Správci osudu (2011)

Co se dejove linie tyce, je to spis na tri, protoze zamilovanych paru, ktere se schazeji a rozchazeji, protoze spolu z ruznych duvodu nemuzou byt, jsme uz videli (a tady to bylo navic dost kostrbate pospojovane). Ale chlapci v kloboucich a kouzelne prochazeni dvermi tomu svou originalitou vyslouzili hvezdu navic, nemluve o skvelem Mattu Damonovi a nemene dobre Emily Bluntove.

Všemocný (2011)

Prvni pulka filmu je uzasna... ma naslapnuto nekam uplne jinam, nez to nakonec bohuzel skonci. Druha pulka se totiz meni v trapnou drogovou honicku a konec jako z pohadky, ktery popira vse predchozi, je splachnutim celeho filmu do zachodu. Je vazne ostuda nevyuzit tak skvely pocatecni potencial. Cekala jsem neco tajemnejsiho, vedectejsiho a dostalo se mi jen par lacinych kostickovanych zaberu a stridani sedavych obrazu a rozzarenych barev. Bradley Cooper je nastesti brilantni po celou dobu a ostatni herci vcetne De Nira vedle nej pusobi jen jako krovi, takze hlavne diky nemu a zminene prvni pulce to zaokrouhlim na peknou trojku.

Dál než se zdálo (2010)

Tohle me dostalo, doslova! Dlouho jsem se k tomu odhodlavala, nechtela jsem videt dalsi tuctovou romantarnu... ale tohle vazne neni ten pripad. Je to jedna z nejlepsich romantaren, jake jsem videla (a ze jich bylo nepocitane). Nejvetsim plus je tema samotne, ktere neni tak ohrane, troufam si rict, ze tu v tehle podobe jeste nebylo. Jde o to, ze ten pribeh je tak opravdovy a tak krasne a chytre napsany, ze hlavnim hrdinum hltate kazde slovo. Drew a Justin jako by pro sebe byli stvoreni. A co vic, je to tak kouzelne vtipne! A tim nemyslim trapne oplzle vtipky, ale uzasne nevtiravy a prirozeny humor, ktery mi ve vetsine romantaren chybel. Pro to vsechno a pro trochu nostalgie (protoze jsem vztah na dalku uspesne absolvovala) se tenhle film elegantne a pravem zaradi mezi me petihvezdickove oblibence.

Cizinec (2010)

Misto toporne Angeliny s neustale stejne dulezitym vyrazem ve tvari, za ktery by zaslouzila par facek, bych uvitala nekoho mene iritujiciho a lepe hrajiciho. Naproti tomu lehce oduly Johnny s prisernymi vlasy me svym pobihanim po strechach v pyzamu (stejne roztomilym zpusobem jako Jack Sparrow - po spickach a s ruckama pekne zvednutyma) bavil jako vzdy. Ale sam ten film utahnout nedokazal. Skoda, protoze ani konec nebyl vubec k zahozeni.

Na doraz (2010)

Po Parbe ve Vegas jsem se tohohle vytvoru docela obavala, ale nalakal me Robert Downey Jr., tak jsem to i pres odpor k Zachu Galifianakisovi zkusila. A jsem rada, protoze ackoli Zach tradicne nezklamal a naserviroval par nechutnosti a traparen vcetne masturbujiciho psa, Downey to vyvazil a spolu jim to docela klapalo. Musim rict, ze utek od mexickych hranic nemel chybu! A kdybych mela rict neco pozitivniho o Zachovi, pobavila me jeho chuze. Uvazovala jsem o ctyrech hvezdach, protoze to bylo fakt mile prekvapeni, ale nekonec zustanu u tri, jelikoz je to prece jen porad ta chlapska zabava.

Zase ona! (2010)

Tohle jsem zvladla jen proto, ze jsem v sobe mela lahev vina. Curtisova a Weaverova to sice trochu zachranuji, ale k "oslave smichu" zminene v textu distributora to ma daleko. Je to nudne, neskutecne tupe a predvidatelne. Bez vina to vazne nezkousejte!

LOL (2008)

Tenhle film je pro me originalni a jiny jen v tom, ze je francouzsky (vetsinou moc neodbiham od anglictiny) a jsou v nem neokoukane tvare (krome Sophie Marceau samozrejme). Ale tim to konci. Holky jsou celkem fajn, ale kluci to moc nezvladaji. Jsou jeden jako druhy (asi vsichni chodi ke stejnemu kadernikovi a pulku filmu vam zabere je od sebe odlisit) a navic dost nudni. Par vtipnych scen tam najdete (nejlepsi je vylet do Londyna), ale zlata zila z toho nekouka.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Tohle je od zacatku do konce same klise a kyc. Zvrat v pulce filmu me sice prekvapil, ale od te chvile bylo jasne, co se stane. Nemyslim si, ze byl dobry tah pojmout to tak ducharsky a nabozensky. Ale tezko rict, jestli by Zac dokazal zahrat blazna stejne dobre jako hrdinu. Tahle role mu fakt sedi a zvladl ji dobre (tudiz je me hodnoceni z velke casti za nej), ale musim priznat, ze kdybych ho nechtela videt bez tricka, asi bych se takovemu filmu vyhla. Nakonec jsem toho stejne moc nevidela a milostna scena stala za prd (tma jak v pytli a hrbitov k tomu, to je romantika jak vysita). Nic vic ale tenhle film bohuzel nenabidne.

Londýnský gangster (2010)

Musim rict, ze tohle na me pusobi spis jako parodie na gangsterku nez gangsterka samotna. Z ani jednoho radoby gangstera nejde strach, ani nebudi respekt. Vedou mezi sebou radoby chlapacke dialogy, ktere ale vyznivaji smesne. To, co v tomhle filmu opravdu vynika, je hudba! Ta to cele drzi pohromade a udava spravne tempo a atmosferu. Je naprosto dokonala! Krome pokoukani na prosediveleho Colina me jeste potesil David Thewlis, kteryzto je sice lehce slizky, ale vtipny.

Hezké vstávání (2010)

Objektivne bych asi musela dat tri hvezdy, protoze to neni nijak vyrazny film, ale je tak straslive mily a prijemny, ze si vas ziska behem par minut. Hyperaktivni, nezdolne pozitivni a roztomile potrhla Rachel McAdams udava svizne tempo a zatahuje do nej ostatni vcetne brucouna Harrisona Forda. Obsazeni je to vskutku genialni a vsechny postavy jsou tak sympaticke, ze byste do jejich "rodiny" chteli patrit. TaKze podtrzeno, secteno - nic prekvapiveho, ale pohladi po dusi, proto ctyri. PS: Ernieho adrenalinove vstupy jsou k popukani :).