ve scénáři, které se po chvíli změní v celkem zajímavou kovbojku a hlavně je to celé od začátku skvěle natočené a zahrané. Vynikající scény (hlavně ta úvodní a závěrečná) kazí už jen a pouze zbytečné natahování (boj o most), kde se nejspíš tvůrci snažili poukázat na to, jak skvěle to dokáží natočit. Není to nejtopovatější top, ale 5 si to zaslouží.

Bojovník (2015)

Už mě nebaví sportovní filmy, které zobrazují život někoho na vrcholku slávy, následně z toho vrcholu spadne, musí si tvrdou dřinou vydobýt svůj post zpět a film končí srdceryvnou odplatou se svým dlouholetým sokem, kterého samozřejmě porazí. A už vůbec mě nikdy nebral box. Tentokrát je ale vše jinak... Nehraje se ani tak moc na to, jestli ten finální souboj vyhraje nebo ne, ale na silný příběh, parádní zpracování a hlavně skvělou kameru, kdy se tvůrci vůbec nebojí ukázat ksicht skutečného herce, do kterého se mydlí, mydlí a mydlí. Excelentně hraje samozřejmě Jake, Rachel, ale dokonce i ta malá holka a právě dialogy z toho dělají ten top. Závěrečný souboj opravdu třešnička na dortu. ... Zítra začínáme. Co? Trénovat? Ne, péct buchtičky.

Amadeus (1984)

Že je Forman náš veliký umělec dokazuje nejen dokonalý děj, ale také dokonalé ztvárnění. Amadeovi jsem se vyhýbal kvůli délce, kvůli roku vzniku, kvůli staré tématice a také proto, že mě ani život Mozarta nikdy nějak nezajímal... po shlédnutí už zajímá.

Slečna Marplová - Nekonečná noc (2013) (epizoda)

Vše splňující díl s lehkým nádechem moderna a kvalitou, kterou oplývají poslední díly. Mělo to trochu pomalý nájezd, ale tajemná atmosféra v závěrečné třetině to napravila, horší jen to, že v té samé třetině už jsem měl jasno, kdo to udělal. Zajímavé bylo podání... Samotná slečna Marplová nikdy nebyla tou nejdůležitější postavou každého dílu, jak je to třeba u Hercule Poirota, ale zde byla odstrčená opravdu znamenitě. ... Kyanid, hodinky, led, cikánka, nový dům.

Terminator Genisys (2015)

Skvělý pilot k novému spin-off seriálu z terminátořího vesmíru... Vlastně moment... oni to skutečně mysleli vážně jako celovečerák, který má úspěšně navazovat na předešlé díly, především na ty první dva?! Tak takovou slátaninu jsem teda fakt nečekal, totální zneuctění předchůdců. Velký potenciál zničili zbytečným tlacháním a v podstatě nulovou akcí... vtáhlo mě to na chvíli na začátku, ale hned vyfluslo zpět a ani na konci se neudálo nic fenomenálního. Ke všemu ten výběr herců... to opravdu v celé Americe nenašli herce schopnější a věrnější svým předchůdcům? Kdybych teda přehlídl Reese, tak John Connor, vůdce lidského odporu, takový ksicht?! To má kdo na svědomí?! Nedokážete pořádně dořešit děj, ale máte čas myslet na takové kraviny, jako je vsunování nábojů do zásobníku? Copak asi T-800 celých 33 let dělal? A to je jen do očí bijící kravina, je tam toho spousta. Ne, ne a NE! ... GA Cinema 3D

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Vtipné, krásné (ženy), ale ne až tak moc. Známe lepší dílka, ke všemu nechápu "vztah" Catherine k Philippe, nevím co tím chtěli tvůrci ukázat. Každopádně neurazí to a je potřeba si doplnit vzdělání :).

Před úsvitem (1995)

Celý film je tažený jen těma dvěma a protože to bylo dost věrohodné, jejich loučení nepopsatelné a nechyběla ani třešnička na dortu v podobě posledních pár vteřin, tak nemohu jinak. Doják jak se patří.

22 Jump Street (2014)

Docela zklamání, protože je to jen slabý odvar jedničky. Pokus o přidání na akčnosti si sebou bohužel vzal velkou daň na vtipnosti. Najde se sice pár lepších momentů ("Ty vole, Smidt klátil kapitánovu dceru, to je hukot."), ale ani to nezachrání hluché a hloupé místa a v podstatě zajetou strukturu.

Jump street 21 (2012)

Jonah s Channingem se s ohledem na včerejší Interview rozjíždí trochu pomaleji a nejdřív mě ani tolik nebaví, naštěstí se to brzo změní a já ve vlaku nakonec nejednou málem vyprsknu smíchy. Přidává tomu i námět a samozřejmě samotní dva šašci :D. Vážně jsem zvědav na další díl, který by měl být ještě lepší vzhledem na slibované prostředí. ... Půl kila koksu? Chceme, aby se tam pobavili, ne aby chcípli. ... Nech toho, já to myslím vážně, teď tu střílím lidi.

Interview (2014)

Já tyhle týpky prostě strašně žeru. Je to úplná blbovina a už vůbec nehraji na to, jak velké pozdvižení kolem toho vlastně vzniklo. Za kuráž rozhodně klobouk dolů, ale je to také neskutečně vtipné. Válel jsem se po zemi smíchy i přestože je to zase plné všemožných tělních tekutin a nechuťáren, nahých krásných ženských, ale mimo to jsou ty vtipy i originální. ... Sežeň ho a tu kozu taky. Tu kozu taky! Mám na ni pár otázek. ... Podle mě si Dave myslí, že je to ten chlap z Gangnam stylu. ... I mě to přijde urážlivé a taky jsem mu to tak řek. Ta děvka je slepá jako patrona.