Midnight Movie (2008)

Podobne ako Hatchet, ani na MM nie je ani za mak originálny (hoci ako vidím, ostatní tvrdia niečo iné) a vyjadruje poctu svojim početným predchodcom, z ktorých hojne čerpá (vrah predstavuje len jednu osobnostnú stránku Tommyho Hewitta a tá maska sa v rôznych variáciach už v pár filmoch objavila. No a ten vrták? - to snáď nemyslíte vážne :) ). To ale nič nemení na fakte, že je to pocta podarená a veľmi zábavná.

Angel (1999) (seriál)

Prvá séria vlažnosť sama, kde by sme kvalitné epizódy napočítali na jednej ruke nešikovného drevorubača. Dej postupne graduje s treťou a štvrtou sezónou, ktoré sú takmer dokonalé. Lenže výšledný dojem kazí séria piata, ktorá všetko, čo sme videli predtým neskutočne rozmelnuje a čo sa týka kvalitatívnych výkyvov, je na tom takmer ešte horšie ako sezóna prvá (sorry, ale nepomohol ani príchod Spika). No a posledný diel je inferno samo o sebe a necháva človeka čumieť s otvorenou huboou. Čas vrhnúť sa na šiestu sériu, ktorá ale vychádza v inom médiu :)

Phenomena (1985)

Krása...Argentovi začínam prichádzať na chuť stále viac a viac. Neodolateľná Jennifer "Lady of the Flies" Conelly, hutná atmosféra, klasický "argentovský" dej, geniálna hudba (snáď až motorheadovský podmaz a ironmaidenovské repete boli dosť mimo vzhľadom na scény, ktoré sprevádzali) a roztomilý šimpanz. Nádhera.

Svůdné zombie (2008)

Pridám svoju trošku do mlyna :) Striptérky treba pozerať s chladeným pivom v ruke a minimálne troma ďalšími v sebe a rozhodne nie sám. Zábava zaručená ;)

Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

REC (2007)

Ďalší príspevok do zlatej studnice zombie žánru vyšiel nadmieru dobre. Pre mňa však výsledný dojem kazí jedna malá vada na kráse - a to je ten skurvený dokumentaristický štýl. Rád som ho nemal nikdy a ani už zrejme mať nebudem. Ale v porovnaní napr. s takou Blair Witch je to stokrát lepšie, pretože hlavné postavy tu čelia reálnej hrozbe a k vyvolaniu strachu tu slúžia iné prostriedky než kôpky kamienkov, resp. bábky zosmolené z vetvičiek :)

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Vezmite si všetky možné klišé z filmov o lietadlách (turbulencie, prevážanie väzňov, vypuknutie nákazy a čo ja viem čo ešte), pridajte si k tomu zombíkov a dostanente neuveriteľne zábavné béčko, po skuknutí ktorého vám bude na ksichte hrať blažený úsmev ešte aspoň hodinu po jeho skončení. Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Odporúča šesť z piatich leteckých spoločností :)

Resident Evil: Zánik (2007)

Milla nakopáva zadky zombíkom, ktorí konečne nevyzerajú ako ožratí bezdomovci ale poctiví Zombieovia :) - nikdy by som neveril, že to poviem, ale chcem ju vidieť aj v ďalšom pokračovaní (a nehovorím to len kvôli vydarenému záveru - som zvedavý, ako si s tým tvorcovia poradia - jednoducho!, určite ten záver odignorujú :). Mulcahy šokoval veľmi vydarenou posapokalyptickou jazdou, ktorá konečne evokovala atmosféru predlohy a len tupo neparazitovala na zavedenej značke (viď RE 1 a 2). Reisdent Evil sa tak konečne dočkal adekvátneho filmového spracovania (v rámci možností - lepší filmový RE na trhu jednoducho nenájdete:) a Mulcahy si vedľa Highlandera môže zapísať do svojej filmografie jedno ďalšie veľké plus. Milla Jovovich je strašne cool (aj keď stále vyzerá, ako keby v prestávkach medzi natáčaním točila ďalšie reklamy na L´oreal), zombíci vyzerajú sakra dobre a konečne je im venovaná patričná pozornosť (čo je síce s ohľadom na predlohu logické, ale v miulosti tomu tak rozhodne nebolo - Anderson a Witt by vedeli rozprávať), akčné scény sú dynamické a hlavne prehľadne zostrihané a film konečne aspoň trochu prpomína horor.Mňam.