Dive (2010) (TV film)

Podobné typy filmů o puberťácích, kteří dělají neuvážená rozhodnutí, přičemž si následně musí uvědomit, že třetí Newtonův pohybový zákon je aplikovatelný nejen ve světě fyziky, určitě nevyhledávám a k Dive jsem se dostal spíše náhodou. O to více mě překvapila preciznost s jakou je tento snímek natočen, nemluvě o skvělém výkonu Jacka O'Connella (naopak mě zklamala představitelka Lindsey, která místy připomínala slečnu z jisté upíří ságy). Film nejenže poukazuje na problematiku předčasného těhotenství spojenou s nutností dělat těžká životní rozhodnutími v mladém věku, ale také se nám snaží ukázat, že pravě takto mladí lidé mohou prožívat opravdovou lásku se všemi jejími strastmi a úskalími. Propojení se skoky do vody navíc dodává filmu jakýsi další rozměr, když se hlavní hrdinka musí vzdát svého snu, což samozřejmě není jednoduché a jak ukazuje film, ani nezbytné. Co dodat, Britové mě opět příjemně překvapili. The perfect dive, is like getting life perfect; really hard, almost impossible.

Farm to Fridge (2010)

Za dob našich babiček bylo kuře na oběd vzácností a celkově se maso jedlo třeba jen párkrát za týden. Dnes jíme maso i několikrát denně, regály v obchodech jsou jím úplně přecpaný, a do toho ještě všude máme fastfoody, kde se prodává doslova po kýblech. Potom se ale nesmíme divit, jak vypadá jeho produkce. Neříkám nejíst maso, jen navrhuju nepřežírat se jím. Třeba bychom ho pak nemuseli produkovat tolik a tak hrozivou cestou. Ale stejně, větší zlo je mléko aneb jak říká jeden z největších vegan speakerů Gary Yourofsky: "When it comes to cruelty, I think there is more cruelty in a glass of milk than a steak." Tak si dejme raději to pivo nebo víno!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ve zkratce to samé jako Twajlajt - natočeno pro fanouška, nikoli však pro diváka. Kdyby Relikvie smrti začínala dvouminutovým komentářem o tom, že Harry musí najít a zničit viteály (což mi mimochodem přijde jako dost stupidní ukončení celkem dobře rozjeté knižní i filmové série) tak by tento první díl nebyl vůbec potřeba. Z toho filmu jde prostě cítit, že byl natočen jen kvůli tomu, aby ukojil bandu teenagerů a naplnil kapsy filmových producentů. O tom jak strašně nudná natahující se nudle hnisu to je, se přesvědčíte tehdy, až ukončení této "velkolepé ságy" srovnáte s ukončením velkolepé ságy.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

"I certainly understand why you'd want to, but you can't just go around poisoning people." Rok 1920, všechno je tak krásně elegantní a jednoduché. Mám strašně blízko k této době i žánru a stylu jakým je seriál vyprávěn. Opravdu skvěle napsané a zahrané postavy, úžasná atmosféra, děj a výborná výprava dělají z Boardwalku to nejlepší co se za posledních pár let na poli seriálů objevilo.

Iron Man 2 (2010)

Iron Man tentokrát nachází nepřítele v postavě Mickeyho Rourkeho, který vypadá jako typický ruský geniální fyzik a vynálezce (TYPICKÝ). Samozřejmě, že také dokáže postavit nejsložitější technologický vynález všech dob se šroubovákem v ruce, sám a v jeskyni (navíc s vodkou v krvi), což znamená, že je pro Downeyho zdatným oponentem. Bavilo mě to asi stejně jako jednička, ale tady byla ještě navíc krásná Scarlett Johansson, na kterou se moc pěkně dívá.

Jak vycvičit draka (2010)

V naší době vám k okouzlení slečny stačí velký bourák a pořádné číslo na bankovním účtu. Takoví Vikingové museli zabít draka, nebo lépe, osedlat si ho (ten největší borec si ochočil draka se zabudovanou plazmovou puškou). Teď vážně. How to Train Your Dragon mě moc příjemně překvapil. Drsňáci vychovaní na akčních řežbách 80tých let tomu dají maximálně 3 hvězdy, já jsem měkkota a klidně tomu dám všech pět!

Machete (2010)

Hodně lidem přijdou scény jako je slaňování na střevech stupidní, já jim na to řeknu, že jsem se v kině nikdy v životě víc nesmál. Brečel jsem, kopal jsem kolem sebe a chrochtal během celého filmu. Rodriguez svoji lásku k brakovým filmům dává najevo trošičku odlišně než Tarantino, ale to neznamená, že by nevěděl jak na to. Neříkám, že je ten film vynikající nebo že má hluboký scénář plný barvitě vykreslených postav, ale prostě na něho do smrti nezapomenu a to se počítá. Jo a lidi, proč se díváte na brak a pak tady tak znechuceně píšete o tom jaký je to brak? Na druhou stranu, kdybych film viděl doma, asi by mě to tak nechytlo a většinu času bych při jeho sledování přemýšlel nad tím, jak trefně a sofistikovaně budu ve svém komentáři kopat do režiséra a hereckých kvalit Dannyho Treja (On neumí hrát? Vážně? Neříkejte.), a jak sem napíšu, že jsem to ani nedokoukal. Ale to já ne, to si nechám na Rodriguezovy Spy Shits 5D.

Opravdová kuráž (2010)

Pro ty fanoušky westernu kteří se rádi dívají na nudu typu Tenkrát na západě (tím jsou myšleny všechny podobně obsahově prázdné westerny, kterým zde dá většina uživatelů plné hodnocení, protože kdyby nedali tak by vypadali, že tomu všemu tady vůbec nerozumí a to přeci nejde!) to asi není, ale normální lidi by to pobavit mohlo. Film sice ke konci trošku ztrácí dech, ale i přesto je celkový výsledek velmi příjemný.

Paranormal Activity 2 (2010) odpad!

První paranormální stupidity jakožto film natočený pro typického filmového konzumenta (idiota) vydělal neuvěřitelné peníze, takže můžeme očekávat minimálně pět dalších paskvilů s totožným názvem. Hnedka ten druhý v pořadí nás absolutně ničím nepřekvapí. V podstatě je to jen čekání na to kdy se poprvé sami od sebe otevřou/zavřou hrnce nebo kdy v kuchyni spadnou dveře (a nebo naopak). Budování napětí je opět naprosto směšné, nemluvě o tom, že se celý film vleče jako tasemnice ze závodní jídelny. Kdybych já dostal za úkol natočit pokračování takového kasovního trháku pro dementy, natočil bych brutální exploataci, aby se pozvraceli všichni ti č*ráci (zejména ti, kteří si po prvním díle mysleli, že se jedná o autentické záběry kamer) co na to půjdou do kina.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Ještěže se to nikdy nebude vysílat někde v zahraničí, protože jestli z nás měli v Evropě srandu, když jsme si vozily konzervy do Chorvatska, tak po tomto nahlédnutí do českých domácností by jsme do zmiňované země asi ani nebyli vpuštěni (neříkám, že jsme největší burani z celé Evropy, bohužel Prostřeno to říká a to dost nahlas). Na druhou stranu je to někdy vážně docela sranda, pak se ale ozve Vydra s Bouškovou a potěš pánbůh. Mimochodem sloh, který tady ze sebe vypotil verbal, klobouk dolů, protože to opravdu krásně shrnuje celý pořad. A vůbec kašlu na ten komentář, jdu radši na baketu a vy jděte třeba...