• Pohádka

Šlechtické rody Čech a Moravy (1997) (seriál)

co se člověk při hodinách dějepisu nedozvěděl ve škole,může se dozvědět v těchhle třinácti krásných dílech

Štíty království českého (2008) (seriál)

kdo umí o historii hradů povídat tak poutavě a s humorem jako Tomáš Durdík,je můj člověk....a měla jsem to štěstí zažít ho na jednom archeocampu,trochu expresivně řečeno - pan profesor byl bedna,tolik vědomostí se v hlavě snad ani nedá udržet :-).....a pásmo (neb se mi příčí říkat seriál) Štíty království českého jsou moc hezký odkaz,který tu zanechal pro poučení i potěšení široké vrstvy diváků

Americké dopisy (2015) (TV film)

neuškodilo by víc Dvořákovy hudby,jinak nemám,co bych filmu a jeho tvůrcům vytkla :-)

Bratři, synové Karla IV. (2015) (TV film)

tak tohle se mi hrozně líbilo,moc pěkně udělané.....a líbilo i proto,že ve škole mě dějepis nechával chladnou,ale teď příběhy z naší historie,které jsou zpracovány záživně a zajímavě (a to knihy,dokumenty i filmy) hltám s o to větším požitkem a chutí

Příběhy slavných - Vichřice mezi životem a smrtí (2005) (epizoda)

paní Růžičková nikdy nebyla mojí oblíbenou herečkou,(natož,aby se stala členem mé rodiny nebo symbolem češství,jak prý napsal režisér Troška),ale v dokumentu jsem se dozvěděla,že život neměla ani jednotvárný a rozhodně ani jednoduchý

Na Větrné hůrce (1970)

knihu jsem nečetla,ale ponurá atmosféra na mne dýchla z filmu každou chvíli...a vřesoviště bylo nádherné,úžasné

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

......mám tři pokusy......když se nepovéééde,budeš za úsvitu popraven...........žíííííj

Na veliké řece (1977)

trilogie mi přišla odjakživa úsměvná,hlavně asi kvůli kostýmům a maskám,ale stejně se dívám,pokud můžu....a ráda bych věděla,co si dali obyvatelé Osady rybářů před děkovným tancem :-)

My děti ze stanice Zoo (1981)

nejdřív jsem viděla v jakémsi německém časopise článek o filmu (kdysi dááávno),pak jsem četla knihu (dávno) a dnes viděla film....předvánoční náladu u mne tedy zrovna nevyvolal..... byla to síla,i když knížka na mne zapůsobila ještě o trochu víc