Gentlemani (2019)

Miluju postavu, kterou hraje Colin Farrell a manželku Matthewa McConaugheyho, ať už je to kdokoliv. A samozřejmě Guye Ritchieho <3

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

No tak, nehledejte tam prvky původní série, tohle jsou filmy pro Disney mileniály a já jsem hrdý uživatel telefonu s Rey na jeho ploše.

Den před krizí (2011)

Kapitalismus v kostce. Spíše než o kinematografickém zážitku je to o obsahu, a ten jde vidět pěkně.

Big Lebowski (1998)

Čím je člověk starší, tím je ten film lepší!

Tinker, Tailor, Soldier, Spy (1979) (seriál)

Určitě není pro ty, kteří očekávají jednoduše předloženou a snadno prokouknutelnou zápletku - série je skvěle zpracovaným a postupně gradujícím dějem se skvělou atmosférou a velmi dobrými hereckými výkony

Coco (2017)

Má to všechno. Krásnou hudbu, nádherné animace, normálního hlavního hrdinu, který není debil a já ho miluju, je to vtipný, dojemný a poučný a já prosím víc takových pohádek! <3

Železná srdce (2014)

Čekala jsem trapně přehnaný film o amerických hrdinech, kteří přijdou spasit Evropu a samozřejmě všichni přežijí (možná s výjimkou jedné hlavní postavy, kterou jste stejně neměli rádi). Ale film mě dost překvapil. Líbila se mi ukázka, že vojáci nebyli jenom hrdinové v tanku, ale že to byla prasata, která dokázala dělat spousty odporností. Herecké obsazení výborné, absence děje vůbec nevadila, snad jenom stačilo sledovat osudy jednotlivých postav

Válečný kůň (2011)

Spielberg mě přesvědčil začít vážně uvažovat o tom, jestli vlastně 1. světová válka nebyla kvůli tomu koni

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Rozprsknutí Voldemorta na konci se mi vlastně svým zvráceným způsobem docela líbilo, ale chtěla jsem u toho raději nějakou něžnou hudbu. Celé své mládí a naděje jsem vložila do epického konce, který se nikdy neobjevil

Velký Gatsby (2013)

Slovy mého přítele: Just an average Gatsby, a já nemohu nic víc, než souhlasit. Hudba, kostýmy, natož make-up neviděly módu 30.let ani z vojenské helikoptéry střílející na bandu partyzánů. A to mě, musím uznat, dost zklamalo.