Creepshow (1982)

Päť poviedok z dielne Stephna Kinga - zo všetkých strán na nás dýcha komixová atmosféra a typický Kingov čierny humor.

Frankenstein Reborn (2005)

Klasický príbeh o dr. Frankenstainovi a jeho výtvore, tentokrát zasadený do súčasnosti. Dr. Viktor Franks je umiestený v ústave, kde je vypočúvaný psychiatrom na posúdenie jeho príčetnosti a spôsobilosti na súdne konanie, v ktorom má byť obvinený z niekoľkonásobnej vraždy. A tak začína rozprávať príbeh o svojom výkume s nanotechnológiou, schopnou zregenerovať a oživiť mŕtve bunky. Zaujímavý je fakt, že to nerobí pre dobro ľudstva, ale len aby si zarobil na porsche a nejakú tu vilku. A na kokain samozrejme. Je to skrátka dosť veľký parchant - čo je jedna z odlišností v porovnaní s klasikou. Vlastne tých odlišností je tam viac. Clekovo sa ale dej pohybuje v zabehnutých a predvítateľných koľajách a výraznejšej odbočky sa nedočkáme. Monštrum vypadá ako spevák skupiny Slipknot a trhá končatiny na počkanie. Čo sa týka gore efektov - málo a priemernej kvality, zhruba na úrovni lepšieho televízneho filmu. Celkovo je to trochu nuda, ale naštastie film trvá len zhruba 80 minút a dá sa to pretrpieť.

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

Brutálna kadencia ešte brutálnejších gagov. Keďže je toto moje prvé stretnutie s Family Guyom a zanechalo to vo mne veľmi silný dojem, neviem si predstaviť čo so mnou urobí seriál :)

Stopy krve (2006)

Filmu by určite prospela kratšia stopáž. Nekonečné naťahovanie naháňacích/skrývacích scénok zbytočne brzdí, v dôsledku čoho pôsobí film veľmi nudným a uspávacím dojmom. Mne sa podarilo zaspať minimálne 3 krát a to som ho pozeral cez deň :)

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Okatá vykrádčka Resident Evila vo všetkých možných smeroch. Nemám nič proti vykrádaniu, ale prečo si stanoviť takú nízku latku akou je RE? :) Máme tu nadnárodný koncern Hybra Tech, zaoberajúci sa širokou škalou činností od výroby syrov až po likvidáciu toxického odpadu, supervojakov akoby vypadnutých z oka Nemesis alebo zombíkov, ktorý sa až nebezpečne podobajú na svojich príbuzných z RE. Bohužial tvorcovia neobšľahli aj zápletku a naservírovali nám svoj vlastný príbeh.Ešte raz - bohužial. Zatiaľčo na RE sa aspoň dalo pozerať, toto je číre zúfalstvo. Preskočme teda trapný a smiešny dej (skôr ako ucelený dej to pripomína zlepenec rôznych scénok z viacerych teenagerských seriálov), ešte trápnejšich hercov a prejdime rovno k veci, ktorá tento film ešte mohla zachrániť a to je gore. Bohužial, ani tu sa žiadne zázraky nekonajú. V prvej hodine filmu nie je skutočne nič (až na pár krátkych štekov), trochu sa to rozbehne až v poslednej zhruba polhodinke. Bohužial je toho málo a neskoro. Na obranu ale musím povedať, že v ROTLD 4 si užijeme viac krvi ako v spomínanom RE. Je tu aj pár dobrých nápadov, ktoré ale buď zovšednia prílišným opakovaním (strela do hlavy a krv striekajúca z rany) alebo sú zadupané do zeme zbesilým tempom na konci filmu :)

Anděl temnoty (1987) odpad!

Pripomínam len, že to u nás kedysi dávno vydal Intersonic. Požičal som si to v nádeji príjemne stráveneho večera a bol som nemilo prekvapený. Vlastne som bol dosť nasratý ... :o)

Návrat živé smrti 3 (1993)

Najviac ma na tomto filme dožralo, že Yuzna ignoruje akékoľvek pravidlo, nastolené v predošlých dieloch, ktoré sa mu nehodí do scenára. A tak napr. sa Julie mrzačí, aby zabudla na hlad, hoci ja som si vždy myslel, že zombíci žerú mozgy, aby utíšili bolesť. Taktiež som neprelúskol fakt, že Yuzna rezignoval na akýkoľvek humor (pokiaľ nerátam jeho režisérsku impotenciu a rôzne kiksy a scény, ktoré zrejme vtipné byť nemali). Odhliadnúc od nudného, trapného (posatava Rivermana, pokiaľ bol teda ešte na žive) a dementného deja a absencie logiky (na čo sme si už mohli u Yuznových filmov zviknúť), nám ostáva vcelku obskurné dielo, ktoré by som ale do série ROTLD nezaradil. Aby som iba nekritizoval, musím pochváliť masky a triky, ktoré sú na veľmi slušnej úrovni (scéna, kedy sa objaví vylepšená Julie a Riverman v brnení sú bezchybné). Taktiež prvých 10 minút a posledná štvrťhodinka filmu sú strašne fajn a myslím, že je to to najlepšie čo Yuzna kedy natočil. Bohužial tá vata medzi tým sa nedá odfúknuť mávnutím ruky.

Black Books (2000) (seriál)

To sa nedá popísať. Je to niečo neskutočné a terba to vidieť na vlastné oči. Británia zase raz dokázala že je preborníkom v humore a britské sitcomy zase raz vypálili rybník ostatným uchádzačom. Jedna vec ma ale na Black Books štve a to že skončili len pri troch sériách (18 dielov), čo je sakra málo :(

Satan's Playground (2005) odpad!

Čo čakať od filmu, ktorý sa volá Satan´s Playground a je ešte k tomu nezávislý, resp. nízkorozpočtový? No buď to bude geniálne dielo alebo totálna sarčka najťažšieho kalibru. Ruku na srdce - fachmajstri ako Sam Raimi alebo Peter Jackson sa rodia tak raz za sto rokov, takže výsledok je jasný. Ono by mi absencia deja až tak nevadila, keby sa bolo aspoň na čo pozerať. Prestárle "herečky" oku zrovna nelahodia no a s ich "hraním" je to ešte horšie. Každopádne tu máme veľmi nádejnú adeptku na hysterku roka a jej neznesiteľný vreskot si v priebehu filmu užijeme požehnane. Sám som mal chuť rozflákať jej hlavu kladivom, aby bol aspoň na chvílu pokoj. Hlavná záporáčka pani Leedsová na mňa pôsobila veľmi pokojným dojmom a skôr by som si ju vedel predstaviť ako ježibabu v rozprávke o perníkovej chalúpke. Jej hluchonemá dcéra (ktorá však nemá problém s počutím klopania na dvere) je už iná kapitola. Chápem, že zámerom tvorcov ju bolo zobraziť ako zlovestnú postavu, ale zrelá štyridsiatnička s dvoma copmi, oblečnená v nočnej košele s priblblým výrazom a dreveným kladivom (na vyklepávanie mäsa), u mňa vyvolávala záchvaty smiechu. No a čo vraždy, resp. gore efekty? Jednoducho niečo strašné. K tomu ešte pridáme totálne dementné chovanie postáv (čo im zrejme predpisoval o nič menej dementnejší scenár), "oslnivé" herecké výkony (toto už nie je možné nazvať ani prehrávaním) a priblblú synťákovú hudbu, no a máme celkom slúšný obrázok o tom, čo je tento film zač.

Tajemství loňského léta 3 (2006)

Úvod filmu sa nám snaží nenápadne nahovoriť, že rybárovi došli príbuzní a tak nebude obťažovať Jeniffr Lowe-Hewittovú a Fredieho Prinza a konečne bude spočívať v pokoji. A tak nám scenáristi predhodili ďalších teenagerov, ďalšiu nešťastnú náhodu a ďalšie pochované tajomstvo. No a samozrejme ďalšieho podnikavca, ktorí sa cíti byť ukrivdený a vŕta sa v minulosti (a teenageroch). Škoda že je to takpovediac identická kópia jednotky (od rovnakej typológie postáv až po skoro totožné vraždy), bohužial veľmi nudná. Dej sa odvýja vo vyšľapaných kolajách, ktoré robia z každého diváka hotového Nostradama a na ktoré majú pokračovania úspešných filmov určené pre videodistribúciu takpovediac TRADEMARK (viď Nebezpečné hry 2 a 3). Výsledný dojem kazí aj hnusná videoklipová réžia, ktorá robí z vrážd skutočné utrpenie (myslím pre diváka). Ale jedno mu uprieť nemôžem. Skutočnú pointu - resp. odhalenie skutočného vraha. To je teda sila. Producenti mali tento film nazvať skôr Urban Legends 4 : I´ll allways know what you did last summer. Tým by zabili dve muchy jednou ranou. Ja len dúfam, že sa nesnažia vytvoriť ďalšiu hororovú sériu typu Piatok 13. To by len potom bola hrôza.