Tři dny ke svobodě (2010)

Tohle me teda vazne zklamalo! Russell byl sice skvely, ale priprava na trictvrte filmu? To uz bylo na me moc... a kdyz se clovek konecne docka nejake akce, je trapna a nerealna. Alespon konec mohli udelat mimo ocekavani, takhle je to jen hodne spatny pokus o drama.

Láska a jiné závislosti (2010)

Tak jsem se po dlouhe dobe tesila na svou oblibenkyni Anne Hathaway a ona mi ukazala vic, nez jsem cekala! Hambate sceny me fakt prekvapily (a na Jakea to byl skvostny pohled), ale aspon to melo jakys takys spad... druha klisovita pulka uz me jen nudila.

Králova řeč (2010)

Colin Firth je naprosto uzasny a Oscara si pravem zaslouzil! Tomuhle filmu vyslouzil plny pocet hlavne on, ackoli Geoffrey Rush stoji taky za shlednuti. Jak mi jindy pomale britske tempo vadi, tady jsem si ho uzila. A atmosfera zaverecne reci je proste dokonale ztvarnena!

Na vlásku (2010)

Prekvapive vtipna disneyovka! Kdyby se tam tolik nezpivalo, nevahala bych s plnym poctem. Zachary Levi a Mandy Moore odvedli skvelou praci. A nejlepsi byl chameleon Pascal!

Ostrov (2005)

Napad pekny, ale zpracovani dost zalostne. Vsechno na efekt a predvidatelne az hruza. Navic rok 2019 neni tak daleko, aby do nej mohli tuhle fantasy zasadit. Ovsem postavy byly zvladnute skvele! Zvlast nevinoucka dvojice Ewan McGregor a Scarlett Johansson (krasne se doplnovali a hrali jedna basen) a samozrejme Steve Buscemi. Musim rict, ze me bavila i hudba, ale tot vse.

Černá labuť (2010)

Nechutna magorina. Hvezda navic je za Portmanovou, protoze ackoli ji vubec nemusim, tuhle roli si vydrela. Jinak jsem zklamana, znudena a znechucena (zvlast nehtovymi scenami), fuj fuj a jeste jednou fuj.

Nemyslíš - zaplatíš! (2010)

Zvlastni, na co vsechno tady clovek narazi (pro vsechny, co se tady rozcilujou nad reklamou, tohle NENI reklama, ale - jak si muzete precist v obsahu - propagacne-vychovne spoty!!)... ale kdyz uz, tak teda - natocene je to podle me skvele, ale jelikoz jsem z toho mela nocni mury, nemuzu dat vic nez tri. Navic si nemyslim, ze by to nejak vyrazne splnilo ucel. Ti, kterym je to urcene, si z toho nejspis udelaji srandu, a ti, ktere to zasahne, si vypestuji fobii z rizeni.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Filmecek pro deticky, ale docela me to bavilo. Silver Surfer mel fakt pekne prkno a aspon se tam zase objevil Julian McMahon v cele sve krase :).

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tyhle dva poctive pritroubliky miluju! Kdyby to takhle s karmou fungovalo, bylo by to super... diky za tak optimisticky, vtipny a originalni serial - vrele doporucuju.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tak nejdriv k tomu, co mi na tomhle serialu vadi... v prvni rade je to to, ze musite celou prvni radu cekat na nejakou zminku o alternativni realite, ktera by vam dala alespon malou sanci pochopit, o co tam celou dobu jde. Pricemz se nejedna o velke rozuzleni, ktere by melo prijit az na konci a pekne nas sokovat, protoze pak by dalsi rady nemely smysl. Myslim, ze drivejsi napoveda by byla ku prospechu veci, takhle se nedivim, ze to spoustu lidi prestalo po par dilech bavit, ze ztratili trpelivost, protoze se nemeli ceho chytit. Veci se totiz celou prvni serii jen vic zamotavaly, misto aby zacaly davat smysl. Co mi dal nesedlo, je postava agentky Dunhamove, ktera je tak uzasna ve vsem, co dela. Jeji prehnane neprirozena odvaha, obetavost a empatie me vytaci, pricemz herecky projev Anny Torv je dost jednotvarny. A v neposledni rade je to hudba a la Lost a obcas dost nechutne zabery. Tak proc vlastne davam ctyri? Hlavne za Johna "Denethora" Noblea a Joshuu "Paceyho" Jacksona jakozto otce a syna Bishopovy! Jsou famozni a jejich interakce nema chybu. Pak za "vedecky" zaklad, na kterem tema stavi, ktery je mi sympatictejsi nez kuprikladu mimozemstani. Samozrejme jsou to i tak vyplody fantazie, ale zajimave, tvurci a napinave. Dalsi velke plus jsou obri napisy, ktere originalne ozivuji a ja je zboznuju. Je to ctyrka slabsi, ktera se udrzi jen za predpokladu, ze dalsi rady budou lepsi.************************** Dalsi rady skvele, zvlast ta treti, takze zvysuju na plny pocet.