Sticks

okres Bratislava

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 27.1.2020  00:06
    What We Do in the Shadows (TV seriál) (2019)

Premárnený potenciál. Seriál sa chce až moc priblížiť k filmu a na to šeredne dopláca. Nie je tu nič nové, upíry sú "blbejší" a stretnutie s vlkodlakmi je ako cez kopirák. Je to škoda, posobí to dosť bez nápadu a "na istotu". V povodnom snímku bol aspoň cítiť akýsi strach a stále niečo nové z "underworldového sveta". U seriálu ten pocit absentuje. Zasmial som sa, keď predstavovali Colina Robinsona a čakal som viac z postavy Matta Berryho, ale táto rola mu nesadla.

• 20.1.2020  15:55
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Když jsem se poprvé doslechl o DN (našel jsem ho na csfd), předpokládal jsem, že půjde o středoškolskou story kluka, který bude tajemný a občas po dlouhém váhání někoho napíše. Bude žít svůj středoškolský život a o tom bude celý seriaĺ. O jak šeredně jsem se pletl a odkládal si tenhle skvost. DN je primárně anime detektivní thriller o souboji myslí mezi detektivem a "psychopatem" a tuhle lajnu si drží od prvních dílů do závěrečného. Není to sladká středoškolská taškařice ale vyspělá krimi drama s filozofickým přesahem a obří dávkou napětí. Nemůžu říci, že bych se nudil u kteréhokoliv dílu, právě naopak. Někdy jsem měl problém následovat všechny plány hlavních protagonistů, takže jsem se snažil soustředit na detaily. Kriminální linka je tu na velmi vysoké úrovni a nemusel by se stydět ani Hercule Poirot. Postavy jsou zde napsány velmi kvalitně a prochází seriálem změnou. Výskyt magického artefaktu denníku smrti a s tím spojené objevování Lore Shinigami je také skvělé. Seriál má zasloužený KULT STATUS. 11/10

• 19.1.2020  22:25
    Dům v kraji hrůzy (2000)

Céčkové věřte nevěřte.

• 19.1.2020  21:33

Geniální, doufám, že filmy s maskami se budou točit nadále, žádné CGI. V 2019 by se podobný majstrštik nejspíš již nenatočil. Velmi mě překvapili áčkové herecké výkony. "Humus zahoď ten rektum.".

• 8.1.2020  16:38
    Naneživo (2017)

Kvalitou je to študentský film nie príliš dobrých hercov a amatérizmu. Veľmi tomu škodí pokus o točenie na jeden záber a príliš dlhé scény. To prináša "len jeden pohľad optiky" a vonia lacným parfémom. Nevydržal som to.

• 4.1.2020  13:13
    Koule (1998)

Jako komorní záležitost Sphere místy funguje. Nicméně postavy nejsou moc zajímavě napsané. Ke konci když člověk očekává nějakou bombu tak se jí nedočká a celý příběh je zahrán do autu. Scifi je to tak možná do třetiny filmu pak se to bohužel odsune stranou,

• 4.1.2020  13:09

Škoda toho závěru, ktorý je skor k smiechu. Prequel k Some, Matrixu?

• 28.12.2019  22:26

Kouknu ještě originální znění, hlas Littlefingera tomu jistě dodá šmrnc. Tak chci k tomu napsat dlouhý komentář. Takže za prvé... "PŘÍPAD UZAVŘEN".

• 28.12.2019  22:14

Nádherná pohádka s kouzly. Cítil jsem se opět jako 10letý v kině při sledování Tajemné komnaty. Příběh mě úplně pohltil a je to skvěle natočené.

• 8.12.2019  00:02
    Tomb Raider (2018)

Fakt ne, tady se s předlohou vytřeli zvratky po bujaré párty a zbytek stran se použil jako hajzlák. Fakt jsem doufal, že se něco víc dozvíme o postavách které na lodi měli cestovat společně s Larou a že jich bylo. Tak kde kromě toho začít? Absolutně nezvládnutá Lara, která je ve filmu vysloveně odporná. Upřímně na Laře ze hry jsem nejvíce obdivoval její vůli přežít, přičem bylo jasné, že má výcvik od otce. Tady je představena jako "boxerka" nebo něco na způsob MMA? Nesympatická holka, která jednou odmítá dědictví otce, pak zase přijíma - jéj on byl celou dobu dobrodruh a nic neřekl - pak odmítá: jediná památka po otci je amulet co mi dal a mám k němu citové pouto; raději jej zastavím ať mám peníze a nepřijmu dědictví. Tady je právě škoda, že se nevyužili postavy, které jsou ve hře. Mohli zde být dialogy, které by Laru ukázali jaká je. A že si místo tady zasloužili, protože ve hře nedostali tolik prostoru. Film je raději škrtá komplet a hodí tam Číňana, který v předloze není. Poté se Lara dostane na ostrov a je hned vržena do náruče zabijáků. Škoda, fakt jsem doufal, že zde bude určitá podobnost s hrou - lidé co se zbláznili, Lara co se brodí odpadnou místností na těla, twist v tom, že jeden z cestujících spolupracuje s bad guys, hodně obětování, že lidi kolem Lary umírají. Film jsem nedokoukal, tohle není Lara. Právě poprvé se měla setkávat s bojem až tady.

• 1.12.2019  23:41
    Regresión (2015)

Výborný thriller s excelentnými hereckými výkonmi. Škoda toho malého hodnotenia. Psychedellic krimi-thriller skvelo natočený.

• 21.11.2019  00:40
    Slunovrat (2019)

Ari Aster by si měl uvědomit co chce točit. Myslím, že se snažil udělat epopej nebo podobenství, avšak nemá kvality na takové dílo. Všichni od něj očekávali horor a ten se bohužel nekoná. Jakmile se přijde do "vesnice" je to horší a horší a působí to hodně staticky. Děj není dynamický mnoho scén je zbytečne natahováno. Chtěl bych vědět jestli vůbec Aster byl s dílem spokojen a měl pocit: ano, přesně tohle jsem chtěl natočit. Mnohem lepším dílem zůstává Čarodejnice (2015) nebo Rituál (2017). Sklamání.

• 19.11.2019  23:33

Celé dvě hodiný čekáte kdy to začne a pak to skončí a ani to nezačlo. Dobře udělané ale otřesně napsané. Jarmulka by to měl přenechat někomu kdo umí psát příběhy. Mělo to náběh na trainspotting často je to však jen stařecké vzpomínání. Ani to nezkoušet.

• 20.9.2019  18:58
    Parazit (2019)

Je to kvalitný kórejský film, avšak nie najlepší a ani nie v prvých desiatkach najlepší, preto nechápem tak vysoké hodnotenie tu. Kórejský štandart.

• 4.8.2019  13:54
    Apostle (2018)

Je to velká škoda jaký potenciál se v snímku ukrývá a konečná zápletka je na několik facek. Tak hutná Lovecraftovská atmosféra v první půlce si zasloužila něco mnohem mnohem lepšího, originálnejšího, až transcendentálního. Nebál bych se vůbec na tom dokonce postavit seriál. Materiálu se tam dalo najít mnoho. Nic, nakonec z toho vylezl hnůj a tvůrci se pohřbili.

• 4.8.2019  13:48

Tak tohle byl průser. Nedovařený fetus pro děti. Proč to někde funguje (Zootropolis) a někde ne? Hodně slabý příběh, postavy i samotné hlavní obsazení úplně mimo.

• 3.7.2019  23:24
    Sestra (2018)

Super, dostal jsem co jsem chtěl. Sympatické postavy, skvělý příběh a napětí, které neutíchalo. Frantík, Irene a otec by si zasloužili vlastní seriál. Skvělý přídavek do světa Conjuringu.

• 22.6.2019  21:20

Výblitek izraelské tvorby doputoval k českým divákům díky velmi nadnesenému hodnocení. Celých 90 minut je ve filmu pouze mučení. Je mi záhadou zda si snad Mosad připravuje veřejnost k nějaké akceptaci mučení jako vyšetrovacího prostředku (bylo to zfilmovanéno s podporou fondu Izraelské kinematografie). Příběhové linky tu nejsou žádné a ani vyšetrovací linka, tak pak netuším proč je zde uvedeno tolik žánrů. Stačil by k tomu sado-maso reddoor. Čekal jsem alespoň černou komedii, nebo zadostiučení na konci. Nic se nedostavilo. Humor se vůbec nevyskytl a konec je pojat způsobem aby divák odpustil všechno to maniacké násilí. Raději vsaďte na film Zmizení s Hughem Jackmanam. Tam to aspoň příběh má. Tady musela být předloha na jednu A5.

• 20.6.2019  23:47
    Dokonalost (2018)

Dost rozporuplný film. Určitě ne klasický horor (zde kvality tolik nedosahuje) jako spíš thriller. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4, nekonec přece jen lepší, protože jsem nic podobného zatím neviděl. Škoda, že místo hlubšího příběhu sázi na až gýčový naturalismus a twisty. Zápletka byla dost plytká teda, ale není to natočené až tak blbě abych dal 3. EDIT 22.6. nakoniec predsa len musím znížiť na 3. Uvažoval som nad filmom deň dva a bohužiaľ je príbeh tak padnutý na hlavu, že ani thriller neobstojí.

• 8.5.2019  23:37

"Všichni víme, že hovno na krajíčku jsi tu měl ty!" český humor v rýzdej podobe, veľmi umne natočený s príbehom akurát.

• 21.4.2019  22:37
    Hush (2016)

Prosím ať už Flanagan nedělá scénář/námět. Nikdy. Film se dal natočit jako 20 minutovej kraťas.

• 29.3.2019  19:50
    Beowulf (2007)

Není to jako Tolkien, ale pokud jste magor do keltů, vikingů a příběhů tak si smlsnete. Digitální animace je skvělá, skvělé kostýmy. Čistý testosterón a Anglie když ještě stála za to.

• 24.3.2019  10:50

Film by si mal ujasniť k akému žánru chce patriť. Flanagan pravdepodobne po vynikajúcom Oculusu si uzmyslel, že všetko čo napíše je dokonalé a natočil 3 filmy v jednom roku. Bohužiaľ to pravda nie je. Je to veľmi komorné, ale horor to nie je. Možno by tomu viac svedčalo Mysteriózne, ale to by potom musel trošku pridať financie, netočiť komorne, a urobiť viac výpravné dielo. Ak ste hororovým fanúškom, ani to nesťahujte. Už plagát s chlapcom a motýľom by vás mal odradiť.

• 17.3.2019  23:46
    V pasti (2018)

Jeden z prehypovaných podpriemerných filmov, ktorý ukazuje, že Brier vôbec nevie natáčať. Bullock pôsobí ako päsť na oko so svojím 9 mesiacom tehotenstva. Horror to bohužiaľ nie je, za to je to poriadne kýčovité, neoriginálne a cliché. U Quiet place bolo negatívom málo skutočných encounterov s bytosťami, a v celku rýchly koniec. Tu je encounterov ešte menej. Je super, že ten čo to natáča tak vie, že strach z neznáma je jeden z ťahúňov, ale ten strach z neznáma to má niekam posúvať. Postavy ho majú prekonať a otočiť záves a pocítiť niečo nenaturálne alebo whatever. Toto robí horror, samozrejme druhý level je neznámo, ktoré je na očiach a napriek tomu skryté, to sú hororové stupne, ktoré by mal scénárista nasledovať. Bird Box je každopádne velké sklamanie a podpriemerná dráma, "na apokalyptickom", ktoré je horšie vykreslené než Cloverfield, či diel Black Mirror. 2 hvězdy

• 17.3.2019  23:34

Jediné čo si z filmu odnesiem budú záblesky z bielych zubov hlavnej protagonistky.

• 17.3.2019  01:18
    Oculus (2013)

Jak tomuhle někdo může dát 3 a méně? CHCE TO IHNED DRUHÝ DÍL. Neskutočne bravúrne výkony a strih. Komorná psychodráma, kde časom splýva fikcia s realitou.

• 6.3.2019  00:07
    Annihilation (2018)

Největší sklámání je, že v majáku se neobjevil Morpheus. Hodně sterilní so slabučkým námetom.

• 10.2.2019  01:18
    Neutečeš (2014)

Ďakujem za odporučenie od Dubinak a jej slová chváli u komentárov. Toto je skutočne hororový klenot, neúprosný, inteligentný. S pomerne retro okúzlujúcou hudbou, podmanivou kamerou a dosť neopozoraným námetom. Slovy jednoho klasika, nebojíme se toho co nevidíme, ale toho co vidíme. Veľmi pikantné a rozkošný mladý casting. Cítiť sa takto napnutý bolo hororovo príjemné.

• 29.12.2018  12:48
    Serenity (2005)

Bohužiaľ si to nedrží tú kvalitu akú má tak tretina filmu. Akonáhle sa Castle uzmyslí, že bude River chrániť ide logika a kvalita stŕmo dole.Tvorcovia mali zámer a kostru filmu napísanú a bohužiaľ tomu dosť prispôsobili podanie príbehu - ako sa tam postavy dopracujú. Preto to pôsobí bez nápadu, postavy nemajú vôbec rozvinutý svôj príbeh a zostávajú divákovi ukradnuté. Epizódky tu nie sú alebo sú urobené zle. Postava River ostáva dosť nevyužitá, ako aj ostatné.

• 9.12.2018  00:01

Jeden z najhnusnejších a najmrazivejších filmov ktoré kedy boli.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11