TommyLeeJape

okres Olomouc
trošku cynik

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 19.11.2018  21:39
    Jim Jefferies: BARE (TV pořad) (2014)

If you don't like it, go home. If you don't like it, go home. If you don't like it, go home.

• 4.6.2018  18:15

Za dob našich babiček bylo kuře na oběd vzácností a celkově se maso jedlo třeba jen párkrát za týden. Dnes jíme maso i několikrát denně, regály v obchodech jsou jím úplně přecpaný, a do toho ještě všude máme fastfoody, kde se prodává doslova po kýblech. Potom se ale nesmíme divit, jak vypadá jeho produkce. Neříkám nejíst maso, jen navrhuju nepřežírat se jím. Třeba bychom ho pak nemuseli produkovat tolik a tak hrozivou cestou. Ale stejně, větší zlo je mléko aneb jak říká jeden z největších vegan speakerů Gary Yourofsky: "When it comes to cruelty, I think there is more cruelty in a glass of milk than a steak." Tak si dejme raději to pivo nebo víno!

• 26.2.2017  14:10
    Moonlight (2016)

Nutkání nahnat do promítacího sálu čechy - vlastence - onanující nad facebookovými příspěvky Pitomia Yotamury a pustit jim Moonlight is too damn high! Ne snad protože by film měl cokoliv společného s problematikou uprchlické krize, spíše protože všichni víme, co se stane když je "negr v létáku". Co by se asi stalo kdyby se museli dívat na to, jak jeden afroameričan druhému: "Adjusting the antenna; Fiddling the flesh flute; Flipping the bishop; Making the bread rise; Peeling the banana; Punching the clown; Tickling the pickle;...". Zůstal by svět stejným místem? Kdo ví. Každopádně jestli souhlasíte, sdílejte Vašim přátelům. Děkuji, že jste si přečetli můj komentář (který absolutně nesouvisí s tímto umě natočeným, leč poněkud pomalu plynoucím filmem) a přeji, ať se Vám ve všem daří!

• 21.8.2016  20:42
    3 idiyats (2009)

Studium na vysoké škole v kostce.

• 25.1.2015  13:34
    Zkáza Las Vegas (TV film) (2013)

Fakt, že tuhle neuvěřitelně stupidní slátaninu můžeme sledovat na stanici Prima Cool v neděli po poledni, je jasným důkazem zvráceného smyslu pro humor jejího programového ředitele.

• 6.4.2014  23:30
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Kavin Spacey zde hraje Kalouska po americku. Frank je totiž bezpáteřní čů*ák! Za každou cenu se dostat k moci a držet se! Že jo Mirku? Když vynechám humor, musím říct, že Frank Underwood je opravdu jedna z nejlepších postav, s jakou jsem během mého putování světem televizní zábavy, kdy přišel do styku. Celý seriál je potom bravurně zvládnutý náhled do politického systému Spojených států. Přesněji náhled mezi bandu mocichtivých pánu v pokročilém věku, kterým už nejspíš často správně nefunguje jejich "nářadí", a tak se snaží vyjebávat se svými voliči jiným, poněkud elegantnějším způsobem.

• 10.3.2014  00:36
    Postel (1998)

Originalitu film nezapře, o to hůř se ale hodnotí. Ovšem samotná scéna na fotbálku si minimálně ty tři hvězdy zaslouží. "Já řikám... Kdo svý starý nezmatlá aspoň dvakrát tejdně pořádně tlamu, tak u mě neni chlap!"

• 20.1.2014  23:20
    Ona (2013)

"A máme tu Windows 25, operační systém, který Vám rozumí! A s kterým můžete mít sex." Pokud bude takto vypadat naše budoucnost, nechci být její součástí. Spike Jonze nám zde servíruje povedenou futuristickou jednohubku, která urazí snad jen ty, kteří si pod pojmem sci-fi nedokáží představit nic jiného, než vybuchující vesmírné lodě. A taky trochu ty, které dokáže nasrat ta hromada zbytečných řádku ve scénáři. Já jsem ve výsledku celkem spokojen. P.S. Kdyby byla moje bývalka Rooney Mara, můj operační systém Scarlett Johansson, moje kamarádka Amy Adams a byl bych na rande s Olivií Wilde, asi bych se na všechno vykašlal a začal prodávat cukrovou vatu létajícím tygrům.

• 8.1.2014  14:57

Oh my gosh, moje oblíbenkyně Taissa Farmiga a oblíbenkyně všech Emma Watson v roli hloupoučkých, povrchních slečinek žijících s mámou, která je učí nástrahám života na základě filozofie The Secret. To jsem si těžko mohl nechat ujít, že ano? A kupodivu jsem spokojen, yo bitch. Ono je to teda hodně jednoduché, ale na druhou stranu dosti trefné. To "značkové náboženství" v propojení s naší "facebook generací" funguje jako ideální obrázek toho, jak se lidé snaží zaujmout lidi, které často ani nemají rádi. Mít ty nejlepší fotky na fýbýčku, nosit ty nejznačkovější brýle a žít život jako Paris Hilton, co víc si přát? Smutné. No, ale prostě co se týče filmu tak it's chill. P.S. Jako VIPky? Achjo.

• 5.1.2014  01:08
    Babovřesky (2013)

Dvě hodiny nefalšované české jednoduchosti. Ano, humor v Babovřescích je tak jednoduchý, až je pro mě složitý. Přesněji řečeno, nevidím ho tam. Zastávám názor, že českých režisérů by mělo být o Trošku míň a za tím si stojím. Na druhou stranu, když mu na to lidi do toho kina chodí... Achjo. Náš národ buď degeneruje anebo mi něco uniká.

• 1.1.2014  18:50

Jestliže si musíte slepovat končetiny izolepou, zvažte návštěvu vašeho praktického lékaře. Naturalistická šílenost, na kterou se podruhé asi nepodívám. To ovšem neznamená, že by mě snímek zklamal, naopak. V rámci žánru je to skutečná delikatesa.

• 2.8.2013  11:12

Nejdříve jsem si říkal, jaký je to zbytečný film naprosto o ničem. U závěrečných titulků jsem si ale uvědomil, že se jedná o celkem jednoduchý, přesto ale dojemný příběh ze života. Není to ta klasická kýčovitá romantická komedie, protože je to zde postaveno hlavně na dialozích. Když nad tím přemýšlím, tak to asi není ani komedie. Jediné co je tam vtipné jsou Američané vařící pivo (ekvivalent jsou medvědi hrající hokej).

• 24.6.2013  03:37

Budu se asi opakovat, ale stejně to zde musím zmínit. Japonci jsou divní! Jejich vnímání reality by se dalo zařadit někam na úroveň pubertálního kocoura s extrémně vysokým ÝKVÉ. Alespoň takhle na mě tedy působí jejich filmová tvorba, což samozřejmě není na škodu, jelikož je tu jistá záruka čisté, ničím neředěné originality. Bohužel u tohoto snímku dostáváme jen nepochopitelně velkou dávku velmi mizerně natočené, vykostičkované, malinko drsnější pornografie s netradičně špatnými hereckými výkony. Protože je to natočeno podle skutečné události, nedám ani jednu hvězdičku. Znásilnit i v rámci kinematografie si ty oběti totiž vážně nezasloužily. Mimochodem. Naprosto nechápu jak zrovna tento počin může někdo nazývat "největším extrémem" jaký v životě viděl. Tom & Jerry je větší extrém, nehledě na to, že jednotlivé díly i dávají smysl.

• 11.6.2013  00:39
    Donnie Darko (2001)

Dear Richard Kelly, I have reached the end of your movie and... there are so many things that I need to ask you... Filmy jsou různé. Pobaví, postraší, překvapí... Každý si najde to svoje. Já osobně stavím nadevše filmy složitější, s komplikovanou myšlenkou, ty které Vás donutí pořádně rozpálit šedou kůru mozkovou. A jelikož se Donnie Darko téměř celý odehrává v paralelním vesmíru, dostáváme zde mnoho prostoru pro přemýšlení, takže ho bezesporu můžu zařadit právě do této kategorie. Navíc oceňuji i ten fakt, že ani urputné týrání mozkových závitů Vám nemusí k pochopení stačit. Aby jste si příběh dokázali v hlavě správně poskládat, potřebujete Donnieho 28 dní 6 hodin 42 minut a 12 sekund vidět vícekrát nebo si nějaké informace o filmu vyhledat externě, a to já rád. Ovšem pozor. Scénárista/režisér se u podobných snímků pohybuje na velice tenkém ledě. Ono není zase tak složité natočit nepochopitelnou slátaninu, na placku nalepit nálepku "mysteriózní" a během premiéry se tvářit jako doktor filozofie. Tady se naštěstí něčeho takového obávat nemusíme. Nevím jak to v tak mladém věku Kelly dokázal, jen se modlím, aby se mu to v budoucnu podařilo podruhé.

• 7.6.2013  00:46
    Skrýš (2010)

Shelter mě ze začátku moc příjemně překvapil (já ho teda dostal doporučením od hororového fajnšmekra, takže jsem čekal něco nadprůměrného). Ale... Výborná první polovina, skrze níž nám režisér servíruje velice povedený psychologický thriller je v mých očích totálně zdevastována, pošlapána a znásilněna polovinou druhou aneb přesným opakem chytrého strašidelného hororu. A to říkám i přesto, že se mi tyhle "ďábloviny" většinou líbí. Na ty čtyři hvězdy to možná i je, jenomže já když nemám u závěrečných titulků nutkání zkontrolovat bubáka pod postelí... No prostě tři.

• 6.6.2013  01:45
    Srbský film (2010)

Srdjan Spasojevic může být spokojený, protože se mu bezesporu podaří šokovat každého, kdo se odváží u jeho zhovadilosti zmáčknout tlačítko play. Srpski film jednoznačně vyčnívá ve svém subžánru, a to nejen hromadou šokujících záběru, ale také svým pozvolným náběhem, kdy jsme první polovinu něžně připravováni na horskou dráhu, která nás ke konci dovede hluboko za hranice únosnosti, do míst, kam se zatím žádný režisér (který by plánoval objíždět se svým snímkem filmové festivaly) nevydal. Mimochodem všem těm, kteří mají v hlavě ono "to by se nikdy nemohlo stát" doporučuji zjistit si něco o tzv. deep webu. V této části internetu se totiž dají najít podobné obludnosti, jenomže jaksi postrádající dobrovolníky (ne, opravdu takové hovadiny nevyhledávám, jen poukazuji na to, jak je svět zvrácený). Jo a zajímalo by mě co si o tomto počinu myslí samotní srbové. On už jen ten fakt, že se někdo nestyděl pojmenovat ho "Srbský" film, může zavádět k velice zajímavě zkreslenému pohledu na celý národ, ale to je samozřejmě vedlejší.

• 4.6.2013  18:27
    Stoker (2013)

Většina režisérů příběh pouze odvypráví, což by v tomto případě nestálo za nic. Jenomže Park, ten jakoby příběh dokázal prostřednictvím filmu namalovat. To bohužel nic nemění na tom, že skrze mě Stoker projel jako nůž nezanechávající bodnou ránu. Za to ale nejspíš může ten plochý scénář, protože hudba, kamera a klapka jsou na jedničku! Druhé zhlédnutí je nevyhnutelné.

• 3.6.2013  22:00

POZOR NA SPOILERY, KOUŠOU! Dělat Top Gear je nejlepší práce na světě! Předělání interiérů aut, transport přes řeku, američtí turisté, blátivá Afrika, vzájemné krádeže částí karosérie, fronta na záchod na Hammondově kapotě, neschopnost kameramanů při natáčení fauny, to vše bylo geniální, ovšem jednoznačně nejgeniálnější byla Jeremyho ruční brzda.

• 1.6.2013  01:53
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Mňamka! Postava doktora Lectera se ve světě filmu pohybuje již téměř třicet let, takže tuhle novotu považuji za celkem odvážný kousek. Nemluvě o tom, že Mads Mikkelsen se zde pokouší o nemožné, vyrovnat se Anthonymu Hopkinsovi (překonat ho nelze). Nemůžu tvrdit, že by se seveřan nesnažil, akorát prostě postrádá takovou tu šíleně chladnou eleganci, kterou tak dokonale vystihl právě Hopkins. Na druhou stranu je to celkem příjemná změna, proč ne. Seriál určitě řadím před všechny současné detektivní slátaniny, kterým ve většině případu nemůžu přijít na chuť. Občas mi sice připadá, že v tom scénáristé trošku plavou, narazíme i na pár nelogičností a v jednotlivých dílech se určitě dají najít hluchá místa. Ale to jsou zatím jen malinké nedostatky, posazené do ústraní Hannibalovou kulinářskou poezií, během níž se těm skutečným magorům bezesporu sbíhají sliny. Celkem mě zajímá, jestli by doktor se svými pokrmy uspěl v Prostřenu ("A na závěr tady mám čerstvá husí jatýrka s cibulkou." "To vypadá výborně pane Lecter, ale kde je paní Jitka?").

• 25.5.2013  15:45

Fyzikální zákony neexistují, zákony pravděpodobnosti jsou obrácený vzhůru nohama, Vin Diesel se tváří jakoby neuměl do pěti napočítat. Všechno je to navíc plné stupidních ehm... dialogů? K tomuhle dosti klasickému "fast and furios mixu" navíc přidáme jakousi melodramatičnost, když se banda zlodějů začne nazývat rodinou stojící při sobě v dobrém i zlém. Tato rodina je zde postavena do kontrastu (tak stupidně očividného jako je rozdíl mezi tmou a světlem) s bandou nesmlouvavých, ruských (<- jak jinak) zlodějů, kteří by svoji vlastní matku přejeli, couvli, přejeli, couvli, přejeli, couvli, kdyby to bylo zapotřebí k zisku balíku peněz. Policistu Hobbse, chovajícího se jako umíněné pětileté děcko, tady radši ani rozebírat nebudu. Plusové body dávám za ten nostalgický konec na adrese 1327 a linku kolem Letty. Navíc se řídím heslem: Čím je to stupidnější, tím je to zábavnější! Takže mě těch 129 Kč za lupen ve výsledku zase tak moc nebolelo. (Dokud si to nepřepočítám na pivo... Sakra!)

• 8.4.2013  22:26
    Hon (2012)

Někdy mi připadá, že seveřané se filmy rozhodnou natočit buď pořádně a nebo raději vůbec aneb nedokážu si vzpomenout na špatný film ze severní Evropy. Takto syrové drama vzbuzující v divákovi kvanta negativních emocí by dle mého názoru nedokázal nikdo zfilmovat lépe, než právě chladní lidé z dánských ostrovů. Někdy jde z filmu sice přímo cítit jakási vykonstruovanost (modlím se aby to bylo vykonstruované, lidé nejsou tak blbí, že ne?), ale i přesto se dle mého skromného názoru jedná o velmi nadprůměrný počin, který Vás pravděpodobně alespoň na malou chvíli přinutí: za a) nenávidět malé děti, a za b) děkovat bohu (nebo spíše evoluci) za jeho prozřetelnost nenadělit psům a kočkám dar řeči (dokážete si představit ta kvanta trestních oznámení?).

• 25.3.2013  20:04

"Náboženský mýtus je nejsilnější nástroj v dějinách a slouží jako psychologická půda, na které mohou kvést další mýty." Zastávám názor, že pokud chcete v něco věřit, nepotřebujete k tomu žádnou knihu, instituci, papeže, kněze ani věže. Nejspíš právě proto, mě zaujala hlavně úvodní část, ukazující nám křesťanství (ano, ta vypočítavá, vražedná organizace, jež na několik set let, zcela zastavila vědecký, technický i společenský pokrok v celé Evropě) jako jeden velký remake pohanské (egyptské) mytologie spojené s uctíváním (boha) Slunce. Remake, který se však může chlubit dramaticky většími tržbami a pro stádo mnohem přijatelnějším hereckým obsazením. Zeitgeist Vám poskytne mnoho argumentů pro diskuzi se zaslepeným věřícím, i když taková diskuze stejně nikam nevede, protože vy vlastně pouze "testujete jeho víru" nebo se rouháte. Co se týče těch dalších části, jakkoliv jsou spekulativní až stupidní, donutí Vás minimálně k zamyšlení. Zpracování dokumentu Vás bohužel k zamyšlení donutí také...

• 24.3.2013  23:13
    Mama (2013)

Andres Muschietti si otevřel hororovou kuchařku, nalistoval stránku 'strašidla po japonsku' a začal vařit jednoduchou, na první pohled vcelku vydatnou Mámu. Bohužel jediné co mě v jeho receptu ve výsledku překvapilo, byla Jessica Kaštan jakožto černovlasá rockerka. Nemluvě o tom, že mi celkový dojem úplně pokazilo zbytečně přeslazené závěrečné sousto, po kterém jsem měl chuť celý pokrm vyzvrátit a předhodit sousedovic psovi. Alespoň tu přílohu ale kuchař trefil docela dobře, nic se totiž nevyrovná strašidlu s troškou malých dětí.

• 17.3.2013  13:01

U hororu se mi stává celkem často, že si přeju, aby všechny kladné postavy umřeli co nejbolestivější smrtí, protože většinou vyzařují auru, která dokáže člověka neskutečným způsobem nasrat. Co se týče Come Out and Play, tady jsem přál smrt i režisérovi rýmejkujícímu film nepotřebující rýmejk. Jediné co mě při sledování takto výjimečně nestrašidelného hororu znepokojilo, byla radost jakou jsem cítil, když hlavní hrdi... postava na konci porcovala ty hispánské spratky. Žánrově podobným hororům The Children, Ils nebo Eden Lake nesahá tento Mexický omyl ani po kotníky!

• 13.3.2013  21:30

Komik Ricky Gervais, od něhož jsem mimochodem očekával něco úplně (ale totálně) jiného, natočil komediální drama, ve kterém je humor až druhořadým prvkem. O to více mě překvapilo s jakou bravurou dokázal Ricky tu naivně klišovatou hromadu hnoje, kterou námět bezesporu je, proměnit v tak příjemný film. Nejdříve mi tedy vadilo, že snímek obsahuje pouze stopové prvky suchého britského (Gervais) humoru, po chvíli jsem si ale postavy společně s obrazem Anglie sedmdesátých let oblíbil takovou měrou, že jsem na jakákoliv očekávání úplně zapomněl. Abych to shrnul, šel jsem si pro malinko hloupější komedii, dostal jsem malinko naivní drama, proč ne. Třešničkou na dortu byl výborný Ralph Fiennes, ten prostě nikdy nezklame. "Why does Noddy have a bell on his hat? 'Cause he's a cunt!"

• 8.3.2013  15:44
    Dive (TV film) (2010)

Podobné typy filmů o puberťácích, kteří dělají neuvážená rozhodnutí, přičemž si následně musí uvědomit, že třetí Newtonův pohybový zákon je aplikovatelný nejen ve světě fyziky, určitě nevyhledávám a k Dive jsem se dostal spíše náhodou. O to více mě překvapila preciznost s jakou je tento snímek natočen, nemluvě o skvělém výkonu Jacka O'Connella (naopak mě zklamala představitelka Lindsey, která místy připomínala slečnu z jisté upíří ságy). Film nejenže poukazuje na problematiku předčasného těhotenství spojenou s nutností dělat těžká životní rozhodnutími v mladém věku, ale také se nám snaží ukázat, že pravě takto mladí lidé mohou prožívat opravdovou lásku se všemi jejími strastmi a úskalími. Propojení se skoky do vody navíc dodává filmu jakýsi další rozměr, když se hlavní hrdinka musí vzdát svého snu, což samozřejmě není jednoduché a jak ukazuje film, ani nezbytné. Co dodat, Britové mě opět příjemně překvapili. The perfect dive, is like getting life perfect; really hard, almost impossible.

• 2.3.2013  22:55
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Vždycky jednou za týden či dva, když se ve mě probudí sebedestruktivní choutky a pustím si Televizní noviny na Nově, si se slzou v oku vzpomenu na Willa McAwoye, MacKenzie McHale a celý ten jejich zpravodajský tým, snažící se divákům přinést co nejhodnotnější informace. Novinářský idealismus, snaha bojovat proti komerčnímu, bulvárnímu, povrchnímu, stupidnímu, zbytečnému (vyberte si) zpravodajství, které naprosto zásadním způsobem sráží intelektuální úroveň diváků po celém světě, to je Newsroom. Lidé vedoucí boj s těmito větrnými mlýny jsou obecně považováni za cyniky, Sorkin se nám je ale snaží ukázat v poněkud optimističtějším světle. Zpravodajský model prezentovaný v seriálu je sice malinko utopický (bohužel), to ovšem nic nemění na tom, že mi postavy (a jejich boj) během pár dílu přirostly k srdci. Nerad bych také opomenul naprosto brilantně natočené dialogy (spíše slovní přestřelky), dodávající seriálu jakési nezaměnitelné kouzlo. První série - 90%, snad si to udrží kvalitu.

• 1.3.2013  15:53

Dal jsem tomuto filmu už druhou šanci a pořád nic. Almodovar je mým oblíbencem, přesto nemůžu říct, že by mě jeho (údajně) nejlepší počin dokázal nějak výrazněji nadchnout. Snímek se dotýká mnoha ožehavých a co si budeme povídat, ne zrovna populárních témat. Vše je podáváno prostřednictvím jakési inteligentní telenovely (to je asi oxymóron, že?) skrze Almodovarovu nejsilnější stránku - ženské postavy. Emoce dílu také nejsou cizí. Jenomže... I když Pedrovi filmy nikdy nepostrádají podivné postavy, doprovázené ještě podivnějším dějem, tady mi to připadalo, jako by toho podivného (často spíš nelogického) bylo zbytečně moc. No, uvidíme jak Todo sobre mi madre vstřebám po třetím zhlédnutí (někdy v daleké budoucnosti). Třeba "uzraju" a uvidím tu genialitu, mým okem zatím nespatřenou. Prozatím dám ale přednost jiným režisérovým filmům.

• 22.2.2013  13:26
    Láska (2012)

Filmy se snažím hodnotit hlavně podle toho jak mě baví a Láska zrovna v tomto aspektu totálně selhala. Aby nedošlo k nedorozumění, Hanekeho minimalisticky pojaté filmy obecně nepovažuji za nudné, dokonce mám rád spoustu jiných artových snímků. Já vlastně nemám nic ani proti té statické kameře, pokud si ale užíváte minutové záběry toho, jak starý manžel zvedá svou choť ze záchodu, doporučuji navštívit (popřípadě zažádat o brigádu - pár hodin týdně by mělo stačit) nějaký hospic, tam je realita ještě mnohem syrovější, krutější a realističtější. Mně zkrátka film o něčem tak samozřejmém, jako je fakt, že se staří lidé o sebe navzájem starají, a že stáří může být velmi nepříjemné a bolestivé (to je to velké poselství?!), do kolen nedostane. Alibistické 3 hvězdy (dala většina těch předních uživatelů, které film zklamal, oni si ale musí zachovat tvář odborníků na umění) dávat nebudu, a to i přestože Hanekeho považuji za mistra svého oboru.

• 19.2.2013  19:49
    Papíry (2012)

Way better love story than Twilight. A je to bez keců! Pro animace od Mickeyho Mouse jsem měl vždycky slabost. Paperman je určitě šampión mezi animovanými kraťasy, co se loňského roku týče.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8