• Pohádka

Sbohem, baby (2007)

chtěla jsem ten film vidět až tak,že jsem si nařídila budík a jsem ráda,protože to je skoro za plný počet bodů - pár scén mi přišlo zbytečně natažených,90 minut by bylo akorát...to se ovšem nevztahuje na ty,kdy jsem i já v sobě zkoušela vyřešit dané dilema..jinak výběr týpků výborný - baba fetka bez konkurence

Svědkyně (1991) (TV film)

výborný pan Somr i Preiss

Van Helsing (2004)

po propečeném víkendu mne vypekl ještě i film....neustálé poletování,cenění zubů,padání,řvaní,propichování apod.,doprovázené ponejvíce zvuky připomínajícími naši pračku,když onehdy co chvíli stávkovala,to nebylo to,co jsem si přála....ale jeden bod dám,automatická kuše s bubnovým zásobníkem mě pobavila :-)

Znamení Raka (1966)

spousta herců v tak mladém věku,že už je tak pomalu ani nepamatuju,ale v dílku tak prapodivném,že snad se budu muset podívat ještě někdy,abych mu nekřivdila,že se mi to líbilo sotva na tři body....

Vlk (1994)

začalo to zajímavě,ale pak se najednou něco zvrtlo,děj slábnul a štěstí,že to nebylo delší,to by možná kleslo moje hodnocení až na dva body

Druhá šance (2009) (pořad) odpad!

na Telce šel třetí díl...nechápu...ti lidé musí být opravdu hodně,ale hodně zoufalí,vlezou-li do takového pořadu,kde za "cenu pomoci" před lidmi u obrazovek obnažují svoje nitro a nejtajnější bolesti...a pořad se ještě ke všemu tváří,že pomáhá - už jsem to někde psala,pomáhat ano,ale ohleduplně a potichu

Magický hlas rebelky (2014)

nádherný dokument o obyčejné,přesto neobyčejné ženě,křehké,přesto úžasně silné,s nezaměnitelným hlasem a krásou,která s přibývajícími roky nemizí,pokud člověk umí vnímat krásu vnitřní....a jsem moc ráda,že mozaiku jejího příběhu poskládala a natočila Olga Sommerová,nevím,kdo jiný by to udělal tak dobře

Bez motivu (1971)

nádherná detektivka,z níž přímo čišelo francouzské prostředí a nátura...takové výborné,filmové,dobře uleželé archivní víno

Temné stíny (2012)

slabá trojka,líbil se mi dům,namaskování a hudba.....příběh mi nepřišel ani moc vtipný,ani moc strašidelný,spíš takový bez šťávy a bez života,a to jsem se docela těšila - fotky z filmu slibovaly pokoukání

Příběhy neobyčejné energie: Zázraky Emílie S. (2014) (TV film)

nehodnotím zpracování,jen obsah,který mě zaujal - paní Emilie S. byla původně výpravčí vlaků,vypadá jako úplně obyčejná žena,ale je to úžasně odvážná paní,hodná obdivu a díků za to,co udělala a dělá pro mláďata,vypuštěná do světa,(neznalá praktického života),protože časem se stala nejen náhradní maminkou spoustě dětí,ale byla a je takříkajíc výpravčí do života mnoha dalším dětem z DD