demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 21.5.2008  23:20

Na regulérnu Deadovskú sériu to síce nemá, ale Romero s prehľadom válcuje svojich mladších súputníkov (a tým teraz nemám na mysli podarené triky) a kadejakú tú nezávislú háveď, majúcu tú drzosť vydávať svoje dementné počiny ako regulérne filmy.

• 11.5.2008  11:58
    Carrie (TV film) (2002)

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom".

• 10.5.2008  23:56

Komédia to nie a horor už tobôž nie. Čakal som pekelne čiernu komédiu, dostal som amorfný a "bezzubý" blivajs o trošku iných problémoch jednej dospievajúcej dievčiny. Námet bezpochyby dobrý, spracovanie a celkové prevedenie mizerné a nevyužitý potenciál zamrzí. Škoda.

• 10.5.2008  14:07

Buranská komédia pre všetkých, ktorým sa napríklad také Sandlerovky zdajú byť až príliš decentné, umiernené a prešpikované inteligentným humorom ;)

• 8.5.2008  16:37
    Producenti (2005)

Veľmi premršťená stopáž - toť hlavný dôvod, ktorý mi skazil zážitok z celého filmu :( Zvlášť keď muzikály vôbec nemusím. Ono tomu vlastne veľmi rýchlo došiel dych už po hudobnom čísle "Keep it Gay" ;) Napriek tomu musím vyzdvihnúť grandiózneho esesáka Willa Ferrela a jeho zbor holubov. Hlavne hailujúci holub ma dostal do kolien :)

• 11.3.2008  21:12
    Ghoulies (1985)

Typický trash made in 80'. Tí herci fakt stoja za to - tak dobre som sa už dávno nezasmial. Bohužial celý film zráža na kolená jeden drobný fakt a to že tá komediálna zložka určite plánovaná nebola a o opaku ma nikto nepresvedčí :)

• 27.2.2008  22:17

Síce podobný typ humoru mi moc nehovorí, ale svojim spôsobom je to zaujímavý film. A miestami aj vtipný :) A do toho všetkého takmer neustále hrá Europe ;)

• 23.2.2008  09:44

Chcelo by to zručnejšieho režiséra, film prestrihať, menej kecov (a že sú to miestami fakt blbé keci) a bola by to fakt pecka. Takto je to len mdlé a nevýrazné dielko, ktoré ocenia len milovníci anjelskej tematiky ;)

• 10.2.2008  17:38

AvP 2 dopadlo presne ako pokračvoanie inej série, ktorú tiež započal P.Anderson a to konkrétne Resident Evil. T.j. akčnejší, menej prehľadný, dejovo odfláknutý, nerešpektujúci predlohu a čo ja viem čo ešte (o podobnom závere nehovoriac). V konečnom dôsledku je kvalitatívne na rovnakej úrovni ako o jeho tri roky starší braček - takže si môžu podať ruky a obaja môžu zmiznúť v prepadlisku dejín a dúfajme že o nejaký ten rôčik si na túto sériu nikto ani nespomenie (ale kto vie, možno sa trojky chytí Mucalhy a AvP sa konečne dočká dôstojného spracovania). Ak si odmyslíme fakt, že nejaký ten film o votrelcoch alebo predátoroch bol niekedy natočený, tak AvP 2 z toho nevyviazne až tak zle. Bohužiaľ (čo to kecám - vďakabohu) tieto filmy existujú a musíme ich brať v potaz - z tohto hľadiska AvP robí obom sériám neskutočnú hanbu (čoho sme sa to dožili, keď votrelci nám lovia tínedžerov) - či je to uz ignorovanie pravidiel (o inkubačnom cykle pomlčím, ale vytáča ma fakt, že po lese si pobehovalo neskutočné množstvo alienov - čo je fakt divné lebo kráľovna tam nebola ani jedna. Ja viem, že predátor mal na lodi nejké vzorky facehuggerov, ale zase až toľko ich určite nebolo. A to ich trápne odvôvodnenie, že úlohu kráľovny plnil predalien je na smiech) alebo neksutočné skoky v čase (ako mohli behom jednej noci, vlastne čo to kecám, behom pár hodín zdevastovať nemocnicu, že to tam vyzeralo ako na ich materskej lodi - a to ani nemali kráľovnu, ktorá by ten sajrajt produkovala). Tu sa musím ale AvP2 zastať - zatiaľ čo jednotka sa snažila držať krok so sériou a držať sa mytológie (v konečnom dôsledku ale narobila viac škôd ako úžitku), dvojka na predchádzajúce časti (alebo nasledujúce - ako sa to vezme) zvysoka kašle a s prehľadom ich ignoruje (teda až na ten záver). Aby som len nekritizoval (hoci si to ten film zaslúži) musím vypichnúť fakt, že krv votrelcov sa konečne správala ako kyselina (teda aspoň v niektorých scénach, keď to tvorcom vyhovovalo) a v závere sa konečne dočkáme sľubovaného a dôstojného duelu votrelec vs. predátor (aj keď v tomto prípade je to skôr duel predátor vs. predalien). No a predátor konečne nevyzerá ako chudáčik, ktorého musia zo šlamastiky vyťahovať tie behajúce vrecia plné mäsa a krvi, čo si hovoria ľudia.

• 19.1.2008  10:45
    Saw 4 (2007)

O vykonštruovanosti škoda hovoriť, pretože pre mňa sa všetky pokračovania Saw stali synonymom vykonštruovanosti už dávno. Len by ma zaujímalo, čo by si Bousman počal, keby neexistovali flashbacky. Pretože celá štvorka je jeden velký flashback popretkaný flashbackmi vo flashbackoch. Že by sa jeden z toho nezbláznil :) Kvalitatívne na úrovni trojky, ale prihadzujem jednu hviezdu naviac za sympatické úmrtia (tiež vykonšturované, snažiace sa byť brutálne originálne, až tak, že sú niekedy fakt trápne - ale miestami mi prišli sympatické:) - teda až na tú samoúčelnú pitvu na začiatku (to bolo fakt trápne ;)

• 1.1.2008  12:10

Film od hororových fandov hororovým fandom. Ostatní ruky preč.

• 29.12.2007  16:24

Mentál Affleck túži po normálnych Vianociach a preto si najme rodinu, s ktorou sa rozhodne stráviť vianočné sviatky. Po dlhej dobe konečne normálný (no, normálny) vtipný vianočný film, pri ktorom si človek nemusí zakrývať oči, resp. utápať dobrý vkus v alkohole. Osobne nechápem nevraživosť väčšiny užívateľov čsfd voči Affleckovi (v poslednej dobe sa mu príliš nedarilo, tak prečo si do neho nekopnúť, že?). Ale ruku na srdce, popri všetkých tých Santa Clausoch a iných zvrhlostiach - kedy ste videli naposledy dobrý vianočný film? Nebyť záverečnej sentimentálnej polhodinky, neváhal by som ísť s hodnotením aj vyššie.

• 28.12.2007  21:42

Áno, takto to dopadne, keď niekto nevie, kedy prestať :) Tradičná americká komédia, dokladujúca dôležitosť rodiny a iné bláboly. Áno, je to rodinný film, tak zahoďme predsudky, prižmúrme aj tretie oko a oddajme sa chlastu, lebo inak sa tetno film fakt užiť nedá :)

• 27.12.2007  20:28

Uj, bisťtu. To už je na svete aj šestka? - som si povedal a ako správny trasher som sa na ňu vrhol. Amíci sa s tým teda moc neserú :) Beta House je kvalitatívne niekde na úrovni predchádzajúceho Naked Mile - takže nič moc, ale na druhú stranu sa im nepodarilo podliesť ani absloútne dno (Band Camp). Na tejto sérií oceňujem jeden fakt - na nič sa nehrá a ide na vec hneď od začiatku (čo tam po nejakom deji - jediná vec, pre ktorú to niekto pozerá, sú predsa nahotinky - ovalil ma závan ranných 80.rokov a pripadal som si, ako keby som znova pozeral Porky´s. Btw - film sa nechal inšpirovať ešte jednou klasikou a to je prvý diel Šprtej série - aj keď tu je to trošku naruby). Krásne trojhviezdičkové hodnotenie len z nostalgie, pretože tento humor už ide trošku mimo mňa (to som už fakt taký starý alebo pripadalo to neustále recyklovanie miliónkrát vyvrhnutých vtipov trapné aj niekomu inému?). Na rozdiel od predchádzajúceho dielu mi ale v hlave utkveli štyri momenty - úvodná DP akcia (som veľmi rád, že sme sa dopracvoali už aj k niečomu drsnejšiemu :), celkom zábavný cumshot (ako inak :), závody v pití piva/blití a ruská ruleta. A to rozhodne nie je málo :)

• 27.12.2007  20:04

Rodriguez je dokonalý, Tarantino ujde, no a k prvým dvom sa radšej vyjadrovať nebudem.

• 22.11.2007  00:28

Koľko podobných filmov o dvoch nevraživých susedoch, snažiacich sa prešťať jeden druhého, tu už vlastne bolo? Nespočetne. Väčšina pofidérnej kvality a ani tento kus nie je výnimkou. Danny DeVito je roztomilý, naopak Matthew Broderick je neznesiteľný (poväčšinou sa tvári ako debil a vôbec mu to nežerem :). S ubiehajúcou stopážou film značne pritvrdzuje a človek len neveriaco krúti hlavou, čo za "brutalita" bude nasledovať. Záverečná zhruba 15-minútovka je len pre otrlých a slabšie povahy by to vôbec nemuseli rozdýchať. O.K. je to vianočný a rodinný film, ale to ešte neznamená, že musí byť aj nechutne patetický a balancujúci na hranici dobrého vkusu (čo si budeme nahovárať, on vôbec nebalancuje, ale veselo si hovie za touto hranicou :)

• 17.11.2007  13:52

Light verzia Deodatovho Holocaustu, kde Lenzi zrejme včerpal celý rozpočet na letenky do Amazonského pralesa a preto si to väčšinu filmu odnesú len zvieratá :)

• 17.11.2007  09:52
    Hněv duší (2004)

Veľmi príjemný malý filmík, ktorý prekvapí uťešenou porciou brutality.

• 13.11.2007  20:29
    Uneseni (2006)

Eduardo Sanchez na nás vyvrhol ďalši film a čuduj sa svete je to rovnaká impotentná zlátanina ako báchorka o Blairskej čarodejnici. Ešteže Eduardo upustil od nezmysleného konceptu nevideného zla a krvilačného mimozemšťana nám naservíroval v plnej kráse (čo je ale pri pohľade naňho v niektorých scénach na škodu veci :) ). Ale mjekap rozpadajúceho sa Codyho, jednoducho nemá chybu, takže budiž mu odpustené. Stále lepšie ako sledovať osemdesiatminútové domáce video jednej hysterickej kravy a dvoch dementov, blúdiacich v Marylandskom lese.

• 28.10.2007  09:45

Rodinných vianočných filmov nie je nikdy dosť :) Odteraz si k povinnej výbave pridávam aj nemrznúcu kvapalinu.

• 27.10.2007  00:54

Neuveriteľne patetický, sentimentálny a miestami brutálne infantilný film. Jediné čo mi dokázalo trochu zdvihnúť náladu, bola epizódna rolička Biao Yuena a fakt, že konečne po dlhých rokoch predviedol trocha tej akcie. Síce to za veľa nestojí, ale moje modlitby boli konečne vyslišané :)

• 21.10.2007  18:07

Brutálna stopáž v porovnaní s ostatnými súputníkmi žánru (alebo s ich pokračovaniami) je hlavným problémom, ktorý zlomil tomuto filmu väz. Film sa neskonale vlečie a miestami je to fakt nehorázna nuda. Obsadenie talismanu celej sérky (nie, graboidi ním rozhodnenie sú) Michaela Grossmana do mierne atypickej úlohy, rovnako ako prenesenie deja na divoký západ mali zrejme priniesť trocha osvieženia do už mierne zatuchnutej série. Podarilo sa to ale len čiastočne. Triky sú rozhodne lepšie než v predchádzajúcom diely a tiež mi nie sú jasné námietky niektorých užívateľov (Shit) o zmutovaných príšerách. Podľa mňa majú graboidi identický vzhľad ako ich bratia v jednotke, dvojke alebo trojke. Stále lepšie ako televízny seriál...

• 25.9.2007  20:36

Čakal som absolútnu kokotinu a to som aj dostal :) Takže očakávania boli naplnené a to je predsa pozitívum :) Film je určený trošku inej vekovej skupine, než boli predchádzajúce diely - čo ostatne potvrdzuje aj záverečne varovanie tovrcov o nebzpečenosti predvádzaných kaskadérskych kúskov (no ktorý, než nejaký nezletilý zmrd by to skúšal doma, že? :) Ale s vypnutými logickými obovdmi a nutnou dávkou alkoholu v sebe, to celkom újde. Premrštené hodnotenie pripíšte na vrub momentálnemu stavu psychicky nevyrovnaného jedinca so sklonmi k schyzofrénií a trpiaceho samomluvou (čiže mňa). A to auta nemám rád a pri driftingových orgiách som skôr ľutoval zničené gumy než štvorkolesových tátošov. Tí chytrejši si samozrejme z hodnotenia odpočítajú tri a viac hviezd. (Ešte si neodpustím spomenutie úplne blbučkého a klišovitého deja - bože, to by sa krásne parodovalo).

• 29.7.2007  17:39
    Bytost z hlubin (TV film) (2001)

Vždy som vedel, že morské panny sú svine...

• 29.7.2007  17:31

V celku solídny námet (vraždiace bábiky - no kto by si ich nezamiloval?) , ktorý sa ale postupom času zmení na bezzubú (alebo lepšie povedané bezjazykovú) ducharinu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani japončíci, kórejčíci, tajwanci či iná zberba, ktorá sa v takýchto filmoch priam vyžíva.

• 21.7.2007  11:10

Od legendy, akou Toxic Avenger nepochybne je, som očakával trošku viac. Mierne sklamanie :(

• 12.7.2007  23:01
    Noční let (2005)

Osobne nechápem nadšenie mnohých užívateľov nad týmto snímkom. Je to maximálne priemerný film (hoci v Cravenovej filmografií patrí k tomu lepšiemu), ktorý jeho vrcholným dielam (Nightmare on Elm Street, Scream...) nesiaha ani po členky.

• 23.5.2007  20:35

Dennis Hopper vyzbrojený troma (!) motorovými pílami versus Leatherface - to znie ako dobrá trashoidná zábva. Bohužiaľ, pravda je to len z polovice. Trash to síce je a poriadny, ale so zábavou je to už trochu horšie. Neviem, ale ja si myslím, že pohľad na zamilovaného Leatherface a jeho ťažkú dilemu (Sex or saw?), je skôr smutný ako zábavný :)

• 13.5.2007  19:22
    Eragon (2006)

Stále lepšie ako Narnia ...

• 11.5.2007  21:38

U nás vydal Intersonic pod názvom Pátracie Eso 2.