Zkus mě rozesmát (2011)

Romanticka kostra pribehu je povedena, Jennifer Aniston a Adam Sandler k sobe prekvapive dobre pasuji, ale... ted je tu to velke ale, ktere cely film kazi. V podstate vsechno okolo je totiz spatne - nechutne nebo trapne. Kuprikladu vsechny sceny s "Dolphem" (at uz s ovci, rukou v zachode nebo cimkoli jinym), botox, kokos v Ianove zadku apod. Tohle nikdy nebude muj salek caje. Skoda, protoze cim je Sandler starsi, tim je lepsi... mohl by jednou zkusit i nejaky film bez oplzlych prikras.

Rio (2011)

Prijemne a roztomile, jak to mam rada. Zacatek je skvely, ale od navratu do Ria jsem cekala trochu vic nez karnevalove hopsani, opice a buldoka. Ale ustredni papousci dvojice Blu/Jewel a jejich lidske protejsky Tulio/Linda me bavili po celou dobu.

Megamysl (2010)

Pribeh samotny me moc nebavil a hudba mi nesedla, ale za par prekvapivych momentu se zmenenym vzhledem a za smutny zeleny Megaminduv kukuc se priklanim ke trem.

Skvělí chlapi (2000)

Plejada znamych tvari, mezi kterymi vynika predevsim Tobey Maguire. Ale nejak jsem nepochopila smysl celeho vypraveni, prislo mi to umele a nudne.

Hlavně nezávazně (2011)

Chm, dalsi film o holce, ktera si chce uzivat sex bez lasky (to ji bastime!) a hodnem chlapci s dobrym srdcem, ktery se po prvnim sexu zamiluje az po usi (no jiste!) a hodla zvraceny pohled one divky na lasku zmenit rytirskymi kousky. No proste na pest!! Navic nesdilim zdejsi vetsinovy nazoz na Portmanovou - mne nikdy neprisla jako buhvijaka herecka, ale tady je vylozene priserna. Kutcher je z nich dvou ten prirozenejsi a uveritelnejsi. Pokud ale pominu spatny vykon Portmanove a stupidni zapletku, docela jsem se i zasmala a veskrze se nenudila, takze nakonec z toho vylezou tri, az se divim. Reitmane, Reitmane, co mi to delas.

Roming (2007)

Kdyby se vykaslali na trapny Labuduv epos o cikanskem krali, mohlo to dopadnout lip. Jen behem celeho filmu neskutecne rusi a nudi. Ovsem kdyz je na scene Bolek, nema to chybu. Takze jen za nej davam dve.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Naprosto fantasticky a originalni film. Co hlaska, to perla. Vtipny od prvni minuty u ztrat a nalezu. Nejlepsi jsou samozrejme myslenky pana Abrhama, ktere kdyz vyjdou na povrch, je z toho "Me nikdo nema rad" jako reakce na nabizene jidlo. Tenhle film je opravdu klenot!

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Pripravny dil me malem unudil k smrti a ani to, co nasledovalo, nebylo nic, co by udrzelo mou pozornost.

Prvotní strach (1996)

Fantasticky Edward Norton! Na konci jsem koukala jako blazen. Tenhle pribeh vas dostane...

Zdrojový kód (2011)

Hledat v tomhle filmu nejakou logiku je uplne zbytecne. S primhourenim oka jsem ochotna prijmout to, ze by si mozek mrtveho mohl pamatovat 8 poslednich minut sveho zivota, a ze by se do tech vzpominek mohl napojit nekdo jiny. To, ze si tam ten novy klidanko vytvari vlastni situace, se uz akceptuje hur, protoze by mel mit k dispozici jen ta data, ktera mrtvy videl, ne vetraci sachtu nad zachodem, ne nastupiste nebo dokonce nadrazi, ale budiz, je to scifi. Co mi nejvic vadilo, bylo neustale vraceni se do stejnych zaberu a stejnych dialogu, bez nejakeho pocatecniho vysvetleni ci planu. Potreti uz me to zacalo otravovat (vzdyt ani Lola nebezela stokrat) a pak jsem prestala pocitat a doufat ve zmenu k lepsimu. Nemluve o tom, ze jsem od zacatku vedela, kdo je pachatel, ackoli chudak Jake Gyllenhaal stale tapal a delal minimalni pokroky. Trapny pokus o oslavu zivota taky nevysel a samotny konec uz me neobmekcil. Je to zkratka slabe po vsech strankach. Jediny Jake to zachranuje a drzi na trech hvezdach. Co se tyce pi Spacilove a jejiho srovnani s Pocatkem, mela by se nechat vysetrit. Tohle neni ani zdaleka tak promyslene a domyslene, a ani nahodou tak zabavne a strhujici. Jak vubec muze srovnavat ruzne vrstvy snu (ktere jsou pokazde v jinem prostredi a jine situaci) a ruzne reality (ktere se odehravaji stale v tom samem ubijejicim prostoru)?? S petkrat nizsim rozpoctem bych se taky nechlubila, protoze zabery jednoho vlaku a jednoho donekonecna se opakujiciho vybuchu se daji udelat za par supu. No zkratka nechapu ji, ani zdejsi hodnoceni.