Eonteochibeul (2017) (seriál)

Takové pěkné mafiánsko-rodinné drama.. Připomnělo mi to italské mafiánské seriály, které jsem jako puboš milovala. Dobří herci (hlavně Seong-gyoon Kim) a jako tradičně strašné herečky..

Melodie mého srdce (2007)

Strašně kýčovitý příběh, ze kterýho si ovšem vždycky můžu úplně vybrečet oči. Plus JRM v roli otce. Tenhle film je prostě moje srdcárna.

Jak se fotí... (2017) (seriál)

Díky za parádní pořad, kde se člověk dozví nové věci o focení. Pan Šibík je borec, kterýho si hodně vážím, pana Šmída mám zase ráda za jeho krátké reportáže. Jako dvojice mi sedí. Uvítala bych trochu víc technických informacích o správném nastavení foťáku v té které situaci. Možná kdyby bylo možné vždycky u ukazovaných fotek dát někde do rohu info o zvoleným nastavení, aby si to člověk mohl ze záznamu prohlídnout.. I když je jasná věc, že tak dobrý fotky, jako má pan Šibík, nikdy mít nebudu. Prostě proto, že nemám v sobě ten kus zdravé drzosti strčit lidem před obličej objektiv a vyfotit je.

Zachraňte mě (2017) (seriál)

4* dávám hlavně za zajímavý prostředí a hezkou ukázku, co dokáže náboženský fanatismus. Ta tajemná atmosféra byla sice pěkně udělaná, ale přišla mi trochu mimo - nic tajemnýho nebo hororovýho tam nebylo. Hlavní herečka je krásná a má úžasnej hlas, nicméně chvílema dost přehrávala. Vynikající byl Woo Do-Hwan jako Dong-Cheol, podle mě to byla hlavní mužská postava, nikoliv Taec-Yeon (ten je pořád stejnej).

Normální autistický film (2016)

Hodně zajímaví mladí lidé. Jenom mě mrzí, když o sobě hnusně mluví, protože si to nezaslouží.

CRISIS (2017) (seriál)

Celkový téma seriálu mě docela překvapilo - u Japonců mi nepřipadá zrovna běžné kritizovat systém. Za tohle autory oceňuju, protože Japonci potřebují v tomhle trochu otevřít oči a přestat bezmezně věřit těm nahoře. I když je fakt, že to bylo podáno troch přehnaným způsobem a těch posledních pár minut už mi přišlo hodně přes čáru. Co mi pravidelně vadí u japonských seriálů je, že jsou krátké. Člověk se jen tak-tak stačí nějak seznámit a sžít s postavami a je tu konec. Totéž mi vadilo i tentokrát. Autoři mohli výrazně víc zapracovat na vyšetřovacích postupech, protože ty někdy působily jako z bondovky, jindy zase jako z mateřské školy (například ochrana VIP byla vyloženě DEBILNÍ). Ovšem co musím vyzdvihnout, byla choreografie rvaček - luxusní. Hlavně ta několikaminutová akce v sídle sekty, kdy jsme v jednom záběru bez přerušení sledovali rvačku několika desítek osob a postup hrdinů patro po patru k cíli, to byla vyloženě lahůdka. Způsob boje muž proti muži byl perfektně zvládnutý a hlavní hrdinové předvedli parádní výkony. Herecky nemám co vytknout, navíc u Ogurina mi připadá, že ještě víc herecky dozrává, takže za mě opět spokojenost. SPOILER - je to jenom můj pocit, že nakonec vrchní šéf dostal svoje lidi přesně tam, kde je chtěl mít? Možná budeme mít pokračování o partě super schopných teroristů se zastáním v nejvyšších policejních kruzích.. :-)

Kwitsokmal (2017) (seriál)

Příběh se mi líbil a zpočátku jsem absolutně nevěřila tomu, že by snad hlavní dvojice někdy mohla spolupracovat, natož aby se mezi nimi rozvinuly nějaký city. Rozumějte - soudce pod tlakem shora odsoudí k smrti člověka, ačkoliv krátce předtím slíbil na základě předložených důkazů jeho dceři, že se nemusí bát, a že otec bude volný. Dcera se s takovým podrazem odmítá smířit a poměrně drsným způsobem začne soudce vydírat a nutit k tomu, aby jejího otce dostal z vězení a očistil jeho jméno. A tito dva se postupně dají dohromady a podaří se jim nejen očistit jméno neprávem odsouzeného otce, ale i dostat do kriminálu všechny, kdo tam od začátku patří. Cesta je to plná podrazů, vydírání, využívání slabostí druhých. Pro mě jsou podobný seriály zábavný - baví mě, jak se jednou daří jedný straně, podruhý druhý straně, hlavní postavy si navzájem podráží nohy a pak zase uzavírají chabá spojenectví. Co bych vytkla je absence státních zástupců, protože právě tam by podle mě skončily veškerý snahy naší policistky o vyšetřování výše postavených. Trochu mi taky přišlo škoda, že ačkoliv postavy byly všechny velmi inteligentní a používaly nanejvýš rafinované metody, kolikrát nevyužily těch nejjednodušších možností, který měly k dispozici. Ale nevadí. Hlavní herecká dvojice se mi moc líbila a hodně jsem jim žrala tu postupně se rozvíjející důvěru a následně i city. Ti na druhý straně barikády taky pěkně zvládli svoje role. A nesmím zapomenout na moc dobrý OST.

Tunel (2017) (seriál)

Líbila se mi hlavní dvojka detektivů (i výběr herců), už míň mi sedla ta křehule, ale nakonec docela pěkně zapadla. Líbil se mi i propracovanej scénář, a i ten konec - SPOILER - jak to pěkně udělali, aby se dcerka potkala s Kimem i přesto, že budoucnost bude úplně jiná, než jak jsme jí viděli. :-) Jediný, co bych vytkla, je občas poněkud nelogický řešení problémů - například to s tou donáškou balíku a hledání pachatele při únosu v závěru bych prostě řešila mnohem jednodušeji, ovšem chápu, že to muselo být napínavý (a bylo).

Běž! (2001)

Zajímavý. Film, kterej na první pohled působí velmi drsně a tvrdě, je ve skutečnosti tak citlivej, že mi párkrát vlítly slzy do očí. Ta scéna v posteli je neuvěřitelná.. Jak na Japonsku spoustu věcí miluju a obdivuju, tak jsou taky věci, který doslova nenávidím.

Nejvyšší nabídka (2013)

Takže to dopadlo přesně tak, jak jsem čekala. Ale aspoň má dědula nějakou naději. Předtím neměl vůbec nic.