• Pohádka

Dům u jezera (2006)

po dnešním sledování zvyšuju bodování na maximum - jeden z romantických filmů,kde mi nevadí happyend,spíš naopak....nevím,kde se autoři inspirovali,ale je mi to jedno,pídit se nebudu...nechala jsem se příběhem unášet a pohupovat jako na vlnkách jezerní hladiny a bylo to moc,moc příjemné

Florenc 13,30 (1957)

jindy vždycky za tři,dneska za čtyři - podle rozpoložení,vždyť to říkám.... bavilo mne sledovat lidské mozkové pochody,a taky to,jak dispečerka neustále hlásila odjezd autobusu do Karlových Var :-D, a ten autobus - krása!hned bych takovým někam jela

Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

ke klasice jako příjemné překvapení moje oblíbená Zoë Wanamaker...přiznám se,že jsem nevěděla,komu víc fandit :-)...jediný stín,Poirotův prsten na malíčku ...

Ryba na suchu (1942)

jeden z mála filmů s Vlastou Burianem,kde se příliš nepitvořil,ale zato jako převozník Ryba pronesl téměř věštecká slova o povodních,pokud se řeka zreguluje.....a krom toho krásná příroda,Lužnice,malebná Bechyně a Bechyňský most

Mami! (2014)

takhle žít? k nežití! - přesně tohle jsem si říkala několik prvních desítek minut,potom jsem se potácela mezi lítostí,nesympatičností,téměř odporem,porozuměním atd. až do konce...přestože těžko říct,kdo byl větší "pako",je určitě těžké žít takový život a jistě to zanechá stopu na všech....ale byly tam i moc pěkné sekvence a dobrá hudba - skvělá Lana Del Rey mě donutila sedět a civět na titulky až do konce :-)

Róza, strážné strašidlo (1994) (TV film)

vysílání Rózy,strážného strašidla v těsném sousedství Strašidla cantervillského mi přišlo jako trochu nešťastná věc...ale hodnotím jako dospělák,dětem se to třeba líbilo,co já vím.....

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

výborné zpracování knížky,jako jeden z mála filmů se téměř shodoval s mojí představou Strašidla Cantervillského,přečteného v dětství - až na jediný rušivý element,kvůli kterému jsem nemohla dát pět bodů,jinak moc povedené!

Hauři (1987)

kóduješ? - no, moc ne - tam kódujou všichni......to oblečení,ty účesy,ty vztahy,je to vůbec možné,že člověk tak rychle zapomene na rysy té doby?...ale písničky se mi vybavily,jen ten Pavel Dobeš mi nejde na rozum :-)