Izolace (2006)

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť.

Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Morálne poučovanie a srdcervúci skoro-záver ("Rodina na prvom mieste") plus koketovanie s rodinnou komédiou/drámou - to sú minimálne tri veci, ktoré tomuto filmu takmer zlomili väz. Kde sú tie časy, keď sa Sandler o nič nesnažil (alebo sa o to aspoň nesnažil tak okato) a pálil do nás jeden gag za druhým. Na druhej strane Click-u nemožno uprieť určitú zábavnosť a pár naozaj genálnych vtipov.

Králové ro(c)ku (2006)

Nemám slov a okamžite zaraďujem do rebríčka najobľúbenejších filmov :)

Larry - inspektor hygienické stanice (2006)

Buranská komédia pre všetkých, ktorým sa napríklad také Sandlerovky zdajú byť až príliš decentné, umiernené a prešpikované inteligentným humorom ;)

Lesy (2006)

Soft hororík pre pubertiačky :), ale atmosféra starých hororov, záverečný splatterový masakrík, ako aj prítomnosť Bruca Cambella, poteší.

Město mrtvých (2006)

Čo sa stane, keď uprostred New Yorku spadne meteor a zmení skupinu houmlesákov na krvilačných zombíkov? Dokopy nič. Len zombíci trochu znepríjemnia život Reggiemu Bannisterovi, dvom "gangom", policajnému komandu pripravúcemu raziu a televíznemu rosničiakovi a jeho manželke. Na Straight2DVD film to celkom újde :)

Metalocalypse (2006) (seriál)

Skwisgaar Skwigelf, Toki Wartooth, William Murderface, Pickles the Drummer a Nathan Explosion - to sú členovia najväčšej, najbrutálnejšej, najúspešnejšej, najmegacooolovejšej kapely, aká kedy na svete existovala (nie každý si môže dovoliť minúť 500 miliónov USD na nahrávacie šútdiá, fanúšikovia nie každej kapely páchajú hromadu sebevraždu pri posunutí vydania nového albumu a tiež nie je bežné, aby spevák/growler z fleku vymazal 16 novonahratých albumov, pretože sa mu nepáči zvuk) . Volajú sa DETHKLOK a hrajú METAL. A ako správni mizantropi sa neštítia pokusov o zničenie ľudstva (nielen svojou hudbou). Naštastie je tu ešte vláda, ktorá si je blížiaceho nebezpečenstva vedomá, kapelu monitoruje a neváha podniknúť patričné kroky. Ale DETHKLOK sa nedajú. Neskutočne zábavný a geniálny seriál ( -Zvuk sa mi nezdá dosť hlboký, tak poďme natočiť album v nukleárnej ponorke v Mariánskej priekope -) - konečne niekto našiel odvahu a dosť peňazí a natočil veľmi kvalitný seriálik s veľmi kvalitnou hudbou. Dosť bolo sračkoidnej Metallicy a iných amerických strednoprúdových rádoby-metalových sračiek. DETHKLOK hrajú melodický death/black metal evrópskeho severského strihu a šlape im to parádne. Takmer v každom diele zaznie nová skladba, ktorá je nielen vtipná, ale dokonca aj kvalitná :) Ku komu sa DETHKLOK hlásia, je zrejmé aj z mnohých odkazov a narážok na iné kapelky. Tak napríklad hneď v prvom dieli chlapci nakupujú (lepšie povedané sa učia nakupovať) v supermarkete, ktorý sa volá FINTROLL, posedávajú v stánkoch rýchle občerstvenia DIMMU BURGER či BURZUM´S, nakupujú zdravotnícke pomôcky u GORGOROTH´S a hrajú minigolf v MARDUK´S Putt & Stuff. Pre maniakov povinnosť a pre ostatných ... tiež :)

Mutant (2006)

Kurevská kórejská nuda a hlavne nevyvážený žanrový crossover, ktorý sa snaží bojovať na viacerých frontoch. U mňa ale prehral na celej čiare ...

Neviditelné zlo (2006)

Jediné čo stojí za to, je atraktívne prostredie malebného hotela ala Hilton a záverečný Kaneov pád z okna. Inak je to bohapustá nuda bez štipky invencie, atmosféry a zábavnosti. K tomu pridáme ešte sterilnú videoklipovú réžiu a blbý, ťažko klišovitý dej, no a dostaneme typický veľkovýrobný horový produkt "made in USA", ktorý poteší snáď len zarytých fanúšikov hlavnej star - Glena Jacobsa. Človek by povedal, že keď už je to také hovädo, aspoň trošku bude vzbudzovať strach. Opak je však pravdou. Darmo sa nám zaháňa hákom či sekreou, darmo má kontaktnú šošovku a umelý chrup, pretože zlovestný je asi tak ako macko Pú.